Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość veressa

jak nazywa się ta indyjska przyprawa do ryżu - koper indyjski?

Polecane posty

Gość veressa

przypomina z wyglądu kminek . nadaje taki charakterystyczny smak do żółtego ryżu. ktoś mi mówił że to koper indyjski, ale jak szukałam to nie ma czegoś takiego . jest za to kmin rzymski - kumin - czy to to? i gdzie można taką przyprawę kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kumin, kmin rzymski ma podobny aczkolwiek inny aromat, no i wiele osób myli te dwie przyprawy, a kumin można kupić choćby na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żółty kolor jest nadawany przez szafran lub kurkumę, moim zdaniem nie mają wyraźnego smaku. Na moim kuminie było napisane - kumin, kmin rzymski, więc nie wiem czy to 2 różne przyprawy. ma intensywny smak, w duzy przybliżeniu podobny do kiminku. Możesz poszukać na pasażach w centrach handlowych, czasami są tam stoiska w przyprawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryż czasem żółty
robi się z curry a kmin rzymski(kumin) jest czarny i bardzo popularny jest np w turcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaleeee
autorka tematu nie pisala, ze ta przyprawa barwi ryz na zolto, tylko ze dodaje sie ja do zoltego ryzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veressa
tak wiem co się dodaje do ryżu by był żółty, aczkolwiek chodzi mi właśnie o tą klasyczną przyprawę indyjską do ryżu. hare kriszna doprawiają tym ryż i smakuje przez to tak inaczej i jest naprawdę dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczedna z przymusu
coscous?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie błysnęłaś byszczaku
jak już po polsku to kuskus i to afrykańska kasza z twardej pszenicy cymbale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do veresa
jedyne co mi przychodzi na mysl to kumin i kalonji(nasiona indyjskiej cebuli małe i czarne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten kanciasty czajnik na gaz
albo adżwan przypomina kumin(jeszcze jest kumin czarny) i kminek, aromatem zbliżony do tymianku wygląda prawie identycznie i dodawany jest do wielu indyjskich potraw jarskich i mięsnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po co ci wiedziec
kumin = kmin = kmin rzymski nie tylko do ryzu i uzywnany nie tylko przez hare krishna ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veressa
ok dzięki wielkie to już wiem że chodzi o kumin. Ale gdzie go znajdę? w pierwszym lepszym spożywczym , czy supermarkecie raczej nie sądzę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curry ?
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcel212
Dostałem od znajomego przyprawę którą przywiózł z Indii. Hindusi kruszą ją i dodają w małych ilościach do ryżu. Przyprawą jest ciemnobrązowa osłonka w kształcie pękniętego serduszka a w środku jest okrągłe nasiono czarne i błyszczące wielkości pieprzu. Intensywny zapach cytryny. Odrobina w ustach powoduje drętwienie czubka języka i sprawia wrażenie chłodu i świeżości w ustach. Wrażenie utrzymuje się kilkanaście minut. Może ktoś wie co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale gapa
marcel - a może chodzi Ci o kardamon???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh
kardamon nie pachnie cytryną... Kumin to mistrzostwo świata, do mięs- do korzennych ciastek, dodaję go do pierników.. Pyszneee. Zaintrygowaa mnie ta pachnąca cytryną przyprawa...Cóż to takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcel212
nie kardamon znam dostałem jeszcze kardamon czarny-jest większy niż zielony i ma niesamowity wędzony zapach. Tamte są malutkie i każda łupinka jest pęknięta na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcel212
załączyłbym zdjęcie ale tu chyba nie ma możliwości... Nie pęknięte nasiono przypomina trochę wyglądem ziele angielskie, pęka do połowy i otwiera się.W środku jest jedna czarna kulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta co nie co to chłop
marcel a może kolendra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzh
wielkie dzięki! Pieprz syczuański- mam w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcel212
a do czego mógłbym tego użyć? Na stronie piszą że tak jak inne przyprawy można go uprażyć ale to jest pieruńsko intensywne to chyba bardzo mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o prosze prosze no
czerść dzh możeby na czarno sie zrobić? tylko cicho nic o serach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tygass
Ja jestem zachwycony mieszankami przypraw jakie oferuje internetowy sklep NMR. Są rewelacyjne! Dodają takiego smaku i aromatu potrawie jak by ją gotował co najmniej Modest Amaro. Ofertę znajdziesz pod adresem http://nmr.com.pl. Polecam, bo uważam, że warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba pieprz seczuański?!on jest m.in. składnikiem przyprawy chińskiej 5 smaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajną, zróżnicowaną ofertę mają w sklepie na stronie nmr.com.pl. Przyprawy różnych kuchni świata, od klasycznych stosowanych w Polsce przez kuchnię śródziemnomorską po mieszanki przypraw rodem z dań kuchni tureckiej, czy meksykańskiej i chińskiej. Jest z czego wybierać, myślę że każdy tutaj znajdzie smaki dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dumkaa44

jakiś sklep internetowy z tego typu frykasami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość dumkaa44 napisał:

jakiś sklep internetowy z tego typu frykasami???

Widzę, że nie tylko ja jestem fanem indyjskiej kuchni.. Zerknij sobie na https://www.sindibad.pl/ . Mają bardzo dużo orientalnych rzeczy. Zamawiałem herbate masala chai i kadzidełka. Jest z czego wybierać, a ceny całkiem niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×