Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agata901

Prosze o przepis na dobry deser!

Polecane posty

Gość agata901

Zjadłabym jakis dobry deserek, najlepiej zeby był niezbyt drogi a smaczny. Moze macie jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa mrożona z bitą
śmietaną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak lubisz kogiel-mogiel, to tiramisu ja robię tak: potrzebujesz kawę, biszkopty, 3 jajka, serek mascarpone, cukier i spirytus albo mocną wódkę zaparzam kawę rozpuszczalną i na dwór do ostygniecia (w miseczce) żółtka z cukrem ubijam mikserem, dokładam do tego ser mascarpone i odrobinę spirytusu/wódki białka ubijam, dokładam ok. 2/3 do tej masy dzielę masę na pół, do jednej części dosypuję kawę rozpuszczalną, mieszam do salaterek/kieliszków/szklaneczek na dno układam kolejno: namoczone w kawie biszkopty masę bez kawy namoczone biszkopty masę kawową do lodówki i za 2 godziny do jedzenia te 2 godziny to tylko teoretycznie, bo zjadam od razu, chyba, że jest więcej i zostaje mi np. na drugi dzień za dużo sie tego nie zje, bo jest b. słodkie ale niebo w gębie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, ale: po pierwsze to zimne, po drugie z proszku jak dla mnie - to nie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalum!
ja też lubię deser a'la tiramisu - piszę a'la, bo nienawidzę moczyć biszkoptów w kawie - bezsensowna paparyda, ohydna wg mnie. Ja robię na kruchych ciasteczkach, najlepsze są lu petitki, bo zachowują kruchość, a masę jajowa-mascarponową robie w dwóch smakach: naturalnym i kawowym (dodaje kawę w proszku do połowy kremu). Więc leci to tak: ciastka - masa jajowa - ciastka - masa kawowa. I musi postac parę godzin. Boskie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewo 33
pisze sie kogel-mogel, a nie ''kogiel-mogiel'', mądralo kafeteryjna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafe crema ziarnista
kawa z lodami waniliowymi - cafe afogato ;) albo zwyczajnie ubita śmietana kremówka na to rodzynki orzechy co tam lubisz i polane roztopiona czekoladą np mleczną , albo gruszki (nawet zwykłe ulęgałki) obrane pokrojone w ćwiartki zagotowane w wodzie z dużą ilością cukru cos jak syrop i na to roztopiona czekolada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak czy siak prawidłowo
obie nazwy są prawidłowe ;) gogol-mogol (z ruskiego ;) ale cyrilicu ni chuja klawiatura polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×