Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość babka ziemniaczana

babka ziemniaczana bez boczku?

Polecane posty

Gość babka ziemniaczana

Są różne przepisy na babkę ziemniaczaną.W większosci jest boczek wędzony.Nie mam go w domu,a jestem przeziębiona,nie chcę wychodzic. Znalazłam też przepis z dodatkiem pieczarek.Jadł ktoś taką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielonym do gory
na pewno nie wyjdzie bez jajek i maki, co do reszty skladnikow to kwestia smaku i gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie możesz
zrobić bez boczku. Ja bardzo lubię dodatek cebuli (podsmażam na patelni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozesz dac zwykłą podsmazona kiełbaske z cebulą, albo nawet szynkę podsmażoną, nie musi byc koniecznie boczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitkakochającazupki
Często robię babkę ziemniaczaną,u mnie w domu nikt nie zjadł by z dodatkiem boczku.Robię ją tak: -potrzebną ilość ziemniaków ścieram na tarce o najdrobniejszych oczkach, 1 dużą lub 2 małe cebule ścieram na tarce o najdrobniejszych oczkach, -dodaję 2 rozbełtane jajka, -dodaję kilka łyżek mąki ziemniaczanej, -przyprawiam solą i pierzem, piekę w 200 stopniach ok 1godz,aż wierzch się podrumieni. Taką babkę podaję z twarogiem rozrobionym ze śmietaną i posolonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbujcie do ciasta
na babkę albo na placki ziemniaczane dodać trochę wrzącego mleka - przed dodaniem jajek - super konsystencja i smak wychodzi U mnie w domu babka ziemniaczana obowiązkowo jest z dodatkiem podsmażonej wędliny i cebulki, a podawana jest albo saute, albo z ketchupem, albo z sosem pieczarkowym a najchętniej na drugi dzień podsmażana + szklana zimnego mleka :0 mm przez Was dziś piekę babkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda gospocha
Nie znałam tej potrawy,ale narobiłyście mi niemiłosiernego smaka,a zwłaszcza na tę z białym serem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola668
Dziewczyny a jak robicie tę babkę,to zlewacie nadmiar soku z utartych ziemniaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olu nie trzeba zlewac
soku z ziemniaków, dodajesz trochę mąki, to wystarczy, żeby uzyskać dobrą konsystencję - jak na placki ziemniaczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola668
Pani powyżej - bardzo dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×