Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nietutejsza

antybiotyki w ciąży

Polecane posty

Gość Nietutejsza

witam, jestem w pierwszym trymestrze ciąży i drugi raz już biorę antybiotyk na ropne zapalenie gardła :-( czy któraś z WAs brała antybiotyki w ciąży i wszystko było ok z dzieckiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzattaa___
ja brałam ale nie pamiętam nazwy antybiotyku. U mnie jednak nie zakończyło się to tak pomyślnie. Dlatego teraz wszystkim powtarzam, żeby BARDZO uważać szczególnie w I trymestrze i nie złapać żadnej infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
no oczywiście że lekarz. Pierwsze miałam Duomox 500 przez tydzień, teraz Duomox 1000. Nie wiem co gorsze, chodzić z chorobą czy brać tyle leków :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
Małgorzato, napisz coś więcej proszę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
MamoMałpki to pocieszające :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzattaa___
nie jestem pewna czy był to duomox i nie jestem pewna czy to wina leku czy konsekwencja samej infekcji. Pewna byłam, że jestem w ciąży i od razu informowałam o tym lekarza, który stwierdził ,ze przepisuje mi antybiotyk zakwalifikowany jako "bezpieczny" dla dziecka. Junior urodzony miesiąc za wcześnie ( odeszły mi wody dlatego jakiekolwiek próby podtrzymania ciąży były wykluczone). Niedotlenienie bynajmniej nie spowodowane przebiegiem porodu, który przebiegał błyskawicznie. Doszło obniżone napięcie mięśni ( w rezultacie półtoraroczna rehabilitacja), mega żółtaczka i wrodzone zapalenie płuc ( do dzisiaj neurolog twierdzi że ma to bezpośredni związek z pierwszym trymestrem i ww sytuacją). Młody kończy dzisiaj drugi rok, nic nie mówi. Skończyliśmy rehabilitację ruchową a teraz zaczynamy stymulowanie mowy ( jeśli tak to można określić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
czy ktoś jeszcze coś napisze? a jak z apapem w ciąży, brałyście, bo przy zatokach jest straszny ból głowy, najchętniej bym sobie odcięła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nietutejsza
przykro mi Małgorzato :-( powodzenia w pracy z synkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzattaa___
dodam, że nie jesteśmy obciążeni żadnymi chorobami przewlekłymi itd itd... gdyby ktoś twierdził, żre schorzenia mogą mieć charakter dzeidziczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci powiem autorko tak: jesli infekcja jest powazna, to wg wielu lekarzy, lepiej jest wziac antybiotyk niz by ta infekcja sie ciagnela i miala bardzo ostry przebieg, bo czasami ostra infekcja moze byc bardziej niebezpieczna niz antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też brałam Duomox, ale w drugim trymestrze. Najpierw leczyłam zapalenie gardła wszelkimi domowymi sposobami i było coraz gorzej, w końcu lekarz stwierdził, że infekcja może być dla dziecka groźniejsza niż antybiotyk. Gdy wyzdrowiałam pojawił się inny problem - grzybica języka! (skutek terapii antybiotykiem), męczyłam się jeszcze dwa tygodnie nie mogąc nić jeść, a ból taki, że MASAKRA! Więc uważajcie - stosujcie probiotyki i codziennie obowiązkowo jakieś jogurty naturalne, kefiry, maślanki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suezpl
Spokojnie, ja też brałam: Duomox przez 5 i 6 tydzień, Duomox w 11 tygodniu i Zinnat w 12-13. Byłam na granicy zapalenia płuc więc nie miałam wyjścia. Synek zdrowo się rozwijał, urodził się zdrowy i teraz tez wszystko jest ok, ma 14 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×