Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jagna67

Czy warto wyjechać do Niemiec?

Polecane posty

Witam Zastanawiamy się nad wyjazdem do Niemiec niby tu nie mamy źle ale gdzie marzenia nasze, których za polską pensję nie da rady zrealizować. Podam parę konkretów, Ja zarabiam 1800 mój mąż 2700, mamy 2 auta bo do pracy trzeba dojechać(bardzo dużo wydajemy na dojazdy), mamy swoje mieszkanie(kredyt miesięcznie 240zł) a chcemy wyjechać do Niemiec bo ciągle nam brakuje a zaznaczam, że nie imprezujemy ani nie wydajemy na byle co pieniędzy co o tym myślicie? Warto wyjechac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary krokodyl
trzeba jezyk znac zeby nie dac sie wydymac przez innych polaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedz, jesli znasz jezyk i masz
jakis zawod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka spod monopolowego
bez jęyzka na dobrym poziomie nie masz szans na prace powyżej 800-1000 euro, no chyba, że jestes dekarzem, operatorem koparki albo inzynierem chemicznym. Też tu przyjechałam, zrezygnowałam z pracy w Polsce za 3500/msc, pół roku dałam rade na produkcji za 1200 euro po 12 i 14 godz, 6 godz w tyg. teraz szukam pracy i czarno to widze. Pracuje na razie na akord za 400 euro i nigdzie mnie nie chca chociaż zdałam egzamin B1. także wcale tu kolorowo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli oboje nie znacie jezyka to nie wybierajcie sie. kto was zatrudni? chyba ze do sprzatania prywatnych mieszkan, na czarno. jesli bedziecie pobierali socjal to bedziecie co chwile wzywani do biura pracy i ponaglani do szukania pracy. jesli sami nie znajdziecie (bo jest naprawde ciezko ze znalezieniem dobrej pracy) to biuro pracy wysle was do pracy - posrednctwa personalnego za ok. 6.80 brutto za godzine, a to jest badziewie. bedziecie ciezko pracowali i po oplaceniu rachunkow moze wam nawet zabraknac na zakupy w aldi. w niemczech nie jest tak latwo jak sie niektorym wydaje. cudzoziemcom jest jeszcze trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk jest do dupy, ale lepsze to niz UK teraz. najwazniejszy jest kontakt na miejscu. na pewno na krzywy ryj to co najwyzej tylko po klopoty. a jak juz sie zdecydujecie, to nigdy nie bierzcie tanich mieszkan, w dzielnicach turecko-arabskich. psychicznie tam nie wyrobicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarah67
nie jedziemy w ciemno, mąż ma nagraną pracę tylko ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te marne 2.000€ zawsze zarobisz nawet nie znając języka. Jak Podłapiesz język to lekko 3.000€ przytulisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok pracy w DE to pięć lat pracy w PL. Czy są jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita785
Jeśli szukasz pracy w Niemczech to polecam Ci wyjazd z InterJob. Ja już parę lat z nimi współpracuję i nie mogę powiedzieć ani jednego złego słowa na ich temat. Wszystko profesjonalnie zorganizowane i człowiek nie jest pozostawiony na pastwę losu. No i wypłata zawsze płacona na czas! Jeśli dodatkowo chcesz poduczyć się języka to naprawdę super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mliverkaowiskal
Zalezy co mozecie zaoferowac w Niemczech. Jesli macie konkretne umiejetnosci, znacie jezyk i nie macie dwoch lewych rak mysle,ze warto. Ja tez biore pod uwage wyjazd w ciagu najblizszych 2 lat-czekam na certyfikat bo wymagaja tego ode mnie w pracy. Przyklad: W Polsce miesiecznie zarabiam 2400 zl - wydatki to 1800 zl (bez wakacji, ciuchow i jakis super rzeczy, za niedlugo bede musial zaczac splacac kredyt studencki ~400 zl miesiecznie wiec bieda). W Niemczech za ta sama prace dostane 2600 euro netto z tym,ze w ciagu 5 lat pewna podwyzka do 4600 euro netto- do tego mozliwa praca w nadgodzinach za dodatkowa kase. Moja narzeczona zarabia w Polsce 2200 zl.W De moze dostac do 2000 euro netto. Jestesmy mlodzi 24-28 lat,spodziewamy sie dziecka, bez mieszkania i bez wiekszego wsparcia finansowego od rodzicow. Chcielibysmy kupic mieszkanie lub dom ale z takich pensji nie uda nam sie przez najblizsze 20 lat chyba,ze zaciaginemy kredyt a to ostatecznosc. Reasumujac: do odwaznych swiat nalezy :) Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taa zona spodziewa sie dziecka i i juz zaraz znajdzie prace i dostanie 2k euro :D Gdzie, chyba w burdelu. O ja eerdole, skad sie biora tacy fantasci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W de zarobisz 1500e a wydasz 1000e. Taki macie raj haha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te marne 2.000€/mc to byle buc tutaj zarobi. No chyba że to totalny nieudacznik bez zawodu, z dwoma lewymi rękami i po niemiecku ani me ani be. Takich tu rzeczywiście nie potrzebujemy. Niech ryją w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę polecić wyjazd, pracowałam jako opiekunka osób starszych. Wszystko załatwiane przez agencję - ejjob. Pokrywają wiele kosztów, płacą dobrze, trafiłam na bardzo miłe małżeństwo. Ogólnie sporo zarobiłam i nie mogę narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×