Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nestea......

witamina k

Polecane posty

Gość gość
Do 3 mca życia koniecznie wit. K!!! Jej brak często powoduje krwawienie z noska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ollieee
Pytałam lekarza jak mi zalecał tą witaminę od czego się ją podaje to powiedział, ze na prawidłowe krzepniecie krwi i to zapobiega chorobie krwotocznej u dziecka , więc nie ryzykowałam i do 3 miesiąca podawałam Vita DK , później tylko Vita D . Bardzo ważne są te witaminy w rozwoju dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaję córce zarówno witaminę K i D. W formie kapsułek twist-off. Dostałam KiD-Vitum od teciowej :)))) Muszę przyznać są są bardzo wygodne, a młoda ja uwielbia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczaradomi
Ważne żeby dziecku smakowało :) Ja kupiłam Vita DK bo moja koleżanka ją podawała i bardzo sobie chwaliła ten preparat, ale wiem, że Vita K też jest i podobno dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta2314
Mnie już przy wypisie ze szpitala wstemplowali do książeczki zdrowia dziecka aby podawać witaminę k i d do 3 miesiąca życia a potem już samo witaminę d. Rodziłam w Warszawie na Madalińskiego. Wyszliśmy ze szpitala i kupiłam w jednym Vita DK w aerozolu bo łatwiejsza do podania jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie też wpisali. Wydaje mi sie ze teraz w wiekszości szpitali informuja mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, jak już sie decydowac na coś dobrego to własnie musi to byc dobrze dobrany suplement, a na pewno Aliness do takich nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabelka_123
My już przy drugim dziecku stosujemy KiD-Vitum. Ma i witaminkę D i k, wszytsko w odpowiedniej dawce. Zgodnie z zaleceniami, powinno się go stosować od 8 doby do końca 3 miesiąca. Potem samo D-Vitum dla niemowląt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam stosowanie Witaminy K2 forte marki Aliness. Jest bardzo ważna dla kości. Bardzo dobry produkt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podawałam córce do 3 miesiąca życia, i sama zainteresowałam się na tyle tematem witaminy K, że zaczęłam brać regularnie suplementy diety zawierające tą witaminę. Zainteresujcie się tematem ponieważ mam wrażenie, że wielu lekarzy unika tego tematu http://www.kinon.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JasminaL
Uwaga, należy rozróżnić witaminy K1 i K2 - obie są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów, ale K1 odpowiada za krzepnięcie krwi a K2 za mocne kości. K1 nigdy osobiście nie brałam ale K2 koniecznie regularnie przyjmuję jako uzupełnienie wit. D3 (najlepiej działają razem) - ostatnio wypróbowałam preparat kinon i mogę polecić http://www.kinon.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamina K zagęszcza krew dlaczego podawać? Podczas obfitych okresów piłam witaminę K czyli herbatkę z krwawnika. Nie biegam po ginekologach bo można coś złapać. Zawsze przy każdym badaniu ginekologicznym cipki jest mąż i uczestniczył przy porodach. Można nawet spotkać zboczenca ginekologa jak ta pacjentka. .Badanie u ginekologa: Lekarz rozpiął rozporek - ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko miało takie kolki po wit. K że nic nie pomagało go uspokoić i nie skapnelabym się ze to od tej witaminy gdyby nie znajoma, spróbowałam raz nie podać i dziecko anioł, później podałam tą witaminę o innej porze i płacz przez 4 godziny. Przestałam ją podawać od 8 tz na własną odpowiedzialnosc i dziecko przestało mieć kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×