Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuzlandia___

smażenie na smalcu

Polecane posty

Gość zuzlandia___

mam pytanie o smażenie na smalcu chciałabym w tym roku zrobić domowe pączki i faworki próbowałam kiedyś usmażyć coś na smalcu (nie pamiętam, jakiej firmy, ale kupowany w kostce normalnie w sklepie), ale smród był nie do zniesienia czy macie jakieś sprawdzone firmy, albo sposoby? może można stopić słoninę i wykorzystać taki smalec do smażenia? to chyba nie pachnie bardzo źle, prawda? proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Witam , z tym smalcem to masz rację, nie zawsze ładnie pachnie.Oczywiście lepiej jest stopić słoninę ale też się może trafić śmierdząca.Ja osobiście smażę pączki i faworki na tłuszczu roślinnym LANDO-można go kupić w Kauflandzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup dobry smalec
Kup dobry smalec, do smażenia możesz go pomieszać z olejem rzepakowaym - nawet pół na pół. Pączki i faworki na smalcu mają niepowtarzalny smak. Trudno pisać markę, bo pewnie w kazdym rejonie kraju jest inna. Ze słoniny możesz wytopić smalec, juz na etapie wytapiania będziesz wiedziała czy "śmierdzi" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo smażenie ok ale nie popełnij mojego błędu i nie wlej tego smalcu później do zlewu :D ja wlałam i smalec zastygł w rurze :D musiałam później to przepychać już nigdy nie zrobię pączków na smalcu, wolę kupić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzlandia___
dziękuję za odpowiedzi :) a smalcu po smażeniu na pewno nie wyleję do zlewu - zrobię z niego jedzenie dla ptaków, tylko dodam ziarenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Nie wiem czy taki przesmażony tłuszcz nie zaszkodzi ptakom. Ja takowy wylewam do kontenera ze śmieciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×