Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a ja powiem tak,że

Jak zrobić faworki?

Polecane posty

Gość a ja powiem tak,że

robiłam kiedyś ale zapodziałam gdzieś przepis a te co znalazłam sa bezsensowne bo po co ubijać ciasto na faworki tuczkiem do mięsa? proszę o łatwy i szybki przepis, wymieszać,rozwałkować wyciąć i usmażć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
3żółtka 20 dkg mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 4 łyżki gęstej kwaśnej śmietany mały kieliszek spirytusu. wyrobić ciasto tak jak na pierogi czy makaron.Po uformowaniu ciasta w kulę wskazane jest pobicie go kilkanaście razy wałkiem do ciasta.Potem odstawić , przykryć ściereczką na 20 minut by odpoczęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak,że
dzięki wielkie:) a mniej więcej ile wychodzi faworków z tej porcji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladacełe kosmatełe,,,,,
cała duża micha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Jak rodzinka lubi faworki to zrób z dwóch porcji (wszystkie składniki x 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrust
Proszek do pieczenia jest w faworkach całkowicie zbędny. I na dodatek niesmaczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Wczoraj jadłam faworki z proszkiem- fuj! Bije się ciasto zamiast proszku - żeby napędzic do niego powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam przepis na prawdziwe kruche chrupiące faworki :D przepis mam z bloga Pani Tereski robiłam już kilka razy dlatego polecam :D Potrzebne składniki: * 6 żółtek * 1 1/2 szklanki mąki tortowej * 2 łyżki Śmietany Wiejskiej 18 % tł Dr. Oetkera * 1 łyżeczka Proszku do pieczenia Dr. Oetkera * 2 łyżki spirytusu * szczypta soli * 1 litr oleju do smażenia * cukier puder do posypania Na początek przygotowałam sobie stolnicę i wałek. Teraz zabiorę się za ciasto. Do miski wsypuję mąkę, proszek do pieczenia i sól. Mieszam ze sobą, a następnie przesiewam przez sito od razu na stolnicę. Teraz dodaję żółtka, spirytus i śmietanę. Całość dokładnie zagniatam tak, aby ciasto było jednolite i elastyczne. Ciasto wkładam do lodówki do schłodzenia. Przed samym wyjęciem ciasta z lodówki wlewam do garnka litr oleju i stawiam na kuchence. Od ciasta odkrawam sobie kawałek, rozwałkowuję cienko na stolnicy posypując mąką bardzo oszczędnie. Rozwałkowane ciasto kroję na paski o długości około 12 cm i szerokości około 4 cm. Każdy paseczek nacinam w środku i przewlekam jeden koniec. Tak samo postępuję z resztą ciasta. Olej do smażenia faworków musi być dobrze rozgrzany. Teraz wkładam po kilka faworków do oleju i smażę po kilkanaście sekund na złoty kolor. Usmażone faworki układam na papierowym ręczniku, który wchłonie nadmiar tłuszczu. Kiedy faworki wystygną posypuję je cukrem pudrem przez sitko. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te sa najlepsze-kiedys uslyszalam w radiu Maklowicza,ktory polecal ten przepis,zrobilam i nie ma lepszych 1/2 kg maki,1/2 szklanki żółtek,szczypta soli i to zagniesc dolewjac odpowiednia ilosc piwa,tak na oko,gaz z piwa daje puszystosci i chrupkosci,polecam ,rewelacja,tylko pamietajcie,zeby cieniutko walkowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×