Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chcialabym zaczac

Pierwsza karta kredytowa w UK

Polecane posty

Gość chcialabym zaczac

Aplikowalismy w banku w ktorym mamy konto, ale niestety nam odmowili, prawdopodobnie dlatego, ze nie mielismy wczesniej zdnych kredytow i bank nie byl w stanie stwierdzic, czy umielibysmy ja systemaycznie splacac. Konto w banku mamy 1 rok i 4 miesiace, jestesmy wpisani do Electoral Roll, za kilka rzeczy placimy DIrect Debit, nie robimy debetu na koncie, wplywy przewyzszaja wydatki. Niby wszystko na plus :( Moze ktos mi doradzi?? Jak zaczac budowac historie kredytowa, kiedy nie dostajemy karty, bo nie mielismy wczesniej splaconych kredytow (bledne kolo :( ) Zaznaczam, ze nie jestesmy desperatami, ktorzy chca dostac karte, bo ledwo wiaza koniec z koncem, chcemy po prostu budowac historie kredytowa. Dzieki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaloz sobie karte kredytowa w innym miejscu niz bank, tam nie sprawdzaja tak i daja jak leci. sama kiedys wciskalam karty kredytowe ludziom i mielismy wymaganie zeby ten ktos mieszkal w uk 2 czy 3 lata a nawet jak nie mieszkal tyle to sie wpisywalo ze mieszkal, takie male przeklamanie. i karte dostal. na niezle oprocentowanie, nie znaczy ze gorsze niz w banku. albo poczekaj jeszcze troche i zapytaj jak dlugo by to trwalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym zaczac
Żona dzięki za odpowiedź, może ktoś jeszcze o swoich doświadczeniach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeerrr...
Odczekaj chwile zanim zaaplikujesz o kolejna karte kredytowa gdzie indziej, bo przy kazdej aplikacji robia credit check, a kazde takie sprawdzenie obniza zdolnosc kredytowa. Zacznij moze od overdraftu u siebie w banku (to debet na koncie), kup tez cos na raty, ktore bedziesz splacac przez kilka miesiecy, a potem znowu sprobuj zaaplikowac o karte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie za bardzo rozumiem
mnie HSBC zaproponowal karte kredytowa 1 miesiac po tym jak zalozylam u nich konto a bylam tutaj niecaly rok. Dodam ze tylko 500 funtow limitum,ale i tak rzadko jej uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi również odmawiano karty kredytowej w banku. W końcu pani w banku doradziła mi...kartę w Debenhams albo Tesco. Zaaplikowałam do Tesco, dostałam i jest ok. Teraz jak mi dzwonią z banku że chca mi dac karte to grzecznie mówię co o nich myśle i kończę rozmowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym zaczac
dzieki wszystkim za odpowiedzi, robilam male rozeznanie, sprawdzilam karty z tesco i z debenhamsa (szczerze powiedziawszy nawet nie wiedzialam, ze maja) jeszcze chwile odczekam i pewnie zaaplikuje o ktoras z tych. Mam jeszcze pytanie- czy posiadajac karte kredytowa wiaze sie z tym jakas umowa? czy mozna zrezygnowac kiedy sie chce i po prostu aplikowac o karte u kogos innego np. na korzystniejszych warunkach itp??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabym zaczac
osz przegapilam ciag dalszy->>>> ja sprawdzalam juz to wszystko, problem twi w tym, ze nie dostane karty, bo jestem ''za malo wiarygodna'' wiec jakos chce zaczac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wpisuj calej prawdy, jak wiesz jakie sa wymagania to naciagnij odrobine. a na co ci karta kredytowa? chcesz placic na kredyt? bo ja uzywalam karty po to tylko zeby wybierac pieniadze za granica, ale teraz w wiekszosci miejsc mozna juz zwykla debetowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
ja ze swojego banku wzielam kredytowke dopiero po 6 latach i to tylko dlatego, ze mieli dobra oferte na balance transfer.. ale ... dali mi tylko 500f limitu!! Na innych mam po kilka tysiecy. Tej karty z mojego banku uzywam do platnosci na ebayu przez Paypal, a po 4 latach limit mam taki jak mialam na poczatku. Dziwne to dla mnie, bo na innych kartach co jakis czas podnosza mi limit, a tu nie.. ale nie marudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
aha, z karty mozesz zrezygnowac kiedy chcesz o ile jest ona splacona do zera. Po prostu dzwonisz do kredytodawcy i mowisz, ze chcesz zamknac konto i tyle. Ja juz tak robilam kilka razy. Jeszcze prosilam, zeby mi na pismie przyslali potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym zaczac
hej ponownie :) o tym, ze mamy regularne wplywy na konto ktore przewyzszaja nasze wydatki pisalam juz wczesniej :) wiem takze jakie dane posiadaja o nas agencje kredytowe, mamy konto na checkmyfile.com, ale tam jest dokladnie to co ja wiem, czyli, ze jestesmy w Electoral Roll, ze nie mamy zadnych kredytow, kart kredytowych no i ze konto bankowe jest ''OK''- wszystkie platnosci (Direct Debit) sa dokonywane bez opoznien, zawsze sa srodki na koncie itp. Jedyny minus wg agencji to nasz wiek (za mlodzi jestesmy, ja mam rocznikowo 26, moj maz 29 hehe ;) ) Nasza historia kredytowa jest po prostu ''za biedna'', brak splaconych jakichkolwiek kredytow czy rat powoduje, ze jestesmy niewiarygodni, tak przynamniej przypuszczam, ze to glowny czynnik :( Pod obecnym adresem mieszkamy ponad rok, telefony kom. mamy w ''pay as you go'', ale w przyszlym tygodniu zakladamy telefon stacjonarny+tv+ net. Moze ten stacjonarny polepszy nam sytuacje?? Oby:) Tak czy inaczej chcemy wzbogacic nasza hitorie kredytowa (wlasnie biorac karte kredytowa) bo za jakis czas chcemy kupic dom na kredyt, ktorego przy takiej sytuacji jak teraz na pewno bysmy nie dostali, wiec musimy dzialac w tym kierunku znacznie wczesniej jesli wiecie co mam na mysli :) Sorry, ze sie tak rozpisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym zaczac
Karty kredytowej uzywalabym, zeby np. placic za bilety lotnicze czy jakis wiekszy zakup, nie do codziennych zakupow w spozywczaku, ja tej karty tak naprawde nie potrzebuje, bo nie mamy problemow finansowych, ale chodzi mi o budowanie tej nieszczesnej historii ;) Moze zaczac od jakiejs malej pozyczki?? Ale z drugiej strony jest to glupie, bo nic tak naprawde nie potrzebuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Probuj aplikowac o Nationwide, bo jest najkorzystniejszy w tym momencie i zobaczysz co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby placic za cokolwiek nie potrzebujesz kredytowki tylko zwykla debetowke. kiedys mi sie kredytowka przydawala do placenia za granica, ale teraz juz jej nie uzywalam dobre kilka lat bo nie mam po co. no ale jakis tam zamysl swoj masz, moze i jestes na dobrym tropie do tego kredytu, nie znam sie za bardzo, pozostaje mi zyczyc tobie powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
no tak, ale uzywajac kredytowki i regularnie ja splacajac budujesz sobie historie kredytowa... gdzies trzeba zaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freeway cola
No patrz podobna mamy sytuacje ;) Jakaś abstrakcja wiecie.. shopoholix pokazuje co rusz w tv, po 7 kart debetowych do 45 tysiecy na minusie..a czlowiek głupiego debetu nie moze dostac :o Wrzesien byl maz w swoim banku spytac o glupi overdraft - nie bo niby za malo zostaje na koncie :o Za kilka miesiecy ma sprobowac znowu. Minelo pol roku i dalej DUPA blada. Mimo tego, ze wiekszosc wyplat zostawala na koncie- wiadomo rozny balance od kilku set do ponad tysiaca. Wiec naprawde nie mam pojecia juz o co w tym wszystkim chodzi. Po czyms takim widze, ze dostac karte czy nie daj Boże kredyt to chyba graniczy z cudem. I tez 26 lat to az tak mało? No litości.. Naprawde nie wiem jak to juz rozegrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym zaczac
witam zainteresowanych moja historia ;) u mnie dobre wiesci, aplikowalismy o dwie karty (kazde z osobna) i moj maz dostal karte z CapitalOne, tzn. dostanie w przeciagu 7-10 dni, aplikacja zostala zaakceptowana, hurra :D a ja aplikowalam o Barclaycard Initial (karta do budowania historii kredytowej) i juz tez mam informacje, ze karta przyjedzie w ciagu 5 dni :D nie znamy limitow na kartach, ale nawet jesli bedzie to tylko po 200f to nie robi to dla mnie roznicy. nawet nie wiecie jak sie ciesze, ze udalo sie nam cos ruszyc. Obie karty sa z wysokim oprocentowaniem, ale pierwsze koty za ploty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym zaczac
hej Zona tak wiem to :), ale wiesz ''w razie czego'' lepiej miec nizsze oprocentowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osz przegapilam ciag dalszy
Brawo!! Pamietam, ze moja pierwsza KK tez byl Capital One i wlasnie ze 200f limitu hahaha ale potem podnosili. Juz dawno nie mam tej karty, bo % masakryczne, ale poczatek juz macie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym zaczac
no jasne:) bardzo bardzo bardzo sie ciesze, po jakims czasie poszukamy lepszych kart, ale wiadomo jako poczatkujacy nie dostaniemy lepszych ofert, najwazniejsze, ze dostalismy JAKIEKOLWIEK haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no oczywiscie ze lepiej na wszelki wypadek miec mniejsze, ale tak jak mam karte te 5 lat cos to nigdy mi sie nie zdarzylo sie zadluzyc na tak dlugo zeby oddawac z oprocentowaniem. a ile jest dni na tej twojej karcie? standardowe 56? i powiem kiedy uzywalam kredytowki.. kiedy zapomnialo mi sie wziac ze soba debetowki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucjusz26
Dodam tylko od siebie ze w CapitalOne teraz jest promocja i jesli ktos zarabia powyzej 20 000 i ma dobra historie kredytowa to moze sie starac o karte z Cash back 5% na wszystkie tranzakcje do 2000 przez pierwsze 3 miesiace. Jesli ktos sporo wydaje i splaca zadluzenie na czas to mozna dodatkowo zarobic 100 funtow. Dla tych co pierwszy raz sie staraja - nie warto aplikowac o kredytowke jesli nie spelnia sie wymogow zeby ja uzyskac. Jesli decyzja jest negatywna to juz w innym banku gdzie wymagania moga byc nizsze decyzja tez bedzie negatywna bo credit score przy kazdej aplikacji idzie w dol wraz z negatywna odpowiedzia! Jesli macie kredytowke ale jej nie uzywacie to tez taka nieuzywana karta obniza credit score. Zeby zwiekszyc swoj credit score: mieszkac na jednym adresie jak najdluzej - jesli poprzedni adresat mial dlugi to nowym lokatorom bedzie trudniej o kredyt itp; placic rachunki na czas. Na poczatku chyba kazdy ma klopoty z kredytowka albo malym limitem... wiec glowa do gory... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucjusz26
Dodam tylko od siebie ze w CapitalOne teraz jest promocja i jesli ktos zarabia powyzej 20 000 i ma dobra historie kredytowa to moze sie starac o karte z Cash back 5% na wszystkie tranzakcje do 2000 przez pierwsze 3 miesiace. Jesli ktos sporo wydaje i splaca zadluzenie na czas to mozna dodatkowo zarobic 100 funtow. Dla tych co pierwszy raz sie staraja - nie warto aplikowac o kredytowke jesli nie spelnia sie wymogow zeby ja uzyskac. Jesli decyzja jest negatywna to juz w innym banku gdzie wymagania moga byc nizsze decyzja tez bedzie negatywna bo credit score przy kazdej aplikacji idzie w dol wraz z negatywna odpowiedzia! Jesli macie kredytowke ale jej nie uzywacie to tez taka nieuzywana karta obniza credit score. Zeby zwiekszyc swoj credit score: mieszkac na jednym adresie jak najdluzej - jesli poprzedni adresat mial dlugi to nowym lokatorom bedzie trudniej o kredyt itp; placic rachunki na czas. Na poczatku chyba kazdy ma klopoty z kredytowka albo malym limitem... wiec glowa do gory... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkocica
Hej, właśnie trafiłam na to forum szukając informacji o pierwszej karcie kredytowej w UK. Mam podobny problem jak moje poprzedniczki - konto zawsze na plusie, płacony direct debit etc. Trafiłam w necie na informacje o Barclaycard Initial - czy któraś z Was ma tą kartę? Jak wygląda sprawa ze spłatą bez odsetek? W niektórych bankach jest np. limit 56 dni a na temat tej karty nie mogłam nic znaleźć. Ma wysokie oprocentowanie i chciałabym wiedzieć ile mam czasu na spłacenie zaciągnietego długu na zakup np. pralki, nim zaczną mi doliczac odsetki. Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, że Ci odmówili, ja pamiętam że moja pierwsza pożyczka w uk była bez żadnych problemów... ale to była pożyczka, a nie karta. ale na pewno w innych miejscach będzie inaczej, próbuj dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkocica
Bardzo dziękuję! Już doczytałam drobny druk ;) Dzięki raz jeszcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×