Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość uczulenie chyba jakies

Po KAŻDYM szamponie mam łupież i swędzi mnie głowa- czy to alergia?

Polecane posty

Gość uczulenie chyba jakies

Kiedys trzymalam sie jednego szamponu z oferty pantene ,ale dawno temu go wycofali.. od tamtej pory mialam ok 20 szamponow przeroznych firm ,drogeryjnych ,aptecznych ,leczniczych... pomogl mi jeden NERIL garniera, ale mam po nim siano na głowie ,wysuszona szopa wiec odpada :( po innych b.szybko przetluszcza mi sie skora i swędzi , po innych ( Shauma i nowe Pantene) mam krostki we wlosach , swedzi mnie glowa , po innych mam wysyp lupiezu Nizoralu stosowac nie bede bo moj łupiez jest z przyczyn ''chemicznych'' a nie od grzybow, co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przepraszam czy zabrakło
Mam podobnie. Clobex albo AA taki żel do skóry trądzikowej i łojotokowej. Masz jakąś alergię najprawdopodobniej i ważne będzie zbadanie na jaki składnik kosmetyku, leki jesteś uczulon - testy kontaktowe oraz ważna jest dieta. Jak zwykle dużo owoców, warzyw, kompleks wit. B, rutyna, wit. A, cynk!!!, magnez!!!, żelazo!!! a nawet jod - złoty środek zdrowia - wymazany przez farmację, bo za dobry i wtedy by już nie zarabiali ani lekarze, ani aptekarze, więc straszą, że jod jest szkodliwy i takie tam.... Sprawdź poziom żelaza - ferrytyna w morfologii - nie żelazo, ale ferrytynę- zapasy żelaza w wątrobie. Mikroelementy, dieta i testy kontaktowe oraz fajnie byłoby - testy pokarmowe i wtedy wiesz czym to jest spowodowqane. Jedzenie uczula, zwierzęta uczulają - sierść, kosmetyki uczulają. Np. ocet, gorczyca, kwaśne potrawy, ketchupy, musztardy, majonezy, nawet mlekop - bo możesz mieć nietolerancję białka, kakao, barwniki i konserwanty, napoje gazowane, a raczej ich dodatki. No i teraz szcerze zrób przegląd tego co napisałam i napisz co by do Ciebie pasowało. Freederm jest też ok, ale włosy będą szybko przetłuszczone, stąd polecam żel dla skóry trądzikowej i łojotokowej - mi pomaga, a wypróbowałam już masę kosmetyków dla alergików.No i dietka - zero octu i gorczycy i unikam kwasów oraz piję mleko tylko o obniżonej zawratości laktozy, ale idzie mi na zęby, więc będę musiała wapno brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katraynka 145
to reakcja na zbyt dużą ilość cukru i nabiału w diecie. odstaw cukier i nabial na jakiś czas kup sobie olejek herbaciany i dodawaj do szapmponu kilka kropel a zobaczysz ze problem minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www.naturaspa.aromagroup.pl
Polecam Wam ten szampon http://naturaspa.aromagroup.pl/naturalne-kosmetyki/704-szampon-z-glinki.html jest naprawdę świetny. Sama się nim myję. A też zawsze miałam problem z łupieżem. 100% Naturalny produkt na bazie glinki TFAL dostosowany specjalnie do ciemnych włosów. Starannie dobrany aby zaspokoić potrzeby włosów przetłuszczających się, z łupieżem, łamliwych, rozdwajających się wypadających, z brakiem witalności i połysku. Na tej stronie możecie kupić też inne świetne kosmetyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do uczulenie...
Po pierwsze najbardziej chemiczne są właśnie te wszystkie szampony Pantene, Head&shoulders, Garnier itp. Najlepsze są szampony dla DZIECI. Są delikatniejsze i nie podrażniają tak skóry, ponadto są hipoalergiczne. Polecam np.-szampon Bobini, Bambino lub Hipp. Łupież może być wynikiem uczulenia na szampon lub skutkiem niedokładnego umycia głowy z łoju lub nadmiernego łojotoku, który zatyka skórę głowy. Bardzo dobry na oczyszczenie skóry głowy jest szmapon CLOBEX, już wyżej wspomniany (na receptę)-używać raz na jakiś czas, np. 2 razy w miesiącu. REWELACYJNA jest maseczka do skóry głowy DERMAGLIN z glinki kambryjskiej. Kosztuje saszetka ok. 5 zł. Polecam kupic kilka. Dostępna w sklepach z kosmetykami, drogeriach (np. Rossmann). Na umyte-mokre włosy należy nanieść na całą skórę głowy (bez włosów), wklepać ją, rozcieńczając wodą i odczekać zgodnie informacją na opakowaniu. Bardzo dobrze oczyszcza skórę i dużo mniej i rzadziesz przetłuszczają się włosy. Działa już po pierwszym użyciu. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....rada nr5.
swędzenie i łupiez moze byc tez od niedokladnego zmywania szamponu,piany po myciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carpee_08
mi łupież przeszedł w końcu! idź sobie do apteki po melaleuca (lub zamów przez Internet). nic mnie nie swędziało i na szczęście nie uczulało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jasnej cholery ;)
przecież łupież nie jest od szamponów !!!! łupież bierze się z wewnątrz, najczesciej jest spowodowany grzybica układu pokarmowego, jesli ktos nie zmieni diety to bedzie zawsze wracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przede wszystkim to poszłabym do dermatologa żeby zobaczył skórę... jak będzie potrzeba to zleci dodatkowe badania. nie ma sensu kombinować z szamponami, mało prawdopodobne żeby wszystkie wywoływały łupież!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frdsssssffgtgg
przyczyny trzeba szukac w śrdoku organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basista_karsista
dermatolog niech Ci zobaczy, może zobaczyć, któreś delikatne środki ztąd: http://szamponprzeciwlupiezowy.com.pl/ ale jeżeli masz odczyn alergiczny to naprawdę lepiej poszukać pomocy u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciotka tekla
wyprobuj zwykly polski szampon pokrzywowoy albo jakis taki za 3-4 zloty . mozesz naniesc odzywke zeby wlosy sie lepiej daly uczesac i ulozyc . a jk nie pomoze to domowe odzywki . zoltko oliwka, sok z cytryny. poszukaj w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W większośc**przypadków łupież to nie żadna choroba tylko zwykłe PRZESUSZENIE wywołane przez mocne detergenty (SLES, SLS, ALS...) w szamponach. Wystarczy zmienić szampon, od czasu do czasu myć odżywką i olejować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz miec luszczyce. wyglada jak lupiez,duze platym nasila sie, jesli jestes bardziej nerwowa, Nie jest zarazliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak mam. Myję hypoalergicznym Białym Jeleniem i nie swędzi aż tak. Biały Jeleń zwykłe szare mydło jest jeszcze lepsze. Z tym, że po nim zawsze używam odrobiny odżywki po umyciu bo włosy się po samym szarym mydle mi bardzo plączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chemia powoduje nie ŁUPIEŻ a uczulenie, które może wygladać jak łupież. mi się często po szamponach sypało z głowy. ostatnimi czasy używałam eva natura i jest dobrze, takie proste, tanie szapony - pokrzywowy czy z czarnej rzepy. ostatnio tez jak bylam w szpitalu to kupilam tam szampon bambi, i chyba cos usieli w skladzie zmienic, bo kiedys po tym i sie sypalo a tym razem nie, i wlosy ladne po tym byly. niestety zapomnialam go zabrac ze soba jak wycodzilam :P ale na szczescie kosztuje jakies 3 czy 4 zł tylko ;) no i oczywiscie tez warto wyprobowac szamponow bez sles/sls/ales/als/mles/mls czyli bez tych silnych detergentow, czyli w wiekszosci naturalnych, ale te naturalne tez niekoniecznie musza okazac sie rozwiazaniem, czego jestem przykladem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jesteś pewna, że to nie jest wszawica? ;/ ja też kiedyś miałam problem z łupieżem i swędzeniem głowy... niestety okazało się, że to te paskudne wszy. :( okropność. Ale szybko zareagowałam, użyłam specjalnego szamponu http://wszawica-sora.pl/ i już wszystko jest w porządku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hmm a może się oczyścić od środka? Teraz mamy alergie na wszystyko, ale jak będziemy odstawiać wszystkie produkty na które jestesmy uczuleni to w końcu nic nam nie zostanie, organizm prędzej czy później uczuli sie na coś innego... Do lekarza też oczywiście warto iść, bo przyczyny moga być różne i nie ma co się w Sherlocka bawić, ale ogólnie polecam dietę detoks, taką dwutygodniową, tu sobie możecie poczytać o oczyszczaniu z toksyn http://terapiasokami.pl/oczyszczanie-organizmu-z-toksyn mi pomogła, przy zakupie wyciskarki wlasnie z tej strony mi fajnie doradzili i przysłali ciekawe diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam do mycia włosów leczniczy szampon pirolam dostępny w aptece. Nie tylko skutecznie zwalcza łupież, ale też nie podrażnia skóy głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też używam tego szamponu, bo skutecznie walczy z łupieżem i poprawia kondycję włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po kilkunastu latach walki ze swędzeniem głowy i łupieżem znalazłem szampon dla koni. To nie żart. Zgłębiłem temat, dowiedziałem się, że produkty dla koni są najczęściej wysokiej jakości, ponieważ konie są wrażliwe na syfy i chemikalia bardziej niż ludzie. Nie słuchałem "specjalistów", którzy mówili, że PH jest nieodpowiednie. Teraz nie mam łupieżu i głowa mnie nie swędzi. Wcześniej stosowałem wiele środków, szamponów, robiłem badania, stosowałem diety ale to nic nie pomogło. Polecam z całego serca. Myję dwa razy mocno spienionym szamponem, dokładnie spłukuję i to wszystko. https://horsepol.pl/szampony/1456-over-horse-protein-horse-shampoo-400-ml.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawaka2
w takim wypadku trzeba sobie kupić odpowiedni szampon przeciwłupieżowy i będzie po kłopocie. dla mnie takim szamponem okazał się być Pirolam z apteki. na prawdę daje radę z łupieżem i się go pozbywa bardzo skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nawaka2 dziś Ile dostajesz za tak żałosną reklamę tego szajsu? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ag

Co do pirolam to się zgodzę, działa. Ale kiedy tylko zmienię szampon na inny od razu dostaje na nowo łupieżu. Orientujecie się czy można cały czas stosować pirolam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×