Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolyrt

Zapiekane brokuły - rozpaplają się?

Polecane posty

Gość kolyrt

W przepisie jest podane, zeby najpierw ugotowac brokuly przez ok 7 min, zeby nie rozgotowac, po 6min wyjelam bo juz byly baaaaaaardzo miekkie. I teraz mam je razem z kurczakiem i makaronem zapiec w piekarniku jakies 10-15 minut. Boję sie, że już calkiem mi się rozmiękna. Nie wiem czy ugotowac jeszcze raz czy miec nadzieje, ze mi sie nie rozpaplają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
ja bym raczej nie gotowala... szczegolnie jak sa to mrozone brokuly, a jak nie to na male czesci i doslownie na minutke do wrzatku. jezeli ta zapiekanka jest w miare "mokra", tz. jest tam bulion, albo mleko, to brokuly smialo sie same ugotuja w zapiekance :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wierzcholki sa bardzo delikatne i sie momentalnie gotuja a te twardsze czesci gotuja sie dluzej , a ty jakie ugotowalas te i te?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolyrt
To nie są mrożone, tylko świeze. Gotowałam i wierzchołki i te twarde części. Nie wiem dlaczego w przepisie podali zeby az 7 minut gotować. W tej zapiekance z mokrych rzeczy to bedzie tylko troche smietany i mozarella. Mam jeszcze polowe glowki brokuł, ugtować jeszcze raz i tym razem krocej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolyrt
surowych chyba nie moge wlozyc do piekarnika, bo to tylko 10-15 minut pieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
nie, juz uzyj te, ktore ugotowalas, w takiej zapiekance rozciapciane tez moga byc, ale lepiej tego unikac, bo rozgotowane warzywa sa pozbawione smaku i witamin :) nozki od brokul mozna zetrzec na grubych oczkach i dac prosto do zapiekanki. rozyczki zblanszowac minutke we wrzatku i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brokuły lekko gotuje.Max 2-3 minuty.I wtedy są pyszne jeśli pieką się nawet i 15-20 minut. Jak wrzucam surowe to niestety ale często po 20 minutach nadal były twarde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
mozliwe, ze bylyby twarde, sama nie probowalam. zawsze pamietajmy jednak, ze zeby w zapiekance warzywa sie zrobily i nie trzeba byo ich najpierw gotowac, mozna na troche przykryc, zeby sie wytworzyla para, no i dac troche cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolyrt
Dzięki, mimo wszystko ugotowalam nowe. Nie chciałam ryzykować. Zapiekanka wyszła pyszna, mąż prosił o dwie dokładki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
:) hmmm, to swietnie, a moglabys podzielic sie przepisem, skoro taka dobra wyszla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
DZIEKI, BARDZO PRZYJEMNIE TO WYGLADA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×