Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszła wiedenka

Koszty życia w Wiedniu

Polecane posty

Gość przyszła wiedenka

Sorry, że tutaj, ale na forum zagranicznym chyba nikt nie pisze :) Niedługo wyjeżdzam do Wiednia i zaczynam powoli badac koszty życia. Czy ktoś z Was już tam mieszka i podpowie? Interesuje mnie cena wynajmu kawalerki, ceny żywnosci (dużo dobrego słyszzłam o Spar) i usług (szewc, fryzjer, itp.) Która dzielnica jest dobra/bezpieczna do mieszkania dla samotnej kobiety i jej auta ;) Czy komunikacja publiczna jest droga? Każda in formacja jest cenna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale CI zazdroszczę.... a komunikację miejską Wiedeń ma najlepszą chyba w Europie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
A poratujesz informacją? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kshdjhfjd
Hej mieszkam w Wiedniu od 5 lat i powiem ci że z kosztami jest różnie. My z mężem i dzieckiem (rocznym) wydajemy łącznie miesięcznie tysiaka ale przed ciążą wydawaliśmy jakieś 500 Euro i to się nazywała oszczędność w mniemaniu stałych mieszkańców tutaj :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kshdjhfjd
Nie wliczałam mieszkania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
Ktore dzielnice są dobre do mieszkania dla samotnej kobiety? Chodzi mi o miejsca, gdzie żyją tzw. przeciętni, pzrwyzoicii wiedenczycy (wiecie: nauczyciele, urzędnicy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kshdjhfjd
Najlepsza dzielnica do mieszkania to oczywiście pierwszy , drugi i trzeci becyrk ale przyzwoity jest też 12 ty (mieszkałam tam rok) . Najgorsze (unikać) 15ty, 17ty, 16ty....21 szy to również nic ciekawego i poza tym wylotówka wiednia tyle że Dunaj rzut beretem i ładne okolice:). Najlepszy według mnie to poza tymi wyżej wymienionymi to becyrk 6 ty , niedaleko najsłynniejsza ulica zakupowa Mariahilfer więc wszystko blisko a poza tym to już centrum więc do zabutków bliziutko:). Ceny mieszkanek to zazwyczaj powyżej 450 Euro za 35 m kw ale ceny rosną (zalezy od lokalizacji ) . Pytaj o co chcesz. Auto będzie tu bezpieczne bo jednak Wiedeń jest dośc mocno chroniony ale unikałabym tych najgorszych dzielnic bo jednak tam szerzy się mniejszośc społeczna (obcokrajowcy i zapewne też nieciekawe towarzystwa choć nie wszędzie). Żywność w spar jest dośc droga tak samo jak w billa i merkur a najtańsza w hofer, zielpunkt itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kshdjhfjd
Przeciętni przyzwoici ludzie mieszkają w dobrych becyrkach ale tak jak pisałam, wszędzie może też trafić się nieciekawa sytuacja lub ludzie bo i wiedeńczycy jak to w każdym kraju są różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
Mam prośbę: zbiorę swoje wątpliwości i pytania i z jakiś czas napisze tu znów? Moze jutro - zajrzysz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kshdjhfjd
wieczorkiem, może o tej samej porze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
ok :) To jesteśmy umówione :) Cieszę sie, ze ktoś się w koncu odezwał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kshdjhfjd
Gdybyś autorko potrzebowała jakichś odpowiedzi to jestem na jakieś 15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
Przepraszam za ciszę, ale maiłam "nalot" rodziny i cięzko było ich ignorować i zasiąśc do komputera. Oto kwestie , którymi jestem zainteresowana: 1) wynajem mieszkania: z tego, co zauwazyłam, w Wiedniu raczej wynajmowane są puste mieszkania - czy to oznacza, ze wynajęcie umeblowanego graniczy z cudem? 2) Czy w Wiedniu za ogrzewanie i ciepłą wodę płąci się osobno? Ja wygląda rozkład tych opłat? Czy opłata za wynajem "zwyczajowo" zawiera te koszta czy nie? Co zawiera? 3) Czego sie wystrzegac przy wynajmie? Czy piecyki gazowe to norma? 4) Czy jest możliwym wynajem bez pośrednictwa agecji? Może są takie bezpieczne portale bezposrednich ofert? 5) Właściciele oczekują barzdo wysokich kaucji - czy to jest normalne czy raczej zmanipulowane przez agencje? 6) Czy opłaca się szukac mieszkania na chwilę (np. pół roku) czy od razu szukac docelowego? 7) czy osobie legalnie pracującej i odprowadzającej podatki w Austrii przysługują mi jakieś świadczenia socjlane typu dofinansowanie. 8) Ceny parkowania w miescie - czy jesli nie ma sie miejsca własnego (wykupiongo) trzeba płacic? Czy moze od mieszkanców nie pobierają? 9) Ceny, ceny, ceny... żywnosci, usług, prasy, ksiązek i rozrywki (kino, teatr), komunikacji miejskiej? 10) Gdzie kupować żywność? Spar? Hoffer? Czy może bazarki? I ogólnie na co uważac, których okolic się wystrzegac...... :))))))))))))))))))) I z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
podnoszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła wiedenka
Hmmm..temat mi zdechł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plisaczek
A ja mam troszkę inne pytanie. Gdzie kupujecie pościel w Wiedniu? Poza Ikeą, bo do niej mam straszliwie daleko. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć sklepów z takimi rzeczami jak pościel, ręczniki.... Będę wdzięczna za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś szuka opiekunki do dziecka w Wiedniu? Mam doświadczenie, kocham dzieci, mieszkam w Wiedniu od 6 miesięcy. Zainteresowane osoby proszę o kontakt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×