Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość __Irena__

usg genetyczne - jakie???

Polecane posty

Gość __Irena__

witam. Jestem w 11 tygodniu ciąży, w przyszłym tygodniu mam mieć usg genetyczne (na sprawdzenie przezierności karkowej). Mam takie pytanie: czy to USG jest dopochwowe czy przez powłoki brzuszne? I czym różni się od zwykłego USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona szalonaaaaa25
to normalne usg, i wygląda jak normalne usg tylko że na lepszym sprzęcie, i o wiele dokładniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __Irena__
dziękuję za odpowiedź, a to jest przez brzuch robione badanie na tą przezierność? Miałam usg dopochwowe w 9 tygodniu, po którym krwawiłam, bardzo mnie to przestraszyło, dlatego to dla mnie ważne czy to przez brzuch będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlk
krwawienie po usg? a co na to mówił lekarz? masz nadżerkę może? bo to nie jest normalne aby po usg krwawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej przez powłoki brzuszne, chyba, że lekarz nie będzie mógł czegoś zmierzyć to będzie dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie było pół na pół. tzn dla pewności przezierność mierzył dopochwowo resztę przez powłoki brzuszne. niczym się nie różni od innego usg tylko lekarz mierzy przezierność, dokładnie ogląda dziecko, sprawdza kość nosową żeby ocenić ryzyko wystąpienie wad genetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __Irena__
No właśnie nie mam nadżerki, krawić zaczęłam dopiero jak dotarłam do domu, spanikowana zadzwoniłam do lekarza, a on powiedział że to się zdarza i nie mam się martwić. Nie chciałąbym tego drugi raz przeżywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam robione i miałam przez powłoki brzuszne ale to chyba zależy od lekarza jak je przeprowadzi. I nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×