Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agata_zamo

Koniec umowy o prace a zwolnienie lekarskie

Polecane posty

Gość agata_zamo

Byłam zatrudniona na 3 miesięczny okres próbny na umowe o prace. W trakcie tego okresu poważnie zachorowałam i dostałam zwolnienie lekarskie które trwa ciągle od dwóch miesięcy. W połowie lutego skonczyła się moja umowa o pracę, zwolnienie mam do konca miesiąca i lekarz zaleca jeszcze jego kontynuację. Mam w związku z tym kilka pytań: 1) czy skoro umowa skonczyła mi sie w połowie miesiąca, to dostane wynagrodzenie chorobowe tylko na tę połowę miesiąca, w którym byłam jeszcze na umowie, a za połowe miesiąca gdzie już mi sie skonczyła umowa to juz wynagrodzenia nie dostane? 2) czy jeżeli lekarz faktycznie zaleci kontynuacje zwolnienia to czy skoro skonczyła mi sie umowa w firmie, to na zwolnieniu ma byc napisany nip mojej byłej firmy i jej dane tak jak to było do tej pory, czy teraz już nie. A jeśli nie, to co sie wtedy wpisuje na zwolnieniu? Czyje dane? Bo przecież juz nie mam umowy. 3) I czy w ogóle moge kontunuować zwolnienie skoro juz nie mam umowy z firmą? Proszę o odpowiedź, bo już zgłupiałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatieKatiePatie
Agata a firma zamierza Ci tę umowę przedłużyć czy nie? Bo to od tego zależy tak naprawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_zamo
nie, nie przedłuży mi, to pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miałam taką sytuacje
Musisz iść ze zwolnieniem do zusu. Najpier pracodawca musi do zusu wysłać druk Z3 . zus wypłaci Ci chorobowe. Najlepiej podejdz do ZUS wszystko Ci wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiilllooonnaaa
idz koniecznie do zus bo wazne sa terminy. mozna miec zasilek chor. mimo, ze nie ma sie pracy, bo jest zwolnienie lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata_zamo
dziekuje za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiilllooonnnaaa
powodzenia w załatwianiu i ze zdrówkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×