Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezprzcyniemakolaczy

Pierogi własnej roboty - sposób na biznes

Polecane posty

Gość bezprzcyniemakolaczy

Witajcie, ze względu na to, że jestem chwilowo bez pracy pomyślałam, że może dobrym sposobem na dorobienie byłoby oferowanie pierogów własnej roboty klientom indwidualnym i firmom. Pierogi nadziewane byłby przeróżnymi farszami od standardowych, owocowych po szpinakowe, serowe itp. Napiszcie mi prosze jaki koszt kilograma pierogów własnej roboty byłby dla Was ceną przystępną? Obliczyłam, że moich pierogów na kilogram "wchodzi" około 25 sztuk. Nadziewane solidnie ale nie takie wielkie pierogasy co w nich połowa to samo ciasto. Na początek zaczełabym od ogłoszenia w sieci. Wysyłka lub dowóz o ile będzie klient z mojego województwa (lubelskie). Mąka byłaby mielona w młynie, sery od gospodyń, warzywa i owoce z działki. Co o tym myślicie? Jakby był popyt rozwinęłabym działanośc o kopytka, inne kluski, kiszkę ziemniaczaną:) I przerózne domowe dania. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
A wymogi sanepidowskie spełniasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli chcecie się
W mojej wsi jest knajpa w której serwują domowe pierogi,takie od szklanki(wielkość) - ja robię mniejsze , ale te za 8 szt.kosztują 6 zł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja kupuje po 20 szt.
Srednio wychodzi ok 70 dag i place 11-13 zl w zaleznosci od farszu, kupuje tylko z kasza gryczana lub soczewica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja kupuje po 20 szt.
Mysle ze to swietny pomysl, zycze powodzenia i wielu klientow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezprzcyniemakolaczy
Wymogi sanepidu spełniać musi lokal a nie ja:) Fajnie dziewczyny, że podniosłyście mnie na duchu:) NIe wiem jak zacząć? Poczta pantoflowa? Ale od pierwszego klienta muszę zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vbfdvbgxgvcdfgd
zacznij najpierw od znajomych, moja kolezanka dorabia sobie lepieniem pierogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na pracę to naprawdę ostatnią rzeczą jaką bym chciała robić to lepienie pierogów :) Więc zdarza mi się kupić parę razy w roku ruskie od sprawdzonej kobiety która robi na zamówienia.Płacę 21 zł za 1 kg. Osobiście uważam że to może być dobry biznes.Na początek radzę zaczynać od znajomych i znajomych-znajomych :) A kiedy zobaczysz że to jest opłacalne to zacząć na większą skalę - ale tu już musisz założyć działalność,sanepid itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewaff
Jak pracowalam w Lodzi to w barze przy pracy kupowalam pierogi - kosztowaly 10 zl za 8 sztuk, ale byly super. Wniosek jest taki, jezeli beda smaczne i robione tak jak piszesz (wszystki swieze) i zdabedziesz klientow, to uwierz mi, ze ludzie sa w stanie dobrze zaplacic i beda do ciebie wracac. Mysle, ze o jest dobry pomysl na maly bisnes. Pozdr, http://ewalazinska.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co się orientuję, porcja domowych pierogów ruskich kosztuje mnie niecałą złotówkę (10 sztuk pierogów), więc nie jest problematyczne być konkurencyjnym. Tacka pierogów w sklepie kosztuje nawet 10 złotych! Ten biznes to fajny pomysł, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście studenckim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×