Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kakałko89

31 tydzień ciąży i szyjka skrócona poniżej centymetra :/

Polecane posty

Gość Kakałko89

Witam dziewczyny. Jestem w 31 tyg druga ciąża i od 22 tyg ciązy coś mi się zaczeło dziać z moją nieszczęsną szyjką. Najpierw była delikatna i troszke się skracała brałam asmag i luteine a teraz ma poniżej 1 cm. Leżałam parę dni w szpitalu miałam kroplówkę z magnezem i teraz mam dalej brać asmag, luteinę i nospe oraz dużo wipoczynku z nóżkami w górze. Czy tóraś z Was też tak miała? I jak to się skończyło??? Bo na dodatek na usg wyszło, że dzidziuś wygląda wagowo na 28 tydz Panicznie się boje bo w pierwszej ciąży bło wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży miałam tak w 27 tygodniu już- do tego zaczynało się robić rozwarcie i mialam dość silne skurcze. udało mi się "donosić" (bo włąściwie doleżeć) do 35 tc. jedyne co mogę Ci podpowiedziec to słuchaj lekarzy i faktycznie leż. Nie sprzątaj, nie gotuj- zatrudnij do tego męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam podobnie a właściwie jeszcze gorzej :/ w 32 tc szyjka była zgładzona a właściwie jej nie było i rozwarcie na 2,5 a w 33tc urodziłam córe 1670g 41,5cm tyle że moja szyjka już w 24tc była krótsza niż 1cm i rozwarcie na 1,5 było i wtedy zakładali mi szew na szyjkę macicy który niestety się nie sprawdził i w 27tc zakładali mi drugi szew który już trzymał ale ponieważ w tym 32tc zaczęły mi się sączyć wody to zdjęli ten szew i po 8 dniach urodziłam z synem trochę inaczej było bo szew był w 21tc profilaktycznie założony ale szyjka już była miękka i skrócona do 1,2cm szew zdjęli w 36tc a urodziłam dopiero w 41tc i to poród był wywoływany regóły nie ma najważniejsze to słuchaj się lekarzy i wypoczywaj ile się da :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mou
pisała tu dziewczyna która już w 28tc miała prawie zgładzoną szyjkę. Doczekała do terminu o ile nawet nie przenosiła -nie pisała ostatnio. u mnie wg usg w dniu porodu dziecko miało ważyć 0,5kg mniej. wiec tak to jest z tą dokładnością usg a raczej osoby robiącej pomiary. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kakałko89
a to twardninie brzucha to są skurcze? :/ bo przy pierwszym porodzie miałam tylko 30 godzin bóli krzyżowych a brzucha nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×