Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martusia861909

Pytanie o magnez!!

Polecane posty

Gość martusia861909

Witam Wszystkich!! Chciałabym dowiedzieć się jakie są objawy dużego niedoboru magnezu u kobiet W CIAZY?? Czy któraś z Was miała niedobór tego pierwiastka w ciąży??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Dziekuję mou :) A czy któraś z Was miała niedobór magnezu w ciąży? I jak się to u Was ujawniało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Czy żadna z Was kobitki nie miała problemu z niedoborem magnezu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obożeno
niedobór magnezu powoduje skurcze mięśni, nie? czyli skurcz w łydce, "skakanie" powieki, czyli też wpływa na macicę i można mieć wcześniejsze skurcze, ja brałam duuużą dawkę w ostatnich dwóch miesiącach ciąży, nie pamięta dokładnie jaką, ale na opakowaniu chyba było 1 tabletka, a mi kazał lekarz brać 4 :) bo maksymalna jest większa niż ta zwykła z instrukcji stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obożeno
Magnez bierze udział w bardzo licznych procesach zachodzacych w organizmie ludzkim, zakres objawow jego niedoboru jest więc bardzo szeroki. zwiększenie pobudliwości nerwowo-mięśniowej oraz osłabienia i nieprawidłowości pracy serca, czego efektem są: drgania jednej z powiek, czy też częściowo górnych warg bolesne skurcze łydek uczucia odrętwienia i mrowienia w kończynach objaw Raynauda wzmożone wypadanie włosów łamanie się paznokci próchnica zębów rozdrażnienia, lęki, stan zagubienia zespół niespokojnych nóg zaburzenie depresyjne trudności w koncentracji zaburzenia snu, nocne poty bóle głowy, mdłości nagłe zawroty głowy kołatanie serca, arytmii nadciśnienie miażdżyca biegunka nietolerancja glukozy, cukrzyca typu II kamica nerkowa bolesne miesiączkowanie rzucawka okołoporodowa, zatrucie ciążowe astma oskrzelowa migrena zespół metaboliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Owszem powoduje skurcze mięśni, skakanie powieki itp. Chodzi mi o t czy któraś z Was miała bardziej poważne objawy niedoboru magnezu typu; kołatanie serca, dziwny lęk, zawroty głowy itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obożeno
zresztą, wikipedia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obożeno
a ja nie miałam :) odniosłam się tylko do pierwszej części wpisu ;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
No właśnie o takie objawy mi chodzi... czy któraś z Was tak miała? Zastanawiam się czy tylko ja miewam jakieś dziwne lęki,drżenie rąk i dziwne myśli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obożeno
a bierzesz w ogóle ten magnez, idź, kup i bierz, nawet 300mg na dobę, bo to jak wit c, ciężko przedawkować chyba, że masz problem z nerkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Tak biorą magnez. Wydaje się być lepiej choć nie do końca. Dopada mnie czasami złe samopoczucie. Najgorsze są myśli o to, że ten stan powróci i to mnie najbardziej dobija i nie pozwala cieszyć się z macierzyństwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszko zielone
ja nie w ciąży ale miałam mnóstwo objawów o których tu napisano, czyli drżenie rak, kołatanie serca, skurcze, zawroty głowy, migrena tak że 4 razy w miesiącu, chęć na słodycze, zaburzenia snu, mdłości też ale to już w sporadycznych sytuacjach, i takie ciężej zauważalne problemy jak krótka faza lutealna i pojawianie sie w jej trakcie śluzu płodnego i bóle jajników, a nawet plamienia przed i po miesiączce i w pewnym momencie skrócenie miesiączki do 2 dni. A najlepsze w tym wszystkim jest to że nawet jak zaczęłam uzupełniać magnez to nie bardzo sie poprawiało, przez 2 miesiące mimo sporej dawki. Dopiero jak wyeliminowałam codzienne picie kawy i brać magnez to powoli zaczęło ustępować. Tylko na to miejsce zaczęło mnie puszyć, bo kawa jest moczopędna i więcej wody zostawało w organizmie. Teraz trochę piję dalej kawę ale staram się unikać. W sumie mnie najbardziej wkurzały te migreny mimo że pojawiały sie nie za często ale regularnie, no i ten problem z okresem który przez parę miesięcy nie ustępował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja też biorę magnez od miesiąca tzn od 24-25 tygodnia, biorę magnokal tam jest chyba 250mg 3x2 tak zalecił lekarz, mam krótką szyjkę i dlatego żeby zapobiec skurczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Dzięki dziewczyny. Trochę się zmartwiłam tymi moimi objawami. Jestem teraz w 19 tyg ciąży. Całe pierwsze miesiące wymiotowałam dzień i noc, nie mogłam patrzeć na jedzenie a przy tym piłam duże ilości herbaty ( mocnej) Następnie duży stres a kiedy mdłości minęły zaczęłam pić kawe. Przypuszczam, że wypłukałam sobie magnez i to konkretnie. Nie spodziewałam się, że brak magnezu może mieć takie konsekwencje, ale im więcej o nim czytam tym bardziej jestem zszokowana. Bierzcie magnez bo naprawdę pomaga :) Nadal mnie trochę męczy, ale jest dużo lepiej... Teraz myślę o tym jak to będzie być mamą. Hmmm strasznie się boję :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
A jaki magnez polecacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jabuszko zielone
ja kupuje różne byleby z witaminą B6, czasami kupuje tez musujące z biedronki bo mój mąz nie lubi tabletek, wrzucamy je do cisowianki. Teraz wiem że najważniejsze to pozbyć sie przyczyny, bo ja brałam przez dwa miesiące bez rezultatów i dopiero jak kawę rzuciłam to były rezultaty. Dodam jeszcze że zanim rzuciłam kawę to jeszcze przez 2 czy 3 miesiące z rana miałam uczucie jakby mi się na wymioty zbierało, prawie codziennie. Czasami się dawało we znaki. Oczywiście ciąże wykluczałam wtedy, przynajmniej przez większość tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Hmmm a co sądzicie o tabletkach aspargin?? nie wiem czy wybrać magne b6 czy własnie aspargin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
No i co z tym magnezem?? hmmm... Piszcie czy miałyście jakieś niemiłe doświadczenia z niedoborem magnezu :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam twardnienia brzuszka ok 20 tygodnia. Dostałam nakaz picie 2 l wody mineralnej dziennie plus 3 razy dziennie magnez plus B6. Pomogło i wszystko minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam bardzo duży niedobór magnezu nie w ciążky co prawda to były takie odloty, że wylądowałąm w szpitalu, bo myślałąm, że umieram :O oczywiście wszyscy lekarze wmawiali nerwicę, ale sama doszłam co i jak, pól roku jakieś uzupełniałam magnez i jest git ale to co przeżyłam, to nikomu nie życzę :O jak chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Hej Rafinka... Właśnie ja przechodzę coś rodzaju " nerwicy " żaden lekarz mi nie powiedział, że to akurat ma zwiazek z nerwicą, ale objawy są podobne. Pewnego dnia przeczytałam, że niedobór magnezu ma podobne objawy więc zaczęłam go zażywać. Biorę go od 3 tygodni i muszę przyznać, że widzę lekką poprawę, ale nie jest jeszcze idealnie. Wiem o czym mówisz bo to co ja przeżyłam i nadal przeżywam jest nie do opisania, ciągłe lęki drżenie rąk kołatanie serca dziwne myśli. To wszystko nie pozwala cieszyc mi sie z ciąży :/ Bardzo bym chciała aby wszystko było dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusia861909
Rafinko, czy myślisz, że moje objawy mogą wynikać właśnie z niedoboru magnezu?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewno tak, ja też nie wiedziałam, że magnez jest taki ważny.. najpierw zaczęłąm mieć kołatania serca, tak jakby się na drugą stronę wywracało (to jest wypadanie zastawki mitralnej )spowodowane właśnie niedoborem magnezu) potem zaczęłam się pocić w nocy a jak zasypiałam, to nagle czułam, że się jakby zapadam i nie mogę oddychać i budziłam się nagle wystraszona, potem zaczęło mi się kręcić w głowie do tego doszło w pewnym momencie uczucie, jakby cię ktoś ściskał za szyję, za głowę, nie mogłam oddychać i przy tym następował taki paniczny lęk, że umieram :O i zaczynały mi drętwieć nogi i ręce, co było rezultatem braku potasu/sodu, co zwykle towarzyszy brakowi magnezu u mnie chodziło o sód akurat no i oczywiście gula stojąca w gardle przez cały czas, co jest wybitnie objawem braku magnezu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I powiedz czy rzeczywiście on Ci pomógł. Ja nie mam uczucia guli w gardle, ale inne objawy owszem posiadam :) Sama zamęczam się myślami czy to może jakaś nerwica albo depresja... Ciężko mi z tym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tam o suplementacji, ja dodam kilka uwag ze swojego doświadczenia: najlepiej wchłanialny jest magnez organiczny - mleczan, cytrynian, węglan, tlenek słabiej, ale na mnie akurat lepiej działa tlenek, polecany jest bardziej przy chorobach ukłądu trawiennego magnez wchłąnia się ciężko, najlepiej często w mniejszych dawkach niż 1 raz w większej zacznij od MAGNE B6 - 3 x dziennie po 2 tabletki jeżeli kiepsko działa - zmień magnez! nawet kilka razy najważniejsze - zrezygnuj CAŁKOWICIE z picia herbaty, kawy, napojów gazowanych, alkoholu, ogranicz cukier i mleko to wszystko wytrąca magnez z organizmu albo upośledza jego i tak trudne wchłanianie, bez sensu wziąć magnez a potem wypić herbatę -to tak jakbyś go wcale nie brała zapotrzebowanie w ciąży na magnez dramatycznie wzrasta - myślę, że dlatego wiele dziewczyn w ciąży zapada na nerwicę - będącą właśnie niedoborem magnezu ale te nerwicowe mnie nie słuchają i nie chcą brać :( wolą się faszerować relanium :O masakra pij sok pomidorowy i jedz banany - potas w nich zawarty wystarczy do uzupełnienia niedoborów kup olej lniany dr Budwig w sklepie zielarskim i codziennie zapodaj sobie łyżkę do sałatki albo do czegoś innego, to najlepsze źródło omega 3, nie żadne tabletki jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj i stosuj, żeby nie wylądować na topiku dla znerwicowanych panien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×