Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Mineralny

Za co się ma kategorię E w wojsku

Polecane posty

Gość gość
Założmy, że nikogo nie obchodzi sytuacja materialna rodziny z której pochodzzisz i jesteś nerwową osobą z tego powodu. W wyniku zaniedbania obywateli wychodzisz na osobę w ostateczności wykluczoną, boś biedny. Jeżeli się buntujesz, to będą się chcieli cię pozbyć więc, albo trafisz do szpitala psychiatrycznego na monitoring albo pierw na policję. TAk czy inaczej jak ci sie nie pofarci, to doktorek, któremu może nie wpadniesz w oko, nada ci diagnozę negatywną. W międzyczasie zmusza ci do brania leków przykładowo na schizofrenię mimo, że jesteś osobą zdrową. Jest to zbrodnia. Potrafią na drodze pozornie prawnej, ze zdrowego człowieka zrobić świra. Dadzą c tabletki, które będą powodować dysfunkcję układu nerwowego, co będzie przypominało symptomy podobne do schizofreni lub innej choroby i dostajesz już w wojski "E". Otwarcie napiszę, że albo się spodobasz albo nie. Jeżeli jesteś osobą przstojną, to może to się nie spodobać. Inne przykłady dla których dostać można "E', to nadciśnienie tętnicze, problemy z trzustką oraz pewne kalectwa. Jest wiele przypadków. To zaś subtelnie jako "niewidzialny duch" rzutuje na całe późniejsze życie gdyż ludziska przekazują sobie informacje poza naszą świadomością. Tak więc ...... Odpowiedz sobie na to. Nigdy nie wiesz, kto jest twoim przyjacielem a kto wrogiem. Nie wiesz na kogo natrafisz. Niestety ale taka jest prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racjonalna odpowiedź
Za co? Z całą pewnością za bycie sobą. Na pytanie psychologiczne "kim jesteś" podobno racjonalną odpowiedzią jest odpowiedź "sobą". No cóż. Wobec tego zachęcam do obejrzenia polskiego filmu o wojsku i tym co robi w perspektywie czasu. Każdy umysł jest łamliwy. Wystarczy tylko pociągać za "odpowiednie sznurki" w życiu i psychika złamana. Niezależnie od tego czy to "A" czy jakakolwiek inna kategoria. Proszę bardzo. Zawodowy wojskowy i tragiczny finał żołnirzyka: Całą rodzinę rozpier....ił. Film ogólnie oparty na faktach. Nazwiska i imiona zmienione: https://www.youtube.com/watch?v=Lgf7et9LmsA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama08
Mój syn ma prawdopodobnie zespół Aspergera i ADHD .Niestety nic nie zrobiłam aby był zdiagnozowany jako dziecko ,oczywiście były różne problemy .Skończył studia, ponieważ jest alergikiem dostał kategorie D. Asperger to inny stan umysłu, w środowisku nieakceptowany,wyśmiewany dlatego nietrudno się domyśleć co może się stać gdy dostanie broń do ręki i obok znajdzie się jego prześladowca nieszczęście gotowe.Dlatego niektórzy z tą przypadłością mają kategorie E i jest to całkowicie uzasadnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Mineralnego
Pewnie udawał wariata. To dlatego mu dali kategorię E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi drodzy wypowiadacie się na temat, który jest wam zupełnie obcy a wystarczy poczytać sobie co to jest kwalifikacja wojskowa poborowych i kiedy ma ona miejsce... dodam, że prowadzona jest co roku w okresie od stycznia do końca kwietnia. Tam własnie, młodzi mężczyźni przedstawiają ( jeśli posiadają wyniki i zaświadczenia o długotrwałym leczeniu, bądź przebytych chorobach, urazach, zabiegach i operacjach). Tam odbywa się badanie mężczyzny i po zapoznaniu z przedstawionymi dokumentami medycznymi określana jest kategoria zdrowia. A co do samego poboru... moi drodzy nikt go nie zlikwidował a jedynie został zawieszony a to szalona różnica. Ustawodawca w każdej chwili w obliczu klęski żywiołowej, sytuacji kryzysowej bądź zagrożenia militarnego lub też zagrożeniem wybuchem niepokojów społecznych może "odwiesić" czytaj przywrócić powszechny pobór. A jeszcze jedno, osoby takie otrzymują książeczki wojskowe w której jest stosowna adnotacja o kategorii zdrowia. Dodam także, że nie tylko panowie ale i panie również otrzymują takie książeczki wojskowe w zależności od wykształcenia i wyuczonego zawodu - patrz personel służby zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn otrzymał E za niewydolność jednej nerki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trwale niezdolny do służby wojskowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kategoria E to zespół downa lub kretynizm albo brak nogi albo reki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kategoria A - Brak lub zanik jednego jądra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dostałem kat. E, bo stwierdzono u mnie EDS (Odmiana powodująca między innymi szybsze zwyrodnienie stawów) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja te kilka lat temu dostałem kat. E niby za Zespół Aspergera choć nie wiem czy nie przez to, że mam taki niedojrzały wysoki głos, ale chyba głos nic do tego nie ma. Biorą do wojska facetów z takim głosem prawda?

 

Ps. Fizycznie właśnie jestem sprawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×