Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mała ogrodniczka Natalia

Dla wszystkich działkowiczów.

Polecane posty

Hejka. Chciałabym założyć tutaj kącik „ ogrodników Ogólnie chodzi mi o wymianę swoich doświadczeń, porady, co należy robić w poszczególnych miesiącach, jakie kwiaty czy też zioła polecacie itd. W tamtym roku, dokładnie w marcu kupiliśmy z mężem ogródek. Poprzedni właściciele doradzili nam, abyśmy nic w tym roku nie przekopywali, tylko zobaczyli co na tej działce jest. Mieliśmy przez to nieprzyjemne problemy, wszyscy mówili że nie dbamy o działkę, że to był najładniejszy ogródek, a teraz same chwasty. Grozili pismami itd. Tamci ludzie naopowiadali nam, czego oni na tej działce nie mają, jednak od rzeczywistego faktu jest kolosalna różnica. Rosły same chwasty, oni nie kazali nic sadzić, wyglądało to fatalnie. Dodam że działka ma 500 metrów i tak szczerze zanim skończyłam plewić „chwasty w jednym miejscu to w poprzednim miejscu one już rosły na nowo i to było bez sensu. Nikt z gospodarzy nie pomógł nam, nie doradził „nowym działkowicza co moglibyśmy zrobić itd. Śmiali się z nas tylko, że wyrywamy te chwasty i wyrywamy a efektu nie widać. Jedna z sąsiadek poleciła nam randap. Ale nie o tym Bardzo bym prosiła abyście doradzili mi jak mogę zagospodarować tą działkę, planuję aby zmienić ja na działkę ogród rekreacyjny, czyli trawa jakieś kwiaty lub coś w tym stylu. Problem w tym że tam nic nie chce rosnąć, czy znacie jakieś nasiona kwiatów, które będą rosły w każdej glebie? Jak np. Onętek ? Mam również dużo piwonii, czy mogę je przenieść w inne miejsce? To samo żonkile, co robić z różami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala ogrodniczko....jest tutaj kilka dobrych topikow -OGRODNICTWO EKOLOGICZNE i chociazby Zagroda Babuszki tam sa bardzo mili i pomocni ludzie i na pewno z checia Ci we wszystkim pomoga musisz tylko odgrzebac te topiki, bo nie wiem czy niedzwiadki juz sie obudzily z zimowego snu i czy cos juz sie tam dzieje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tamtym roku też dostałam ogórdek działkowy i cały rok zszedł mi na jej karczowaniu prace przewiduję na jeszcze co najmniej 2 lata, żeby wyglądała tak, jak mam w planach założyłam topik tutaj - "Nareszcie wlasna działeczka" - trochę rad tam na pewno znajdziesz a w ogóle, jesli działka jest zapuszczona, to najlepiej zacząć od wynajęcia traktora z pługiem - jesli jest taka możliwość i robisz wszystko od nowa, po swojemu u mnie nie było takiej możliwości, więc po trochu wycinamy i wykopujemy prawie wszystko, co zastaliśmy (łacznie z kilkoma starymi drzewami i krzewami) - wszystko ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teli..
małam ogrodniczko ...wejdź na forum ogrodnicze i tam bedziesz mieć różne porady,podpowiedzi,informacje.co gdzie kupić.jak posadzić...polecam ..pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ogrodniczka Natalia
Ewa,33 ja zostawilam drzewka owocowe, tydzień temu przycielismy je i pobialkowalismy. Teraz planujemy działkę przekopac. Tam są takie krawezniki myślałam o obsadzeniu je aksamitkami, oczywiście trawa ale nie mam pomysłu jak tam wszystko zaplanować, a tym bardziej doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też miałam jakieś niby-krawężniki z nie wiadomo czego, powywalalam większość, ale jezcze sie potykam o jakies pozostałości trawa to na końcu, bo jak rośnie, to trzeba uwazać, nie chodzić po niej itp. więc nie teraz jak nie wiesz, jak zaplanować, to sobie narysuj schemat działki i próbuj poplanować na papierze najpierw u mnie jabłonki i gruszki były beznadziejne, stare i nieplonujące, chore - nadawały się tylko do wycięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala ogrodniczka Natalia
Ewa, z tym planem na papierze to dobry pomysł, już to zrobiłam, i zaplanowałam co nie co, tylko mam obawy ze to nie wyrośnie itd. Nawet nie wiem jaką tam glebę mam, wiem ze jest bardzo duzo dzownic takich glist:-) w niektórych miejscach duzo mrówek, w jednym miejscu gleba jest tak mokra ze ledwo chwasty tam rosną nie wiem może dlatego ze jest tam cały czas cień bo rosną tam drzewa chyba z 4 i tymi koronami nie dostarczają ziemi słońca. W innych miejscach jest sucho. Ewa a Ty sadzilas w tamtym roku jakieś nasiona? Czy tylko karczowaliscie wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ziemię gliniastą w tamtym roku sadziłam/siałam niewiele, skupiłam się na rekonstrukcji całości :) sialam bób, dynie, ogórki, sadzilam pomidory, cebulę, pora, selera, rosły i zostawilam - poziomki, truskawki i maliny truskawki i poziomki przesadzilam na inne grządki na agrowłókninę, maliny w 80% wycięłam i dosadzę nowe, bo to jakies psiorki były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i fajnie kolejny temat
Dzięki Ewie jest jej kolejny topik ogrodniczy. Po diabła zaczynac nowe wątki, jak już są z dużym zasobem porad, tylko się przyłaczyć. Ale nie! Ewa33 chce zaistnieć wszędzie! Ma swój kolejny wątek i oddanego rozmówcę słuchacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doska44
...polecam tanie cebulki kwiatowe, holenderskie.....mieczyki są przepiękne.....mam nadzieję ,że wyrosną takie jak na zdjęciach...olena.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do malej ogrodniczki
Następna egoistaka, pasujecie ze sobą razem z Ewą. Po co czytać co ktoś już napisał, lepiej egoistycznie założyć nowy wątek i pod nos podsuną wszystkie odpowiedzi na pytania. Zalożyć setny raz taki sam watek. Gratulacje! Myślisz, że tu będą pisać ci co ogrodniczą i chcę zaspokoić twoją ciekawość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może nerwosol? albo jakieś inne lekarstwo na uspokojenie? bo widzę, że nerwy cię od wczoraj trzymają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspolczuje wam
jedna nie potrafi znalezc informacji w necie /portale,forum/ tylko zdaje durne pytania a druga jak zwykle zlosliwa i wszechwiedzaca autorko chyba nie bardzo nadajesz sie na ogrodniczke skoro za namowa ludzi zostawilas dzialke ot tak i dziwisz sie ze wyrosly chwasty. powinnas wiedziec ze cokolwiek na tej dzialce moglo byc to bez pielenia i tak zaroslo chwastami. ale rzecz jasna tego tez sie nie domyslilas. bez pielenia nie ma szans by cos sie wybilo,wiec pewnie nie zauwazylas nawet ze sa tam jakies wartosciowe rosliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topiku mało kumatej
Zgadzam się z przedmówczynią. Racja. Poza tym autorka i wtórująca jej złośliwa eawa (któa u każdego dopatruje się objawów nerwicy) nie umie czytać, skoro nie chce przejrzec nawet tematów ogrodniczych, gdzie od lat gromadzone są praktyczne wiadomości ludzi od lat zajmujących się działkami, oni tez kiedyś byli początkujący. Ale po co takich słuchac jak wieszczka Ewa ma swoją działkę i wszystkie rozumy pozjadała i jest najlepsza w tym temacie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ujadania ciąg dalszy.... nudna, kobito jesteś, do bólu może by tak coś, dla odmiany, na temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topiku mało kumatej
A po co na temat? Wiele napisano w innych watkach, jak chcesz to skopiuj i tu wklej - będzie na temat :) ja pociągnę temat niekumatości i lenistwa autorki i złośliwości egoistycznej Ewy :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wspolczuje wam
ja nudna? hahaha pierwszy raz sie wypowiadam, a do swojego zdania mam prawo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy raz sie wypowiadasz... a to dobre... siedzisz tu sama wieczorem i od rana i ujadasz, nie wiem, po jaka cholerę masz z tego jakąś dziwną przyjemność czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topiku mało kumatej
Ewa, dlaczego sądzisz po sobie? Nie jestem tą sama osobą co autorka wypowiedzi powyżej, a mam wrażenie, że wszystkie pomarańczowe wpisy traktujesz jednoosobowo. Przyznam, że mam już dość twojej wszechobecności bo rzadko wypowiadasz się na temat i z sensem, jest to mały procent twoich wypowiedzi. Siedzisz tu i z nudów dokuczasz innym upuszczając swoje nabuzowane emocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do współczuję wam... Potrafisz czytać ze zrozumieniem??? Pisałam, że wyrywałam te wszystkie chwasty, tylko nie nadązałam za nimi, bo to 500metrów jest i nie dałam rady. Posłuchałam poprzednich właścicieli, bo przecież oni mieli tą działkę 30lat, to chyba raczej wiedzieli jak to będzie wyglądać, jeżeli nie posadzi się tam niczego... a to była głupiego robota, pieliłam coś tylko ot tak, bez sensu. Ile w ludziach jest jadu, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do współczuję wam... Potrafisz czytać ze zrozumieniem??? Pisałam, że wyrywałam te wszystkie chwasty, tylko nie nadązałam za nimi, bo to 500metrów jest i nie dałam rady. Posłuchałam poprzednich właścicieli, bo przecież oni mieli tą działkę 30lat, to chyba raczej wiedzieli jak to będzie wyglądać, jeżeli nie posadzi się tam niczego... a to była głupiego robota, pieliłam coś tylko ot tak, bez sensu. Ile w ludziach jest jadu, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale fajny temat ogrodniczy
Atmosfera wypowiedzi autorki podobna jak Ewy33. Ewa ma rację, że podjęła tu dyskusję, pasujecie do siebie Ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale fajny temat ogrodniczy
Umiescić zdjęcie w internecie, otworzyc je w przeglądarce, skopiować adres linku i wkleić na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam trawę pampasową i nie wiem co dalej:) mam dwa kolory białą i różową. Czy najpierw mam ją wysadzić w domu? jeżeli tak to jak? nasypać do doniczki ziemi i włożyć te nasiona??? Pomocy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie każda pasuje do schabowego
Przeczytaj na opakowaniu nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×