Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaliope39

czeka mnie malowanie,jakich farb używacie?

Polecane posty

Gość kaliope39

jakie połączenia kolorystyczne są teraz na topie?jaki kolor sufitu? farba akrylowa czy silikonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez malujaca
Mnie też czeka malowanie nowego mieszkania: Kolory wybrałam takie: salon - nobiles jesień kamionkowa ( 1 ściana) i jesień orzechowa (pozostałe) sypialnia- nobiles lato hiacyntowe przedpokój - kusi mnie migdałowy ( dekoral) mały pokój - dekoral zroszona trawa Sufity przewiduje białe, ale może jeszcze coś się zmieni w tym względzie. Farby godne polecenia to magnat, beckers średnie nobiles, dekoral dulux podobno to porażka, a szkoda, bo kolory ma moim zdaniem najładniejsze. Z oferty magnata i beckersa mimo wysiłków nie udało mi się nic wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zdecydowaliśmy się na lateksowego Nobilesa Pory Roku (trzeba tylko kupić odpowiedni wałek). Modą na kolory się nie kieruj - jeśli w przyszłym roku inne barwy będą na topie to przemalujesz? Kolorystyka mieszkania zależy od gustu - jedni wolą stonowane kolory (szarości, beże, biele...), inni stawiają na intensywność. Wybierając kolor kieruj się przeznaczeniem pomieszczenia (np.dzienny pokój może mieć energiczną barwę, ale do sypialni lepiej stonowaną) i oświetleniem pomieszczenia (głównie chodzi o naturalne, czyli jak długo pomieszczenie jest nasłonecznione). Ja jestem zwolenniczką koloru - w naszym mieszkaniu króluje zieleń i żółty (również na suficie), a w pokoju dziecka każda ściana jest inna. Jeżeli chodzi o modę - odchodzi się od białego sufitu, warto postawić na kolor - ciekawym rozwiązaniem jest malowanie jednej ściany na mocny kolor, a pozostałych na łagodne (np.szarości i zieleń/filet/róż lub beż i czekolada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wyborze koloru farby uwzględnij również styl i kolorystykę mebli - żeby wszystko tworzyło zgraną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karaibska powie kujawski
olej rzepakowy najzdrowszy czemu więc by nim nie spróbować?uprać dywan ,dolać do farb , mówi ,że najlepszy na wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania_aneczka
ja stosowałam głównie dekoral i dulux, wybierałam głównie po kolorze i po cenie :) ale kryły dobrze, gorzej było ze śnieżką, fakt, że kolor był jasny (posrebrzane żyto), ale na białej gładzi i tak trzeba było malować aż 3 razy. Ponieważ stosowałam jasne, ciepłe i pastelowe kolory, zrezygnowałam z białych sufitów i są w tym kolorze co większość ścian w pomieszczeniu. A co do koloru...to już musisz dobrać sama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaliope39
malowałam dekoralem akrylowym ale mam miejsca np.nad grzejnikiem ściana i to fatalnie wygląda - robią się ciemne brzydkie plamy podobno dulux lateksowa jest lepsza,można zmywać plamy ze ścian czy to prawda?miał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelka1000
ja malowałam Barwami Natury ze Śnieżki. tez miałam problem z wyborem kolorów. znalazłam stronę Śnieżki na której można wgrać zdjęcia swojego mieszkania i dobierać kolory. bardzo mi to pomogło. od razu widziałam czy kolor który wybrałam pasuje do mebli, wystroju. bardzo fajna, pomocna stronka. a co do farb to mogę je polecić. bardzo dobre, wydajne i nie bardzo drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maksiu255
Ja postawiłem na jakość i wybrałem magnata... bardzo fajnie kryjąca farba, a co więcej na ich stronie można wgrać zdjęcie pokoju i wirtualnie dobierać kolory i testować różne rozwiązania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiulkaaaa
magnat ceramic jest mi znany :-) kiedyś na jednym z forów trafiłam na pozytywne opinie o tej farbie, zwłaszcza mamy małych dzieci, co to lubią sobie pomazać tu i tam były zachwycone, że tak łatwo można zmyć zabrudzenia. Potwierdzam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam w domu ściany pomalowane duluxem. I tak kolory są ładne,kryje super, tylko problem jest jak się ubrudzi ściana. Mam małe dzieci. Jasne kolory jeszcze po zmyciu dobrze wyglądają gorzej z ciemnymi,po umyciu widać takie smugi białe. Teraz będę znów malować i kupiłam farby śnieżka i bakteria.sama sprawdzę czy faktycznie są bobre i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsxrdctyfgvuihbn
Ja niedawno miałam remont mieszkania, m.in. malowanie ścian. Ja się na tym nie znam, ale jak wybieraliśmy farby w sklepie Mrówka to były: Śnieżka, Dulux, Decoral, Nobiles i nie pamiętam, czy coś jeszcze. Gość od remontów kazał nam z tych brać z Duluxa, bo jego zdaniem najlepsze jakościowo. Z kolei nam, paleta barw podobała się z tych innych farb, niekoniecznie z Duluxa. Ale kupiliśmy tego Duluxa, tak jak gość radził. Wybraliśmy 3 kolory: zieleń, coś z bambusem w nazwie, jakiś taki kolor łososiowy (mix różu z pomarańczem) i beż.No i te kolory mnie rozczarowały bardzo. Zielony i łososiowy wyszły ciemniejsze i bardziej pstrokate niż na tych próbnikach. A beż to totalna porażka. Na palecie był taki delikatny, a wyszło brudno-szaro-brązowo-fioletowo. Okropnie ciemno, jak kolega usłyszał, że to beż był, to się zdziwił, bo myślał, że to szary z fioletem. Więc generalnie, radzę brać odcienie 1 a nawet 2 tony jaśniejsze od tych co nam się podobają, bo potem na ścianie wygląda to inaczej niż na paletach, a tym bardziej jeśli się maluje na np. białej ścianie lub nakłada 2 warstwy farby. Ja miałam malowane raz, ale nie białych ścianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zrobiłam sobie ombre na ścianie w odcieniach niebieskiego farby ze Śnieżki i pigmenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×