Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość igoł 3456

będę miała gości, którzy

Polecane posty

Gość igoł 3456

poszczą w piątki i nie jedzą mięsa.Chciałabym ich ugościć czyms fajnym jednak nie znam niczego smacznego co nie zawierałoby mięsa. mam problem. pomózcie, może znacie jakies potrawy ezmięsne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
nie jedza miesa w ogole, czy toleruja np. ryby i owoce morza? najlepsze na taka okazje bylyby chyba zapiekanki z warzywami i serem, np. lazania ze szpinakiem, albo chili bezmiesne, albo jakies tarty lub suflety warzywno-serowo-jajowe :) no i grzyby moga sie ladnie spisac w takich daniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igoł 3456
no chyba poszukam jakiejś zapiekanki warzywnej w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igoł 3456
a powiedzcie jakie warzywa pasują do ciasta francuskiego? to bym mogła również zawinąc i zapiec?macie jakies propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zachwalę sławetną ratatuję :) czyli pieczone warzywa rózne na blaszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igoł 3456
nie słyszałam nigdy o tym daniu,ale już sprawdzam na necie "-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
ratatuja super pomysl, bo baklazany sa takie trasciwe, prawie miesne, do tego dobry ryz lub makaron ... jesli chodzi o zapiekanki z ciasta francuskiego, to czesto spotyka sie nadzienie serowo szpinakowe, np. z feta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daję ziemniaki w kawałkach, tak jak i resztę warzyw jedna głeboka blacha i temat obiadu załatwiony :) smacznie, zdrowo, wegetariańsko, wręcz wegańsko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam sugestie ....
propozycje z wlasnego doswiadczenia z jaroszami: - pizze z najrozniejszymi serami, warywami, oliwkami - lasagne z nadzieniem z warzyw (szpinak, cukinie ....) - curry tajskie z warzywami (sos na bazie mleka kokosowego) - zupa z dyni (lub inne zupy, najlepiej krem, na bazie wywaru jarzynowego) - salatka z kapusty pekinskiej, kokurydzy, papryki, cebuli, ogorkow z dodatkiem tunczyka lub krewetek - chipsy tortilla + salsa - suflety serowo-jajeczne z grzybami - golabki z grzybami i kasza - pierogi ruskie lub z kapusta i grzybami - zupa grzybowa lub barszcz z plywajacymi w niej malymi pierozkami typu tortellini z nadzieniem serowym lub grzybowym (na zasadzie uszek) - zapiekanka z plasterkow ziemniakow z serem, czosnkiem i tymiankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ryybka
w pietek miałam gości i pzygotowałam ; barszczyk czerwony z uszkami z nadzieniem grzybowym Piezarki zrumienione z cebulką) ryba po grecku ryba po żydowsku w galarecie jajka w majonezie sałatka warzywna śledź po kaszubsku w pomidorach z rodzynkami na deser szarlotka z jabłkami zasmażanymi na oleju z cynamonem Przyzwoicie to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igoł 3456
dzięki, pomyslę i wybiorę coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak myslisz o ciescie francuskim, to moze tarta warzywna z spodem francuskim. Tez syte wychodzi, dobre, ladne i takie niecodzienne troche - wiec "gosciowe". U nas schodzi na pniu ;)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powitani
powiedz zeby jednak nie przychodzili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igoł 3456
no własnie powiem,zeby przyszli w sobotę na schabowe :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powitani
ja nie poszcze w piatek, moge przyjsc ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igoł 3456
hehe, przychodź ja tez nie poszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powitani
do zobaczenia przy stole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokiety z pieczarkami
czyli: naleśniki farsz: cebula drobno posiekana, podsmażasz + pieczarki starte na tarce, , do lekko ostudzonego możesz dodać jajko na twardo też starte na tarce i żółty ser - farsz przyprawić pikantnie. Bardzo fajne połączenie smaków Do takich krokietów możesz zrobić dowolną surówkę, podać do picia barszcz i już Zaletą tego dania jest to, że można zrobić wcześniej, poza tym jest niedrogie Bardzo dobry farsz do naleśników, krokietów czy pierogów : szpinak liściasty uduszony z czosnkiem i cebulą + ser feta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krokiety z pieczarkami
możesz też zrobić cos bardzo szybkiego i bardzo efektownego :) tylko trzeba kupić świeżą rybę, np całe pstrągi pstrągi trzeba sprawić, natrzeć solą, pieprzem białym, skropić cytryną, dodać np bazylię lub koperek, lekko posmarować oliwą - i niech ryby poleżą w lodówce - ja robie poprzedniego dnia, ale wystarczy godzina gotuję ziemniaki w mundurkach, ale nie do końca, tak al dente. Do piekarnika wkładam ryby, na drugiej blaszce ziemniaki podgotowane, pokrojone w ósemki i przyprawione. piecze się ok 30 minut w temp 180 w tym czasie robisz sos z jogurtu greckiego - czosnkowo ziołowy i surówkę np z winegretem sałata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz to juz zalezy tylko od
pizza z tunczykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×