Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość justys0703

arytmia - wysokie ciśnienie, niskie tętno

Polecane posty

Gość justys0703

Witam Moja babcia - 72 lata, ma arytmię serca. Bardzo ciężko jest u niej ustabilizować ciśnienie i tętno, praktycznie cały czas ma migotanie przedsionków. miała wczesniej kardiowersje, umiarowiło się tylko na chwilę. Przeważnie ma bardzo wysoki puls dochodzący nawet do 150 uderzeń, przy czym jeszcze nie dawno ciśnienie krwi w granicach 150/100. W takiej sytuacji (ok 2 tygodni wczesniej) lekarz zwiekszył dawkę leków na obniżenie tętna. Obecnie babcia ma puls 60-75, natomiast cisnienie dochodzi niekiedy do 200/130, 189/110. Wskaźnik INR w normie - trochę ponad 3 Leki jakie przyjmuje: Bisocard 10mg, Digoxin 100um, Prestarium, Spironol. Takie zmiany są co jakiś czas, jak się cisnienie unormuje to puls skacze i odwrotnie. Czy ktoś zna podobne przypadki i jest w stanie mi pomóc? Lekarze są bezradni, każą nauczyć się z tym żyć! A może istnieją jakies sposoby w medycynie naturalnej na zmniejszenie objawów arytmii ? No i przyczyny ? Właśnie - jaka jest przyczyna arytmii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość webemak
Takie objawy to zbyt mała ilość tlenu we krwi. Serce stara się dostarczyć do mózgu wystarczającą ilość tlenu więc pompuje więcej krwi. Przyczyną może być ubytek płuc spowodowany wiekiem. Może to być również spowodowane zwężaniem i zatykaniem się naczyń krwionośnych. Przyczyną może być również niemalże każda poważna choroba na czele z miażdżycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justys0703
a czy mogę zastosować jakieś ziołowe preparaty na miadzyce razem z lekami od lekarza? np Abana - http://www.himalayaherbs.pl/zdrowie-ogolne/17-abana-himalaya-ochrona-serca-nadcisnienie.html (ja używam z tej firmy preparat na nerki i działa) ewentualnie, tran w kapsułkach, babcia niechętnie pije oliwe i nie przepada za rybami. nie wiem jak dostarczyć jej bezpiecznie nienasycone kwasy tłuszczowe. Ma również problemy z żołądkiem - echogenne zmiany w woreczku żółciowym, ostatnio helicobakter. Nie wiele rzeczy może jeść. Może zwiększyć jej poziom dobrych bakterii ? Jest po antybiotyku na helicob. osłonowo ma przepisany jedynie Polprazol ale on chyba nie odbudowuje flory tylko osłania żołądek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość webemak
Niestety nie jestem lekarzem ani tym bardziej specjalistą, sam mam to samo z sercem i też kłopoty z układem pokarmowym które dopiero muszę wyjaśnić, ale powiem że sam też używam kwasy nienasycone w postaci oleju lnianego zimnotłoczonego ale go nie piję bo też nie wiem czy dałbym radę lecz jest mieszany z białym twarogiem o niskiej zawartości tłuszczu i to jest nakładane na chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkass
Do raczej okazjonalnego mierzenia używamy w domu ciśnieniomierza Simple Sanity. Nie wiem jak by się sprawdził jeśli ktoś musi codziennie po kilka razy sprawdzać sobie pracę serca, ale do takiego badania raz na jakiś czas jest idealny. Szybki, wygodny, mankiet szybko się napełnia powietrzem ale też nie na tyle mocno żeby ręka bolała. To jest opcja na baterie i raczej często ich wymieniać nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kartaa

Dziadkowi już zamówiłam na jego dzień model Senior i mam nadzieję że mu się spodoba. Ciśnieniomierz wygląda dobrze, duży wyświetlacz, duże przyciski, powinien się sprawdzić przy starszej osobie, na pewno dziadek nie będzie miał problemów z odczytem z powodu małych cyferek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala

Sprawdza nam się Duo Control. Poręczny nieduży można mieć go zawsze ze sobą, badanie tak samo można wykonać w każdych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BIU

 

Ok 

Mam Duo Control i wskazuje mi tak samo jak u lekarza - mierzył rtęciowym na słuchawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grześ
1 minutę temu, Gość BIU napisał:

 

Ok 

Mam Duo Control i wskazuje mi tak samo jak u lekarza - mierzył rtęciowym na słuchawkę

Potwierdzam ten przyrząd, jest dokładny.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingaaa

Sprawdzałem w swoim życiu różne ciśnieniomierze i od pewnego czasu numerem jeden jest dla mnie ciśnieniomierz SmartCardio. Podstawowe zalety to łatwość w uzytkowaniu, wbudowana pamięć na 60 pomiarów i dzięki temu nie trzeba zapisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Ja mogę polecić urządzenia od Sanity – bardzo wygodne w obsłudze, praktyczne ciśnieniomierze, z których na pewno będziecie zadowoleni. Zobacz sobie model Smart Cardio czy coś podobnego z dużym wyświetlaczem, tak by dało się wygodnie odczytywać wyniki dokonanych pomiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arek

W pracy polecali mi ciśnieniomierz od sanity taki, który ma integrowaną opaskę, ale nie był dostępny i kupiłem serce plus. Jest większy, ale to i tak sprzęt do domu więc mi to nie przeszkadza, na tą chwile nie było z nim problemów, praktyczny sprzęt, pomiary robi się wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

U mnie w domu było już kilka różnych ciśnieniomierzy i w sumie czy jakiś konkretny będzie najlepszy? Właściwie każdy ma podobny charakter więc co do różnic to zbyt wielu nie ma. Niektórzy wiem, że dość mocno chwalą sobie Senior od Sanity, podobno bardzo fajnie się sprawdza, ale osobiście nie używałem więc nie wiem jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×