Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blablbalablbalblbalbalablablab

Co potrafią Wasze 7 miesięczne dzieci?

Polecane posty

Gość blablbalablbalblbalbalablablab

Jw. Czytam, że już raczkują, a mój jeszcze nie siedzi. :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adela_89
No i co z tego że jeszcze nie siedzi? To normalne. Każde dziecko ma swoje własne tempo. Synek mojej koleżanki usiadł sam jak skończył 8 miesięcy. Mój ma 6,5 i jeszcze narazie też się nie zapowiada, zeby miał wkrótce usiąść sam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablbalablbalblbalbalablablab
Nie chodzi mi o samodzielne siadanie. Nie siedzi posadzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablbalablbalblbalbalablablab
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adela_89
no to ja o takim siadaniu mówię :) Kumpela ciągle sadzała synka a on non stop przewracał się na boki. Dopiero jak miał 8 miesięcy to zaczął sztywniutko i prosto siedzieć. Nie popędzaj swojego szkraba :) a chociaż na chwilę utrzymuję się prosto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablbalablbalblbalbalablablab
Tak, na chwilę.:) Dzięki.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablbalablbalblbalbalablablab
za to sra na zawolanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 9 mca ponoć nie powinno niepokoić jak dziecko nie siedzi, więc się nie martw. Mój już siadał, ale on zaczął szybko, bo jak miał 3,5 mca leżał na brzuszku na wyprostowanych rączkach, jak miał 3,5 zaczął się obracać na brzuch, a szybko też na plecy i tak mu potem szło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn usiadł jak miał 9 miesięcy wcześniej zaczął raczkować tez sie martwilismy, ale okazało sie że ma za słaby kregosłup. Pamietaj, ze nie wolno niczego przyspieszac na silę. Zobaczysz, ze jeszcze zatęsknisz za dzieckiem , ktore sie nie przemieszcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja siedzi ale nie umie sama siąść no chyba że oparta zobaczy jakąś zabawkę to sama siądzie.Za to umie dawać mamie dziubka na razie z otwartymi ustami.Nie martw się twój bobo na pewno już niedługo zacznie siadać każde dziecko jest inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blablbalablbalblbalbalablablab
Dziękuję Wam za odpowiedzi. :) Tam wyżej oczywiście podszyw o 15.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autorko, jeśli Cię coś
niepokoi, to idź np do neurologa - żeby wykluczyć zaburzenia. Tak się mówi : " każde dziecko inne, w innym tempie się rozwija itd. " ale może też mieć problemy zdrowotne ( w tym neurologiczne) opóźniające rozwój psychomotoryczny. mój synek jak miał 2,5 m-ca miał stwierdzony kręcz szyi ( kilkakrotnie mówiłam pediatrze, że niepokoi mnie to , że mały odwraca główkę na jedną stronę. Pediatra bagatelizował sprawę. Neurolog jednak stwierdził kręcz szyi, a lekarz rehabilitacji po wnikliwszym zbadaniu małego stwierdził obniżone napięcie mięśniowe. Od 2 m-cy jest rehabilitowany i jest już o niebo lepiej. Czasami warto sprawdzić czy wszystko OK, bo ja też myślałam o moim synku, że jest leniuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja właśnie skończyła 7 miesięcy. Od 2 tygodni zwinnie pełza, prawie raczkuje. Siedzi ładnie i prosto na kolankach jak czytamy książeczkę, albo w krzeselku do karmienia. Sama siada z pozycji półleżącej np. w leżaczku. Martwiłam się tym, że nie potrafi usiąść z pozycji leżącej i że nawet nie próbuje, ale kiedyś wyczytałam, że z takiej pozycji dziecko samo nie usiądzie i najczęściej zrobi to dopiero porczas raczkowania na zasadzie, że raczkuje raczkuje - zatrzymuje się i przekręca na pupę i siada. Jakby to wziąść na logikę to tak by to musiało być. Moja jeszcze zasuwa w chodziku, którego nie miałam nigdy zamiaru jej kupić, gdyż wolę, żeby sama bez tego nauczyła się chodzić, no ale że dostaliśmy w prezencie to czasem na pare minut ją tam wsadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nic ze nie siedzi moj chrzesniak akurat ma 7 i nie siedzi ;) ale zapewne potem wszystko szybko pojdzie... moj akurat szykowal sie do wstawania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Moja skończyła 8 miesięcy i wszystko sie ruszyło na raz, zaczęła raczkowac, siadac od boku tydzień później z plecków. Teraz zaczęła 9 msc. i zaczęła stawac w łóżeczku. To nie powiedziane, że jeśli jedno siada jak ma 6 msc. to drugie ma siąsc tak samo. Doczekasz się:) A jak zacznie raczkowac to już nie ma odpoczynku:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja gdy skończyła 6 miesięcy
zaczęła się przemieszczać z niesamowitą prędkością;) gdy skończyła 7 miesięcy zaczęła jednocześnie samodzielnie SIADAĆ i WSTAWAĆ!:) a gdy skończyła 8 miesięcy dopiero zaczęła raczkować jakaś taka dziwna kolejność tego wszystkiego;) ale wiedziałam, że jest silna już krótko po urodzeniu, bo mając 8 dni już sama mocno trzymała głowę co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem jej starszy brat robił wszystko dużo później, ale we właściwej kolejności - najpierw raczkowanie i siadanie z raczkowania, potem zaraz wstawanie i pierwsze kroki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pot opt
moje dziecko gra na fortepianie, tańczy walca, rozwiążuje zadania matematyczne i zna cała tablice mendelejewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój trzaska w pamieci całki nieoznaczone;-) A tak na poważnie to raczkuje od miesiąca siada sam (z raczkowania) i zaczyna niestety stawać przy meblach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmam
Mój szkrab ma 7 miesięcy ..i zaczął raczkować siada i wstaje gdzie popadnie ...waży 7,5 kg wzrostu cos kolo 70 cm..prędki jest bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja jutro skończy 7 m-cy, nie pełza, nie raczkuje, nie siada, nie znosi leżeć na brzuchu, przewraca się na brzuszek ale odwrotnie to już nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój synek jak mial rowne 7 miesiecy pierwszy raz stanol w łóżeczku.😀To bylo 3 tyg temu .Teraz juz próbuje chodzic sam  przy łóżku .I niewiem czy to nie za szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×