Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agati123

ciasto francuskie

Polecane posty

hej dziewczyny, wpadłam na pomysł zrobienia croissantów i zastanawiam się czy z ciasta francuskiego z biedry wyjda? ja myslicie? a może z innego sklepu mają lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też piekę buraki
z lidla ciasto francuskie jest lepsze, bez takiego sztucznego posmaku ps. w lidlu mają świetne gotowe maślane croissanty na dziale z pieczywem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wiesz jak kupię to zanim będę w domu to już nie będą takie cieplutkie i smaczne, a dziś na wieczór chcę zrobić dla mojego lubego, bo on je uwielbia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może gotowe wrzucić na kilka min do piekarnika? będą takie jak po upieczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też piekę buraki
jeśli masz to ciasto z biedrony to przecież tez możesz robić :) Dasz świeże masło i smak będzie ok, szczególnie, ze będa świeżo upiecozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile mi wyjdzie rogalików z jednego opakowania? i mam pytanko po prostu posmarować tym masłem ciasto a później formować rogaliki? a posmarować roztrzepanym jajkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też piekę buraki
też o tym odświeżaniu pomyślałam :), ale nie poradzę ci, nigdy tak nie robiłam :) możesz przy okazji pieczenia swoich rogalików , wołżyć dwa kupne na próbę i zobaczysz jak to działa smaka mi narobiłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za pomoc :)) jestem kucharką z małym doświadczeniem w kwestii wypieków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też piekę buraki
tak się robi rogaliki jak właśnie napisałaś - ale ja np ciasta francuskiego nie smaruję jajkiem wcale - jesli już to tylko żółtkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smaruję jajkiem, a ciasto kupuję z frosty. Spróbuję też kiedyś z lidla, skoro tak polecacie. A w jakiej jest cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja będę robić pierwszy raz. zaraz ide na zakupy, więc jak wrócę napiszę Ci w jakiej cenie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko dla informacji
napisz, jak wyszly :) a dla informacji, to tak jak pisalas wczesniej, kupione gotowe croissanty sa swietne podgrzane w piekarniku lub opiekaczu, bo sa tluste, wiec nie traca nic na smaku ani charakterze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfsdfdsfsd
Tak na marginesie croisantow nie robi sie z ciasta francuskiego tylko dunskiego, to ciasto drozdzowe, przelozone maslem a potem walkowane i skladane odpowiednia ilosc razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość my ding ding dong
ogólnie nie ma sensu robić z kupnego ciasta francuskiego croissantów nie są złe ale zdecydowanie nie są warte zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×