Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama dziecka grubego

moje dziecko jest grube co zrobic ? ma 9 miesiecy

Polecane posty

Gość mama dziecka grubego

Witam Moja corka wg lekarza jest otyla , wg swoich rowiesnikow widac iz jest pelniejsza martwie sie tym poniewaz ona nie je az tak duzo (to moje 1 dziecko moze ja tylko uwazam iz je normalnie?) a wiec : ur sie z waga 350 i 51 cm teraz ma 9 miesiecy wazy 9200 kg i 70 cm W ciagu dnia je: o 6.00 -mleko 230 ml o 9.00 - kaszke Pol miseczki okolo takiej dzieciecej o 11.30 obiad /jogurt czasami ale tylko czasami dostanie biszkopta jednego o 17.00 mleko 260 i to tyle , przesypia do rana czemu ona taka grubiutka jest ? jej ojciec jest fakt dobrze zbudowany .. moze po nim raczkuje duzo , do 6 miesiaca przytyla po 1 kg miesiecznie teraz po 300 g. Co sadzicie ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
w ogóle sie tym nie przejmuj, znam dzieci które jako niemowlaki 9 miesieczne wazyły nawet 10-11 kg, jak zaczeły chodzic to wyszczuplały a teraz jako kilkulatki maja niedowage ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena ##
Moje dziecko też było grube, jak było niemowlakiem. Jak zaczął chodzić to schudł. Teraz ma 2,5 roku i jest chudy. Za jedzeniem też nie przepada, je tylko tyle, ile mu do życia potrzeba ;) Nie martw się,mała schudnie, jak zacznie się więcej ruszać. Dawaj jej więcej warzyw, owoców, zupek warzywnych, ze słodyczy bym zrezygnowała zupełnie - będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecko też było trochę za grube dopóki nie chodziło :) teraz już nie ma tego problemu, jak tylko zaczęło chodzić sam schudł. Za to w przyszłości myślę, że może będę musiała dbać o to żeby miał dużo ruchu bo może to oznaczać jakieś skłonności do tycia, chociaż nikt w rodzinie nie jest gruby więc może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idź do dietetyka
Chcesz odchudzać swoje dziecko na radach kafeterian? Skoro lekarz mówi, że jest grube, to widocznie tak jest. Nie odchudzaj sama dzieciaka, bo tylko zaszkodzisz jego zdrowiu, nabawi się niedoborów. Idź do dobrego dietetyka i niech on coś poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziecka grubego
mam nadzieje ze schudnie , bo ona za jedzeniem to jak diabel za dusza :O troche mi ulzylo a slodkiego nie dostaje , tylko jak pisalam od czasu do czasu jednego biszkopta zje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena ##
Tak małych dzieci się nie odchudza :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziecka grubego
ale dlaczego przyszla ci mysl ze ja chce odchudzic dziecko i to 9 miesiecznie ? i z takim dzieckiem to juz napewno nie do dietetyka i nie ma 9 lat tylko 9 miesiecy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość huehuehuehue
mój ma 9 miesiecy i wazy 11 kilo. nie jest gruby. mnie wydaje sie ze paczus ale pediatra twierdzi ze duze dziecko, nie grube. teraz ma 80 cm. musle ze przesadzasz zta waga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dziecka grubego
tak twoje jest duze ma 80 cm to sporo no moja narazie pucus , ale jak zaczniemy chodzic mam nadzieje ze zrzuci zbedne kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki tematu////./....
twoje dziecko moze wydawac sie tlusciutkie bo jest stosunkowo niskie jak na ten wiek.ale 9kg w tym wieku to nie jest duzo. mojs synek ma 6 mies.dl.70cm.urodzil sie z waga 3kg,dl.51.i jak dla mnie jest szczuply.moze dlatego,ze ma kolege 2 dni mlodszego ktory wazy juz 8,5kg.a dlugi jest tez na ok.70cm.tak wiec ja waga nie przejmowalabym sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki tematu////./....
nie dopisalam ze wazy 7kg.ma 6 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko jak miało 6 miesiecy to ważyło 9,350 i żaden lekarz nie powiedział że jest gruba,chociaż naprawdę dobrze wyglądała,teraz ma roczek i całkiem inaczej wyglada,ale nie wiem ile waży,ale duzo napewno nie przytyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylviee.D.
Moj synek ma 9 miesiecy i wazy ponad 10 kg. Ale jest tez dlugi bo nosi juz rozmiar 80. Sprawdzalas na siatce centylowej krzywą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monis80111

Moj synek ma 9 miesiecy i wazy 10kg moze troszke wiecej;)tez wydaje mi sie  za duży i te komentarze ludzi dobijaja😡oj jakie ma raczki jakie nóżki a i dwie brody.Czytajac komentarze wiem ze nie wszystkie dzieci moga byc szczupłe😁Nasza lekarka tez mówi ze wszystko ok .Narazie raczkuje ale jak zacznie biegac to napewno zrzuci😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamatrojeczki

Lepsze tłuściutkie, różowe, zdrowe niemowlę niż niektóre takie zdechlaki, mojej sąsiadki córka waży 9 kg a ma półtorej roku, skóra i kości, sasiadka też bardzo niską i chuda, takie szczupłe dzieci są po prostu brzydkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

A mój teraz skończył 2 latka i waży 9.5 kg wzrostu ma 86 . Jeść nie chce wogole od 6 miesiąca jak sam zrezygnował z piersi to nigdy nie jadł w nocy nawet nigdy się wody w nocy nie napił . Ale wszystkie badania zlecane przez pediatra wychodzą dobrze i nigdy mi nie chorował 3 razy miał katar który mijał po ok 4 dniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×