Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rafałkowa Mama

16 kg u ponad 2 latka-to duzo?

Polecane posty

Gość kłakiełka
A na kafeterii widać co rusz komentarze, że "utuczone dziecko, uważaj na otyłość", jak tylko kobieta napisze, że jej dziecko jest duże i ciężkie. A mi się wydaje, że pisze tak gro osób, które ma dzieci chudziutkie, czy mało jedzące, czy z niedowagą i szukają na silę usprawiedliwienia dla małej wagi swych dzieci, że są takie zgrabne i szczupłe.Owszem, są różne dzieci, i te szczuplejsze czy mniejsze też są ładne i kochane, ale chyba lepiej, jak dziecko jest duże, wyrośnięte i dobrze zbudowane, to powód do dumy, a nie wyzywania od tuczników. Ja też mam dość duże dziecko, które dobrze wygląda, i jestem z tego dumna.Jak będzie otyłe, to będę się martwić, ale póki co to mu nie grozi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje drogie naprawde nie ma co dywagowac czy dane dziecko jest grube czy nie nie widząc go podaję przykład moja córka, najpierw spójrzcie i oceńcie czy gruba http://tnij.org/pq7h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no gdzież będzie gruba, jak za nią stoi sprzęt do ćwiczenia po prostu wysportowana kobitka i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula.ula.ula
meaaa - ja oceniam, że fatalnie ubrana. Bezguście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meaaa jaka nazwa koloru na ścianie - zielony, ale jak się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, ja zamierzam pójść już na siłkę, ale jakoś tak mi za daleko, a mam pod nosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiamt - kurcze nie pamietam, musiałabym w domu sprawdzic na puszce ;) dam znac wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko my już po bilansie młody waży 14.600 kg a wysokość 94 cm lekarka była zachwycona, ponoć to idealne "wymiary" poza tym młody super rozwinięty jedynie przyczepiła sie do braku szczepień, tzn. doszczepień, za 3 tygodnie idziemy na 3 dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
Autorko, w ogole sie tym nie przejmuj! Twoj synek jest po prostu duzy! Moj byl na bilansie rowniez majac 2 lata i 2 miesiace, mial 99 cm i wazyl 17 kg! Takze kawal chlopa z niego byl (zreszta od samego poczatku). Jesli rozwija sie prawidlowo, a tak jest, to wszystko jest w porzadku. Teraz ma 2 lata i prawie 7 miesiecy, wazy 18 kg i mierzy 102 cm i wzrost rosnie szybko, a waga juz mniej. Przez to, ze jest taki duzy, gada jak najety, spiewa, liczy itd. wszyscy daja mu 3 lata, z czego on jest dumny i jak sie ktos go pyta ile ma lat, to mowi, ze 3 :) Co jest oczywiscie nie prawda...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo dwójedczki alke masz chłopa małego to ja uważałam, ze ja mam chłopa w domu, ale Twój bije na głowę mojego he he gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganta
Siostry córka ma 4 lata i waży 19 kilo, wygląda zdrowo, nie jest wychudzona. Autorko twoje dziecko to tucznik :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ci powiem tak i juz tyle
Asiamt- tak, on jest bardzo duzy, ale i my jestesmy wysocy (ja 177cm, maz 188 cm). Chociaz corcia nasza ma 5 miesiecy i jest narazie na siatkach centylowych troszke powyzej sredniej krajowe ;) Takze nie odziedziczyla chyba tych wysokich genow, ale to w sumie dobrze. Dziewczynka nie musi byc taka wysoka tyka, bo tylko problem z kupieniem spodni i fajnych butow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
To ja pisalam wyzej :) Nie wiem skad mi sie wzial ten dziwny nick...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
To ja pisalam wyzej :) Nie wiem skad mi sie wzial ten dziwny nick...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój prawie 3 latek wazy około 15 i mierzy teraz 92cm. to zalezy jaka budowa ciała, w zadnym wypadku nie odchudzaj, ogranicz po prostu soki i slodycze do minimum;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fajnie u nas dziadkowie obaj są z miarą do 190 cm i szczupli wiec moze po nich młody odziedziczył wzrost, bo mój mąż ma jakieś 182 cm, a ja 165, wiec po mnie chyba nie zresztą narazie jest wysoki, ale później może być średni, jak to w życiu, różnie bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i młody nie je słodyczy wcale i nie pije soków sklepowych jeśli już to domowej roboty z warzyw i owoców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meea a pod ławą waga;-) u mnie w salonie podobny widok, orbitrek i waga z tym ze waga w lazience, waze sie w konspiracji przed mezem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
A no wlasnie, to roznie jest z tym wzrostem. Moja przyjaciolka ma corke, ktora jest dokladnie o rok starsza od mojego syna (oboje sa z sierpnia) i jest nizsza i drobniejsza. Ale i rodzice sa niewysocy (mama malutkiej ma 154 cm, jej maz 170 cm), a poza tym dziewczynki sa zwykle drobniejsze. Moj tak samo nie je slodyczy, w ogole nie lubi czekolady, ciastek ani innych takich i nie je nawet tego, co slodkie (typu dzem, pierogi leniwe i inne slodkie dania) Takze w ogole nie lubi slodkich rzeczy! Wszyscy sie dziwia i ja tez, bo to juz nie po mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha ja tyle wazylam
majac 6 lat ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co to siatki centylowe? fajna jest tu http://siatkicentylowe.edziecko.pl/ wpisujesz płeć dziecka dokładny wiek wage i wzrost i wam wyjdzie tylko jak zobaczycie wage na 95 centylu (jak u autorki wychodzi) to nie panikujcie tylko na wzrost też popatrzcie (u autorki 90) i jak są na tym samym lub +/- 5 to znaczy że wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
:P:P:P:P:P - wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwojeczki
ojjj, : P, skopiowalam twoj nick, wkleilam i wyszly mi jakies buzki z jezorkami, ale pisalam do ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się tymi siatkami centylowymi za bardzo nie uspakajała. Mój syn jest wzrostowo na 75 centylu, a wagowao pomiędzy 25-50. Fakt, jest chudziutki, ale gdyby wagę mial mieć na tym samym centylu, to powinien przytyć o 6 kg i przy wzroście 142 cm wazyć 35 kg, a to byłoby zdecydowanie za dużo. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do messol nie przesadzaj wiesz
po cos te siatki w koncu sa, tak? To, ze ty koniecznie chcesz miec chude dziecko nie znaczy, ze masz racje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO Ganta
to Twojej siostry córka jest tucznikiem:O 19 kilo w tym wieku?:O mój synek ma 3 lata i 7 miesięcy, a waży 15,5 kg i wygląda zupełnie normalnie gdy miał 2 lata ważył 11,5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mama dwojeczki wiem że ci się tak zrobiło to tak specjalnie :D:D:D do messol te siatki ktoś dużo mądrzejszy od ciebie układał i sama napisałaś że masz chude dziecko :P moja córa jest idealnie wagowo na 50 centylu a wzrostowo na jakiś 45-47 i jest idealna proporcjami według mnie i nie tylko mnie chociaz mam problem z kupnem ciuchów dla niej bo na grubsze dzieci wszystko robią i jak jest ok w pasie to "woda w piwnicy" a jak dobra długość to z tyłka leci :D:D:D syn natomiast jest gigant wzrostowo bo na 97 centylu a wagowo na 50 :D:D:D szczypiorek taki a tata i tak mówi że on grubasek jest :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×