Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Rafałkowa Mama

16 kg u ponad 2 latka-to duzo?

Polecane posty

Gość Rafałkowa Mama

Witam Wczoraj byłam ze swoim synkiem na bilansie dwulatka,aczkolwiek z 2 miesięcznym poslizgiem,czyli mały ma teraz 2 lata i 2 m-ce Synek ma 94 cm i waży prawie 16 kg Lekarz powiedział,ze duzy chłopisko z niego Urodził sie z wagą 3.980 i 56 cm Troche sie martwie,czy nie wazy za duzo? Dodam,ze w/g mnie i innych tez jest normalnej budowy ciała,nie ma zadnych fałdek,rozwija sie prawidłowo,energia go rozpiera. natomiast szwagierka jak sie dowiedziała,ze on wazy 16 kg to zaraz mi palnęła wykład,ze to DUZO ZA DUZO "bo ich Piotruś w wieku 2 lat wazył 12 kg" Juz sama nie wiem co mam o tym sądzić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałkowa Mama
Mamy,czy naprawde powinnam sie martwić? Lekarz nic nie mówił,ze za duzo wazy,tylko,ze duze z niego chłopisko jak na 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałkowa Mama
I tak z ciekawości: Ile ważą wasze 2 letnie dzieci,szczególnie chłopcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
jesli synek roziwja sie prawidłowo to nie masz sie czym martwic, kazde dziecko jest inne, nikt nie powiedział ze kazdy 2 latek bedzie miał ta sama wagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja idę dzisiaj, to jutro Ci napiszę młody też ma 2 lata i 1,5 miesiąca zobaczymy co lekarzyna powie a czego mogę oczekiwac na takim bilansie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie-jest po prostu wysoki i dobrze zbudowany,moj synek mial 14,5 i 92 cm,a niektorzy mowia z,e jest chudy-nie sluchaj glupot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dla chrzesniaka
moj w styczniu mial 1,5 roku 93 cm wzrostu i wazyl 14,200 teraz nie wiem ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajka pytająca
Ja mam córeczkę 2 latka i 4 miesiace i wazy 13,5 kg :)Po urodzeniu wazyla 3,5 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama na wychowawczym ***
Mój syn ważył ponad 14 kilo na bilansie 2 latka. Też mówili, że to dużo. Nie jest gruby, ale jest wysoki i dobrze zbudowany. Zresztą ja mam 175, mąż prawie 2 metry, to jakie ma byc dziecko? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzynki w czekoladzie
mój syn ma tak jak Twój 2 lata i 2 miesiące i waży 13 kg przy wzroście 94 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja miała na 2 latka 96 cm i 15,5 kg, wiec mysle ze ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdzilam jeszcze starszego,ale on byl mniejszy-mial 90 cm i 13 kg.sprawdz w siatce centylowej na koncu ksiazeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałkowa Mama
asiamt U nas bilans wyglądał tak: pielęgniarka go zważyła/zmierzyła i weszłam do gabinetu lekarskiego,lekarz go osłuchał,pooglądał uszy.zęby,jąderka,nózki(stopy) i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo waży Twój syn. Ale jest też wysoki. Mój w tym wieku miał 87 cm i 12,8 kg. A urodził się 55 cm i 3330 g. Tak teraz myślę, i 16 kg to ważył jak miał 3,5 roku ;) Mój młodszy urodził się duży (prawie 4300 g) ale 16 kg na drugie urodziny raczej napewno nie dobije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście można się pocieszać
ale plaga otyłości u dzieci i młodzieży nakazywałaby rozsądniejsze podejście do problemu. Sprawdziłam w książeczce zdrowia córki-na bilansie 2-latka ma wpisany wzrost 90 a wagę 12,5 i z tego co pamiętam w tym okresie była jeszcze dość 'pączusiowata'. 3,5 kg róznicy przy zaledwie 4 cm róznicy wzrostu nie wydaja mi się kwalifikować syna do kategorii 'dobrze zbudowanego':O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłakiełka
Mój synek za miesiąc będzie mieć 2 lata. Na chwilę obecną waży ponad 15 kilo, około 15,5 dokładnie, więc też niemało. Wzrostu ma niecałe 90 i nie wygląda na żadnego grubasa. Jest w sam raz.Wygląda na zdrowego, dużego chłopca, ale daleko mu do jakiejkolwiek nadwagi. Tak że myślę że na ponad 2 -latka 16 kilo to wcale nie jest jakoś za dużo, po prostu chłopiec jest duży, większy niż niektóre dzieci, ale nie gruby czy spasły. Jesli dziecko nie wygląda otyle, to nie ma się o co martwic, czasem chude dzieci są wagowo ciężkie jakby miały ołów w tyłku, a wyglądają na patyczaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dzięki a jakieś skierowania na badania cy cóś w tym rodzaju? ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałkowa Mama
daria123 sprawdzilam jeszcze starszego,ale on byl mniejszy-mial 90 cm i 13 kg.sprawdz w siatce centylowej na koncu ksiazeczki jest na 97 centylu ... tak patrze teraz w książeczke córki i jak miała 2 lata wazyła 14 kg przy 90 cm i pamiętam,ze była grubiutka,potem wyrosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu...
mój ma 2 latka i 9 miesięcy i waży 14,1 kg mierzy 96 cm lekarz mówiła że bardzo dobrze wazy i mierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas waga też moze być duża, chociaż młodemu żebra sterczą, ale nogi ma masywne, takie męskie, budowa po tatusiu więc zobaczymy co lekarz orzeknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że syn autorki jest proporcjonalny bo chyba i wzrostem i wagą jest na 97 centylu. Także napewno nie jest tak, że jest mały i gruby. Aczkolwiek napewno jest duży, tak ogólnie jak na dwu latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłakiełka
Kolezanko wyżej - to, że dane dziecko wygląda pączusiowato przy określonej wadze, wcale nie musi oznaczać, że inne dziecko o 3 kilo cięższe musi być otyłe.Mojej koleżanki synek waży właśnie dość mało , jak na prawie 2 latka - 12 kilo z kawałkiem, bo gro dzieci rocznych już tyle waży, a wygląda właśnie pączusiowato, ma wielkie puszyste poliki i wygląda okrągło, że mój syn o 2 kilo cięższy wygląda przy nim wiele szczuplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak młody mój też ma powiedzmy "okrągłą" buzię, ale ogólnie nie jest pączkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałkowa Mama
Oczywiście można się pocieszać ale plaga otyłości u dzieci i młodzieży nakazywałaby rozsądniejsze podejście do problemu. Sprawdziłam w książeczce zdrowia córki-na bilansie 2-latka ma wpisany wzrost 90 a wagę 12,5 i z tego co pamiętam w tym okresie była jeszcze dość 'pączusiowata'. 3,5 kg róznicy przy zaledwie 4 cm róznicy wzrostu nie wydaja mi się kwalifikować syna do kategorii 'dobrze zbudowanego' No juz nie przesadzaj,ze jest otyły bo to przesada,chyba nie widziałas dzieci otyłych on nie ma ani jednej fałdki,ale sam w sobie jest ciężki w moim bloku mieszka dziewczyna,której synek jest starszy od mojego o ponad 3 mce-jest niższy od mojego o pół głowy i wazy prawie 20 kg-wiec tu mozemy juz mówic o otyłosci,tym bardziej,ze widziałam go w lecie w piaskownicy,fałda na fałdzie,poodparzany między nózkami,pod szyją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak młody też jest baardzo ciężki, jak kloc, ale po nim nie bardzo to widać, jest po prostu "ubity" no i bardzo dobrze ciekawe ile waży, dowiem się dzisiaj mam nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kłakiełka
Ja sama dość dużo ważę jak na "kobiece standardy", bo ponad 60 kilo, gro kobiet mojego wzrostu uważa, że trzeba mieć 50-parę, by wyglądac szczupło,i faktycznie, jak mają ponad 60 wyglądają zbyt puszyście,a ja uchodzę jako chudzior, każdy mówi, że jestem szczuplutka, a jak powiem ile ważę, pukają się w czoło. Nie zawsze cyfra na wadze idzie w parze z wyglądem wizualnym,bo niektórzy ludzie są cieżcy, ale nie grubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałkowa Mama
kłakiełka Mój synek za miesiąc będzie mieć 2 lata. Na chwilę obecną waży ponad 15 kilo, około 15,5 dokładnie, więc też niemało. Wzrostu ma niecałe 90 i nie wygląda na żadnego grubasa. Jest w sam raz.Wygląda na zdrowego, dużego chłopca, ale daleko mu do jakiejkolwiek nadwagi. Tak że myślę że na ponad 2 -latka 16 kilo to wcale nie jest jakoś za dużo, po prostu chłopiec jest duży, większy niż niektóre dzieci, ale nie gruby czy spasły. Jesli dziecko nie wygląda otyle, to nie ma się o co martwic, czasem chude dzieci są wagowo ciężkie jakby miały ołów w tyłku, a wyglądają na patyczaków. :) własnie,mój ma chude nózki jak patyczka,pupinke drobniutką,ale klatke piersiową ma dośc rozbudowaną,wygląda normalnie,ale jest cięzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kłakiełka 12 kg z kawałkiem to nie jest "dość mało" jak dla 2 latka. To jest bardzo dobra waga. Oczywiście trzeban też patrzec ile dziecko miało jak sie urodziło. 13 kg dla 2 latka to jest 50 centyl- a więc waga idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewrwerwe
No to skoro mały wygląda normalnie a wręcz ma szczupłe nóżki a klatę rozbudowaną, to tylko pozostaje ci się cieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafałkowa Mama
Chyba jednak nie mam co sie martwić-tym bardziej,ze nie zauwazam u niego zadnych znamion nadwagi a juz napewno nie otyłosci Ja jestem drobna,waze 56 kg przy wzroscie 170 cm,ale z męza jest kawał chłopa,ponad 90 kg/188 cm,wiec najwidoczniej "wdał sie w tatusia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×