Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość haydi777

Nauka języka po 30-tce

Polecane posty

Gość gość
Uwazam, ze nigdy nie jest za pozno na naukę! Mysle, ze na pewno sobie poradzisz- jaki tryb nauki jezyka wybierzesz to nalezy do ciebie. Mi np. kiepsko uczy sie na kursach, bo ciezko dograc mi godziny zajęc. Teraz zaczelam uczyc sie podstaw.. chinskiego :) na www.hanzilla.pl mozesz sobie pobrac wersje demo i zobaczyc jak w praktyce wyglada taki kurs online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam j.francuski Znajomosc tego jezyka jest gardzo przydatna w kontaktach interpersonalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za stara jesteś. Coś takiego jest dla maturzystów i młodych osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla chcącego nic trudnego. Podstawy, do pewnego etapu można sobie ogarnąć samemu. Później już indywidualne zajęcia. Omijaj szerokim łukiem szkoły językowe. Poza tym, żeby nauczyć się języka, to przede wszystkim trzeba chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
By uczyć sie nowego języka proponuję byś poznała 3 Tajemnicę Poliglotów. To podstawa, która wyjaśnia co musi się dziać w Twoim umyśle, gdy uczysz się kolejnych języków obcych. Zobacz tutaj: http://metoda5s.pl/trzecia-tajemnica-poliglotow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donnarava
po 30 tez można. Ja przynajmniej próbuje i nieźle mi idzie, moze mam mniej czasu bo dzieci i obowiązki wieksze, niż 10 lat temu ale wszystko na http://www.hanzilla.pl/ staram sie poswiecac godzine dziennie nan nauke chińskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na naukę nigdy nie jest za późno :P Jak chodziłem do szkoły językowej ucząc się do matury też mieliśmy w grupie starszą babkę, normalna sprawa. Na kursach językowych za granicą są nawet specjalne grupy 30+ lub 50+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niezapomninajka
Też miałam ponad 30 lat, kiedy zaczynałam. Wyjechałam za granicę, za pracą i szukałam najłatwiejszego sposobu na to, aby jak najszybciej się przystosować do nowych warunków i komunikować z ludźmi. Bardzo mi pomogła stronka http://aztekium.pl/1000.py, do tego jakieś podstawy gramatyki i naprawdę teraz już świetnie sobie radzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gamki
Oczywiście, że w takim wieku jeszcze spokojnie chodzić do szkół językowych, bez obaw ;) Moja znajoma w podobnym wieku wybrała akademik językową (jest z Gdyni) i sobie chwali, robi postępy i jest zadowolona. Nawet awans w pracy dostałą, bo bez języka wcześniej było jej ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kilku miesięcy uczę się ponownie i to bardzo intensywnie. Znalazłam super dla siebie rozwiązanie - oglądam seriale w oryginale. Coś lekkiego, co lubię i po prostu wciąga i jest krótkie, by mieć często czas. Super sprawdzają się Przyjaciele i Once Upon a time (ale to bajka dla dorosłych, wiec nie każdemu sie spodoba) Korzystam tez z bezpłatnych kursów on line, polecam kursy British Council - https://www.futurelearn.com/courses Kilka właśnie się rozpoczęło, ale można dołaczyć w każdej chwili!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PO 30 tce? zaczęlam chodzić na jeden z kursow jezykowych ( zaawansowany) po 60tce, w grupce studenci i ciut starsi. Oni byli lepsi z teorii, gramatyki, bo to pamietali ze szkoly, ale ja zdecydowanie w konwersacji, bo w pozniejszym wieku ma sie bogatsze slownictwo ( czy chocby skojarzenia językowe) i wiedzę o zyciu. Więc bez kompleksów. Inny jezyk ciągne od zera i tez daję radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elitika
Też jestem po 30-tce (chociaż tylko troszkę), też chodzę do Akademii Językowej (w Gdańsku) - zrobiłam w ciągu roku ogromny postęp, na naukę zawsze jest dobry czas, lepiej późno niż później!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
grupy na kursach językowych dzieli się raczej na podstawie twojej wiedzy. Ja np. zaczełam uczyć się rosyjskiego w tej szkole w Warszawie http://www.jezykrosyjski.com.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Mają kursy na różnych poziomach a poza tym można tez zapisać się na zajęcia indywidualne lub w parach. Ceny całkiem Ok. jak na stolice, a poza tym oferują dojazd do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelinkainka
Ja po 40stce zaczęłam się uczyć i też właśnie do Akademii Językowej w Gdyni chodziłam. Bardzo fajni ludzie i serio całkiem nieźle się nauczylam :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcesz sie uczyc jezyka to zdecydowaneie nie ma znaczen jaki jest twoj wiek, ja od kilku lat probuje nauczyc sie dobrze po polsku mowic a mam 43 lata, chodzie na zajecia do szkoly jezykowej - www.makilen.pl i nikt tam na mnie krzywo nie patrzy bo najwazniejsze to chcec sie czegos nauczyc i pokazac ze mozna, po co sie ograniczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chcesz do liceum się zapisać na kurs że Ci uczniowie mają przeszkadzać? W takiej szkole językowej jak Goethe Institut masz zajęcia z i wśród dorosłych więc bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw trzeba sie nauczyc tego idiotycznego akcentu a slowka to juz pryszcz same wejda "ja szssikam na ciebie" "ty zsiiikasz na mnie?!" " tak ja szsiikam na cibie juz pol godziny" nie wiem jak wy ale ja sie tak bede uczyl od jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młoda dziewczyna z Ciebie, skąd ten pomysł że jest za późno na naukę?? ;) Zajrzyj do nich http://leader.edu.pl/ powinni mieć jakąś fajna ofertę która spełni twoje oczekiwania. Fajnie że się nie poddajesz i chcesz jakoś się dokształcić w tym kierunku : ) Sama tam chodzę, bardzo przyjemna atmosfera i bardzo dużo nadrobiłam dzięki nim : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po 30tce nauczyłam się niemieckiego w Jagiellońskim Centrum Językowym http://www.jcj.uj.edu.pl/ Jednak uniwerek potrafi nauczyć, a wcale nie trzeba mieć statusu studenta, są tu komercyjne kursy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzilam 1 m-c i mowie perfekt!!! cuda sie dzieja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też byłam w www.leader.edu.pl mają dobre ceny, a nauka jakoś sama wchodzi do głowy, to chyba przez mega fajna atmosferę, nie wiem jak wy dziewczyny ale ja na to też bardzo zwracam uwagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.leader.edu.pl byłam, uczestniczyłam, bardzo polecam. Świetna szkoła, moje dzieci te bardzo ja lubią, do tego nie pochłania dużej ilości budżetu a jest nader skuteczna, polecam również ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×