Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wielce_zdziwiona_

ale kat to ?!?!? Tylko szare mydło ?!?!?!

Polecane posty

Gość wielce_zdziwiona_

odwiedziła mnie dziś koleżanka, której nie widziałam bardzo długo. Zaczęłyśmy rozmawiać o dzieciach, pielęgnacji (ona ma 2-latka, ja jestem w 8 tc) i ona zaczęła opowiadać, że do kąpieli noworodka i niemowlaka i już starszego dziecka używała tylko szarego mydla!! Nie używała żadnych szmponików, oliwek, pupy nie wycierała chusteczkami tylko wodą przemywała. Nie chodzi o to że taka oszczędna, twierdzi, że te wszystkie wymysły są niepotrzebne, że to tylko "uzależniłoby" skórę dziecka od tych wszystkich specyfików. A jej dziecko jest okazem zdrowia, zero alergii itp. Na początku myślałam, że jej odbiło, że jakaś nawiedzona eko-mama, ale kurczę, może coś w tym jest. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten tytuła to co oznacza ?? ;) pewnie, że ma racje, jesli tylko dziecko nie jest np alergikiem, nie ma AZS itd. Ja tez mało używam kosmetyków dla dziecka, mimo że jest alergikiem. I jestem zasascynowana całą serią "Biały Jeleń" ;) ale chusteczek do pupu uzywam, nie chcialoby mi sie myc woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielce_zdziwiona_
w tytule miało być "jak", przepraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa staraczka
ja tez zawsze bylam jakos negatywnie nastawiona do szarego mydla, do momentu az raz dostalam dziwnej wysypki/krostek/ na calej twarzy nic niepomagalo, tata mi mowi zebym wziela szare mydło to go wysmialam , ale jak kupil to mysle co mi szkodzi jak nic i tak nie pomaga no i pomoglo naprawde wszytsko zeszlo. i raz jak miałam swędzenie małej to tez sie zaczełam podmywac szarym mydlem i tez wszytsko wrocilo do normy, tazke ja polecam na jakies takie prolemy skorne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to że dziecko nie ma alergii
to nie znaczy że to sprawiło używanie szargo mydła. Szare mydło nie zaszkodzi, nie ma obowiązku używać ton kosmetyków dla dzieci. Każdy robi jak uważa. może akurat jej dziecko nie ma skłonności alergicznych niezależnie w czym by nie było kąpane. Jedyny minus szarego mydła to uważam że nie nadaje się do mycia włosków, bo mydło jak to mydło zostawia osad i niezbyt dobrze się wypłukuje z włosków. Koleżanka tak robiła i dziecko miało potem takie strupki na głowie (łupież czy ciemieniucha) w każdym razie jak zmieniła na szamponik dla dzieci to było lepiej. Do wszystkich innych celów można używać szarego mydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×