Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość efffuuu

Laserowa korekcja wzroku

Polecane posty

Gość efffuuu

Witam Mam pytanie do osób które przebyły zabieg korekty wzroku laserem. Mam mega dylemat i obawy. Mam wadę wadę -4,5 i cylinder na obu oczach, zastanawiam się nad zrobieniem korekty. Przeszłam już badania kwalifikacyjne i można powiedzieć że się mieszczę w normie aczkolwiek moja rogówka jest cieńsza niż norma ( ale o niewiele) doktór zgodziła się na zabieg. Tyle, że jak by coś wyszło nie tak to nie wiadomo czy dało by radę zrobić korektę korekty ze względu na tą rogówkę. Czy ktoś miał taki zabieg czy może go polecić czy raczej odradza ten pomysł. proszę o opinie. Będę bardzo wdzięczna. Zaznaczę, że doktor w moim przypadku by nie usunęła całej wady tylko może z 2 stopnie. Tyle, że bym miała już tańsze okulary i lżejsze. Bo na obecną chwile okulary moje kosztują ponad 1000 zł. Proszę o opinie. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj facet mial w tym roku i tez ma ciensza rogowke (wiec ta korekta wyszla go wiecej niz normalnie to kosztuje, co byc moze i Ciebie czeka). Juz nie wyobraza sobie chodzenia w brylach i soczewkach. Operacja nie jest bardzo ciezka, 1 dzien beda Cie mocno bolec oczy a moze i glowa, pozniej juz lepiej, ale bedziesz musiala oszczedzac wzrok. Mozemy polecic Lexummedica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
Doktór powiedziała, że wada jest zbyt duża, przy zbyt cienkiej rogówce. Nie wie dokładnie ile się jej uda usunąć wady powiedziała, że może to być 2 albo troszkę więcej... ale na pewno nie ominą mnie okulary. Wiec mam wielkie obawy czy się w ogóle decydować czy jest sens w ogóle ryzykować. Dzisiaj była u okulisty bo robiłam badania do pracy. To sama powiedziała Doktór, że poważnie trzeba się zastanowić, i kolejna która powiedziała, że okulary na pewno będę nosić. Obawiam się skutków ubocznych... Czy twój facet miał jakieś skutki uboczne po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero pod koniec marca bedzie mial kontrole i sie okaze, jaka wada mu zostala. Ale nic nie wiem o zadnych skutkach ubocznych (jakich?), a juz na 2 dzien widzial o wiele lepiej. Jesli sie zdecydujesz, to najlepiej 1szy dzien po operacji caly przespij albo przelez z zamknietymi oczami przy zaslonietych zaslonach (z budzeniem co godzine na kropelki do oczu, he he). Jemu nic nie mowili, ze cienka rogowka mialaby byc jakims przeciwskazaniem, po prostu z tego powodu mial bardziej skomplikowany, trudniejszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj kolezanka to robila, wade miala duza, bo jej okulary o byly jak przyslowiowe denka od butelek, a po zabiegu, jak nie t dziewczyna bez okularow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
mój maz miał to w 2010 mial -6.5 i -2 plus astygmatyzm.wada usuniete, wiszi świetnie.jak cos to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
*usunięta *widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdiguoIHG
Czytałem kiedyś, że w Polsce często zdarza się, że zabieg jest przeprowadzony niedokładnie w wyniku czego ma się efekty uboczne takie jak widzenie poświat, flary itp. musisz pogogllować trochę zanim się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
a mogę wiedzieć gdzie robił taki zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
do " a co to jest chrosta" a czy wada mu się nie pogarsza? ciągle od zabiegu ma tą samą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
zabieg bul robiony w UK, Optical Express miał 28l jak to robił.O Polskich okulistach nie ma najlepszego zdania niestety, nie wykryli mu nawet astygmatyzmu, dopiero tutaj w Anglii, babka tu powiedziała że nie jest pierwszym z Polski u nich z niewykrytym astygmatyzmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
do Calluna79 sorka nie doczytałam napisałaś gdzie robił. a co mam rozumieć przez większe koszta twój facet przez to ze miał cienka rogówkę więcej płacił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
wada mu sie nie pogarsza. ciężko opisać jaki był szczęśliwy na drugi dzień jak biorąc prysznic zaczął krzyczeć, wpadłam do łazienki myśląc że sie przewrócił czy coś a on że rejestracje naszego samochodu widzi (mieszkamy na pietrze):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
do a co to jest chrosta ale pewnie od razu bez problemu przeszedł badanie kwalifikacyjne, no niby ja też przeszłam bez probelmu tylko mnie martwi ta cienka rogówka, że jak by coś nie tak... to mogą mi tego nie poprawić. nie wiem co mam robić czy sens ryzykować jednak co jak co to nie kosztuje 500 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
no badanie przeszedł bez problemu właśnie powiedział że jakby miał nosić i tak soczewki (plus okulary) to by tego nie robił.. my zapłaciliśmy za to 2.800 funtów:o drożej przez ten astygmatyzm.z tego co sie orientowałam w Polsce byłoby dużo taniej ale jak policzyłam loty, urlopy to nie opłacało się. a i okuliści tu lepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
super. Fajnie to chyba moje marzenie dobrze widzieć... ale nie wiem czy do spełnienia. Rozumiem, że mąż nie miał żadnych skutków ubocznych typu nadwrażliwość na światło, niewyraźny obraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
do Calluna79 mogę wiedzieć ile dodatkowo więcej płaciliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
miał nadwrażliwość na światło przez kilka dni i suche oczy przez jakieś 2 tyg, to normalne, miał krople specjalne na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jakies 500-600 wiecej (na jedno oko). Teraz dokladnie nie pamietam, a moj luby poszedl spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie sa skutki uboczne tylko skutki zabiegu. Bo jakby tak mowic, to moj facet tez mial BEZPOSREDNIO PO ZABIEGU nadwrazliwosc na swiatlo, popekane naczynka itp. Ale to sie ladnie goi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
a jaką metody robione były zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
zgadzam sie calluna mój w trakcie zabiegu miał taka czerwona obręcz w oku bo wystraszył sie i ruszył okiem jak mu je "zasysali" w to urządzenie.znikło po kilku dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efffuuu
a czy lekarze coś przed zabiegiem wspominali, że może coś nie wyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
nie, nie mówili mu niczego takiego powiedzieli ze z wiekiem moze wymagać okularów do czytania ze względu na naturalny proces starzenia sie oka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile wiem, nic takiego nie wspominali. Aha, jak znam zycie moj mily nie bedzie pamietal jaka metoda mial zabieg :D ale ja tak na logike, przypominajac sobie okolicznosci, podejrzewam, ze LASEK/PRK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to jest chrosta
ale bałam sie chyba bardziej od niego (albo on tego nie okazywał) po zabiegu strasznie bolała go głowa, taki jakby migrenowy ból.prowadziłam go do domu za rękę jak niewidomego, miał zamknięte oczy bo jak tylko próbował je otworzyć leciały mu łzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×