Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mara-yla xxxxx

Ile nas wyniesie tzw życie? będziemy mieli 2,5 tys/mies-MłodeMałżeństwoBezDzieci

Polecane posty

Gość Mara-yla xxxxx

Niedługo bierzemy ślub, nie zarabiamy wiele bo razem 2,5 tys. Po ślubie zamieszkamy w domu moich rodziców będziemy się dokładac 300zł to już ustalone z rodzicami, opłat domowych wychodzi 500-600zł więc po polowie plus 80zł nasz internet. Paliwo 300zł/mies. Jedzenie po połowie z rodzicami z tym że my dużo jedzenia będziemy mieli damowego od teściów tzn jajka, mleko, mięsa, troche warzyw, mają oni zwierzęta hodowlane i zawsze dzielą się z nami. poza tym my dużo nie jemy do domu wracamy tylko na kolacje więc liczę 300-400zł na naszą dwójkę. Srodki czystości, kosmetyki-ok 150zł, pies-150zł, telefony-50zł. To co wypisałam to są wydatki podstawowe wyszło ok 1500zł. A wiadomo że są też wydatki niespodziewane takie jak leki, naprawa samochodu, opłata samochodu raz na pół roku, jakieś wesele w rodzinie, oraz wydatki dodatkowe takie jak ubrania, prezenty, jakieś małe przyjemności. Wiadomo jeden miesiac jest taki że nie będziemy mieli wiele wydatków a jeden jest taki że trzeba bedzie wydac całą wypłate. Mimo wszystko myślę ze powinno nam się udac odkładac 800-500zł w zalezności od miesiąca. Na koniec napiszę ze mieszkamy na maleńkim miasteczku w sumie wies z prawami miejskimi, w dosc biednym wojewodztwie, zadna tam warszawa czy inne duże miesta więc życie nie wychodzi tak dużo. Jak uwazacie w miare dobrze to obliczyłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem na urlopie
ja tam bym nie liczyła na konkretne sumy, bo zawsze wychodzi więcej niż zakładamy. a jak zamierzacie dzielić się kosztami za jedzenie? poza tym opłaty Wam wzrosną jak dojdzie jeszcze jedna osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mara-nyla xxx
troszkę wzrosną ale nieznacznie bo my do wieczora pracujemy więc prawie całe dnie nas nie bedzie w domu. za jedzenie nie będziemy się wyliczac co do grosza. ani trzymac w oddzielnych lodówkach kazdy kupuje i kazdy je. do tego my będziemy dostawac od tesciów z gospodarstwa dużo rzeczy, tak srednio wyszlo mi 300-400zł na naszą dwójkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle ze styknie
tez bym chiała mieszkac tam gdzie wy ale niestty mieszkam z mezem w jednym z największych miast i wszytsko drogie same opłaty to 1600 ( kredyt, opłaty, rata za TV, internet, tel, karta miejska) do tego zycie odkładamy tez sporo ale jestesmy zmuszeni zamieszkac z moimi rodzicami a mieszkanie wynajac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może na początku bedzie ok ale co dalej ? zawsze z rodzicami pod dachem ? zawsze dostaniesz wytłaczankę jaj ? może licz na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakubKKKKKK
hej, dolicz sobie do rachunkow: - wszelkiego rodzaju "wyjscia" (ja zakladam na to przynajmniej 300zl w miesiacu), - domowe-chorobowe (czyli wszystkie leki i wizyty u dentystow itp 150zl/mc) - prezenty (ok 100zl) uwazam, ze 2500/mc na 2 osoby to malo. nawet jak nie pokrywa sie kosztow mieszkania :( ale zycze powodzenia i goraco kibicuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×