Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość werkaaa91

problem z zębami :(

Polecane posty

Gość werkaaa91

Witajcie.. tak jak w tytule.. mój problem tyczy się mojego uzębienia.. mam 21 lat.. stan moich zebów dobija mnie do tego stopnia , ze odechciewa mi się patrzeć w lustro.. może zacznę od początku: zawsze miałam ładne zdrowe zęby.. gdzieś w 5 kl sp zaczęła mi się psuć górna 4.. poszłam do dentysty ząb został zrobiony.. w 1 klasie gim mialam wypadek i straciłam pół górnej jedynki;/ bylam zalamana.. mozecie sobie wyobrazic.. ale ząb został odbudowany.. mijaly lata z zebami bylo ok.. z biegiem czasu ta moaj jedynka wygladala coraz gorzej tzn przyciemniala i rozni sie od reszty zebów.. ale nie miałam kasy zeby zrobić sobie nową.. potem wypadła mi plomba z tej 4.. poszłam do dentysty który zniszczył mi tego zeba dosłownie.. nei wiem co on zrobił.. na dzień dzisiajszy mam kawałeczek cieniutki tej 4.. i wygląda to paskudnie.. dodam ze pozniej musialam usunąc piątkę z drugiej strony.. i jestem zalamana stanem moich zebow,. chcialabym miec znowu piękny usmiech i ta pewność sibie.. ktorej teraz mi na prawdę brak.. bo wstyd mi sie usmiechnąć czy odezwać.. masakra.. a jestem studentką.. anglistyki.. wiec jak wiecie dużo mówie itd.. pieniedzy na zrobienie zębów mi brak.. bo to kosztuje raczej sporo kasy zreszta nawet nie wiem czy da sie wstawic tak po prostu te brakujace zeby? ile takie cos kosztuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaaa91
dzieki na prawdę zajebista wypowiedz.. bardzo mi pomogła wiesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaaa91
kolejny życzliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Connie....
ceny za implant to ok. 2500-3000 zł także zacznij już zbierać butelki, puszki i makulaturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werkaaa91
za jeden implant tak? a ten implant trzeba wymieniać czy to już tak do śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arvene
za jeden implant z koroną to nawet do 5000zł trzeba zapłacić, zależy gdzie. niestety bardzo to drogie ;/ implant prawdopodobnie wystarczy na długie lata, przy odpowiedniej higienie i szczęściu. i jest pewne ryzyko, że się nie przyjmie, chociaż nie wielkie. można zrobić też mostek - ale do tego trzeba opiłować dwa sąsiadujące z brakiem zęby, i most trzeba wymieniać co ileś lat. tak to wygląda mniej więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy gdzie robisz . Ceny implantów są już od 1000zł z reguły są one dożywotnie. Można zrobić również korony, licówki itp Najlepiej wejdź na strony gabinetów stomatologicznych z Twojej okolicy i zobacz szczegóły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do:scarlettaa Napisz może, gdzie są takie tanie implanty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do:scarlettaa Napisz może, gdzie są takie tanie implanty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advene
ja tu widzę i powyżej 5000 zł, a nie za 1000 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość widzialy galy co braly.....
zaloz koronki na te zeby, ksozt chyba 1000 zl. co do implantow to cena zalezy od gabinetu, są super drogie gdzie rzeczywiscie implant kosztuje 5 tysięcy ale z takich to chyba bogacze korzystają; są tez tansze za 2 tysiące, trzeba by poszukac. mysle ze jaksocią sie nie roznią, chodze pewnie o zwyklą ludzką pazernosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porada za free
Nie wiem jak to się dla ciebie skończyło, ale zakładam, że szczęśliwie. Teraz przynajmniej dbaj o te zęby. 3 razy dziennie mycie, zmiany szczoteczki i częste wizyty u dentysty. Jeśli od początku podchodziłabyś do tego w ten sposób, to być może problem nigdy by się nie pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula marska
Od zawsze mam swoje zęby, nie usuwałam zębów, nie wybielałam ich. Zawsze jednak byłam systematyczna. Zęby myłam 3 razy dziennie, pasta ajona, nie piję kawy, nie palę papierosów i zęby wyglądają naprawdę korzystnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kania m.
Bardzo duże znaczenie mają używki - szczególnie fajki i kawa, ale to głównie dla samego wyglądu zębów. Pozostałe tematy już aż tak dużego znaczenia nie mają. Oczywiście należy rozsądnie jeść słodycze - jeśli jecie ich dużo, to wasze zęby wiecznie będą się psuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimikanka
Jest jeszcze coś takiego jak porcelanowe licówki, które zakłada się na zęby, poprawiając ich wygląd. Niestety nie orientuję się jaka jest ich cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mijumijue
nie martw sie, to nie sa duze problemy z zebami- mi sie odsłaniają szyjki zębów, zawsze dbałam o zęby, chyba zgryz, a później aparat ortodontyczny przyczyniły się do tego. Ja polecam licówki. jeśłi jesteś studentką to na wakcja pojedz do pracy za granice, odłóż kasę i zrób licówki. więc sie nie złamuj. moje koleżanki na studiach tak robiły. warto inwestować w zęby i ładny wygląd. pozdrawia,m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula marska
Ale czy to nie za wcześnie na takie rozwiązania? Zęby to nie jest niestety tania sprawa - dziewczyna ma pracować kilka miesięcy na to, żeby zrobić sobie zęby? Z drugiej strony to żyjemy w chorym kraju, bo wszystko co związane z leczeniem zębów, powinno być pokrywane w 100% z ubezpieczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynapo50
Ja polecam wizyte w Dental Excellence w Warzawie http://www.dentalexcellence.pl/. Sama tam leczę żeby i jest super. Stomatolog podpowiedział mi ,że zęby trzeba leczyć w ostateczności wyrwać.I tak juz od roku je leczę i jestem szczęśliwa.,bo w innym gabinecie dentysta bez pardonu wyrwał mi dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem nie ma się co łamać tylko poszukać dobrego gabinetu, gdzie zrobią ci ładne zęby. Nie jestem specjalistą w dziedzinie stomatologii więc nie wiem jakie rozwiązanie jest dla ciebie najlepsze, ale myślę, że konsultacja stomatologiczna będzie najlepszym wyjściem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karonia
Idź do dentysty, pogadaj, niech cię zbada, zawsze jest dobre rozwiązanie, a na przyszłość radzę systematyczność, 3 razy dziennie ajona bez fluoru, miękka szczoteczka zmieniana jak najczęściej, dobra dieta i z zębami nie powinniście mieć jakichkolwiek problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam stomatologa www.dentysta-gadomska.pl :) naprawdę jest dobra i zawsze delikatna jezeli ktos sie boi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może spróbuj zmienić lekarza, albo znaleźć takiego, który naprawde poswieci Ci uwage i zwroci na uwage na Twoj problem? ja chodze tu www.addent.pl i jestem naprawdę mega zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten gabinet jest naprawdę spoko, mowa o Addencie, dodatkowo mają dużo zniżek jak chodzisz np do Maniewskiego, wiec mozesz zaoszczedzic zawsze na jednej czy drugiej rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czasami to kwestia znalezienia odpowiedniego dentysty, tez przez bardzo dlugi czas sszukalam odpowiedniego i w koncu udalo mi sie znalezc idealnego – www.dentysta-gadomska.pl jak najbardziej moge polecic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś ma jeszcze jakieś porady? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, da się "podmienić" cały ząb - wygoogluj sobie korony pełnoceramiczne. Jeśli jednak tylko część zęba "odpadła" przez próchnicę albo został złamany to polecam overlaye, świetnie wykonują te usługę tutaj http://unimedex.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×