Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomgranate

co zobaczyc w Wiedniu

Polecane posty

Gość pomgranate

hej zwracam sie z prosba do osob mieszkajacych albo znajacych wieden, za 2 tyg wybieram sie tam na tydzien by pozwiedzac, wiem, ze miasto jest bardzo bogate w zabytki, muzea i ciekawe miejsca, ciezko bedzie cos wybrac dlatego myslalam, ze moze ktos z was mieszkajacyh lub znajacyh wieden mi podpowie i cos poleci, jakie rzeczy i miejsca sa godne uwagi, moze znacie jakies ciekawe miejsca, o ktorych sie nie pisze w przewodnikach, jakies ukryte skarby architektury lub cos w tym stylu...z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co zobaczyc w wiedniu 2
powiem ci tak.. nasi zanjomi..inteligenty z krakowka:)...byli u nas i tradycyjnie pozwiedzali wieden, ale najbardziej podobaly im sie piesze wycieczki po 1 bez.tak bez zadnego uzasadnienia spontaniczne..byli zachwyceni...nie radze udawac sie do getta w 21,20,10,16,15..tam malo kultury wiedenskiej pozostalo...ja tu mieszkam 8 lat i non stop cos do zobaczenia jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomgranate
dzieki za odpowiedz, ja bede tam tydzien, wiem ze to pewnie malo zeby cale miasto obejsc, ale chcialabym przynajmniej sprobowac odwiedzic te najfajniejsze miejsca, a jak jest z komunikacja, jaki bilet sie najbardziej oplaca? wiem, ze sa jakies karty na 72 godziny ktore oferuja tez rozne znizki, ale cenowo to one raczej drogawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomgranate
dzieki za odpowiedz, ja bede tam tydzien, wiem ze to pewnie malo zeby cale miasto obejsc, ale chcialabym przynajmniej sprobowac odwiedzic te najfajniejsze miejsca, a jak jest z komunikacja, jaki bilet sie najbardziej oplaca? wiem, ze sa jakies karty na 72 godziny ktore oferuja tez rozne znizki, ale cenowo to one raczej drogawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariahilfer
hej.bilet najlepiej tygodniowy,skoro tyle tu bedziesz.;) kosztuje 14 euro i korzystasz bez ograniczen.metro w weekendy hula cala noc. cudownych magicznych miejsc jest tutaj duzo.zalezy co cie interesuje,w jakim jestes wieku.odezwij sie,moze moje biale kruczki podpasuja. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na zakończenie wycieczki
wybierz się koneicznie na Prater :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariahilfer
;) a tam na golonke do schweizerhaus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tydzienczasutoduzozamalo
witam! jestes tydzien w wiedniu - nie ograniczaj sie tylko do zwiedzania miasta. podjedz do baden, mayerling. jezeli przyjedziesz samochodem to przejedz sie przez doline Heleny. w samym wiedniu - katakomby Habsburgow pod klasztorem kapucynow. bedziecie zachwyceni - galeria obrazow przy akademi sztuk pieknych. turyscie prawie zawsze ograniczaja sie do muzeum historii sztuki. a szkoda! - Secesja!!! - Lainzer Tiergarten!! cala trasa ma 27 km. dobry pomysl na spacer na caly dzien! - jezeli bedziecie z dziecmi - NHM - muzeum historii naturalnej! - na kawe do MQ - kwatera muzealna a tam Muzeum Leopolda - najwiekszy zbior dziel Schielego na swiecie - Albertina!! - Muzeum Sreber i zastaw dworskich w zimowej rezydencji - Hofburg i........ w "gettcie": 21. dzielnica - jezeli jestes zainteresowany muzyka - spacer sladami Beethovena - Stary Dunaj! koniecznie - winnnice w Stammersdorf, Strebersdorf 20. dzielnica - sluza Otto Wagnera (to cos dla zainteresowanych architektura z przelomu wiekow) - niezliczone budynki z roznych okresow 20. wieku. tzw. budowlanka komunalna. Ludzi bardzo ten temat interesuje, poniewaz polityka komunalna w Austrii nalezy do najstarszych w Europie i fajnie jest zobaczyc, jak ludzie mieszkali w mieszkaniach komunalnych np w latach 20-tych, 30-stych. 10. dzielnica: - "multikulti" co moze byc uwazane za zle lub tez dobre! ale mozna zrobic sobie wspanialy spacer. dla zainteresowanych roznorodnoscia architektury. . park Oberlaa -Vienna Twin Towers (to czesc tzw Wiednia modernistycznego) mozna by wymieniac tak wiekami!! http://f.kafeteria.pl/nowy.php?id_p=5161177 -basen Amalii - muzeum FK Austria Wien. to dla tych, ktorzy kochaja pilke nozna!!! 16. dzielnica: - obserwatorium z 19stego wieku - targ na Brunnenplatz (super zarcie, tanio, dobrze i szybko). mozna tam siedziec godzinami, saczyc kawke i gapic sie..... tam zobaczysz caly, caly swiat!!! zadziwisz sie! nie daj sobie wmowic, ze cos nie jest warte zobaczenia. otworz sie!! wsiadz do byle jakiego tramwaju, autobusu i ......... jedz!!! w wiedniu sie nie zgubisz!!! to miasto trzeba wchlaniac powoli! znajdziesz tu miejsca, ktore poczatkowa ci sie nie beda podobac ale... patrzac drugi raz zrozkochasz sie w nich! wyjdz poza pierwsza dzielnice!! jezeli chcesz troche linkow, daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przez pocztę pantoflową myśmy trafili na Elwirę Rudecką, bardzo dobra pani przewodnik z profesjonalnym podejściem do grup pielgrzymkowych. Życzliwa rzeczowa można się było porozumieć i co do ceny i co do zakresu wycieczki. Dużo miejsc typowo sakralnych udało się zobaczyć – a trzeba przyznac, że Wiedniu takich nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem wręcz zachwycona Wiedniem, ale na pewno ten zachwyt nie byłby możliwy bez naszej pani przewodnik Rudeckiej, serdecznie ją polecam. Pokazał nam miasto cesarstwa, kultury żydowskiej, za dnia i w nocy – rewelacja! Kontakt do przewodnik jest na https://www.przewodnik-wieden.pl/ ale też prowadzi bardzo inspirującego facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciapatych i uchodzców sobie mozesz zobaczyc w wiedniu. Moze jakis ozeni sie z toba ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jeśli chodzi o wyjazdy firmowe i większe zorganizowane grupy to mogę podpowiedzieć p. Rudeck ( przewodnik-wieden.pl). Można się dogadać, wie jak zapanować nad większą liczbą osób, żeby faktycznie ludzie słuchali a nie każdy sobie rzepkę skrobie. Pani przewodnik pracuje bez jakiś przewodników, można dużo rzeczy uzgodnić indywidualnie, dopasować sobie cały program zwiedzania do swoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba
Dnia 1.04.2019 o 10:34, Gość gość napisał:

Jeśli chodzi o wyjazdy firmowe i większe zorganizowane grupy to mogę podpowiedzieć p. Rudeck ( przewodnik-wieden.pl). Można się dogadać, wie jak zapanować nad większą liczbą osób, żeby faktycznie ludzie słuchali a nie każdy sobie rzepkę skrobie. Pani przewodnik pracuje bez jakiś przewodników, można dużo rzeczy uzgodnić indywidualnie, dopasować sobie cały program zwiedzania do swoich potrzeb.

Rownież polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×