Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość branko

prawo

Polecane posty

Gość branko

Witam , czy jeżeli ktoś rozpowiada bezpodstawnie plotki po wsi że jestem ćpunem / narkomanem to można takiej osobie zgodnie z prawem wytoczyć jakiś proces ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna, jednak najpierw mozna napisac pismo, w ktorym wzywa sie ta osobe do zaniechania naruszen dobr osobistych w postaci dobrego imienia i napisac, ze jesli nie zostanie to zaniechane, wystapi Pan na droge sadowa. Jesli w zwiazku z tymi oszczerstwami nastapila jakas strata materialna, np. utrata pracy, mozna w pozwie wystapic o odszkodowanie i zodoscuczynienie pieniezne za doznana krzywde moralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podstawa prawna - art. 23 i 24 Kodeksu cywilnego, proszę sobie poczytac na temat naruszenia dóbr osobistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość branko
sprawa wygląda tak że matka mojego kumpla dowiedziała się że ktoś rozpowiada właśnie że jesteś ćpunem co jest nie prawdą gdyż nigdy nie miałem do czynienia z narkotykami i jak się dowiem kto dokładnie takie plotki rozsyła to jak dalej działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość branko
sprawa wygląda tak że matka mojego kumpla dowiedziała się że ktoś rozpowiada właśnie że jesteś ćpunem co jest nie prawdą gdyż nigdy nie miałem do czynienia z narkotykami i jak się dowiem kto dokładnie takie plotki rozsyła to jak dalej działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz iść na policję i poprosić by przeprowadzili rozmowę z tą osobą. Niby nie realne bo będą chcieli cie spławić ale znam kogoś kto tak zrobił i mu wytłumaczyli co mu grozi ;) no ale czy masz siłę przebicia by cie nie wyśmiali i nie spławili ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×