Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siłowianka:)

DO OSÓB ZNAJĄCYCH SIĘ NA SIŁOWNI:)

Polecane posty

Gość siłowianka:)

Od miesiąca ćwiczę na siłowni. Zależy mi żeby schudnąć i wysmuklić sylwetkę. Do tej pory to: rozgrzewka- 15 min na bieżni siłowe Brzuch - ćwiczę kolejno na 2 maszynach 3x30 nogi - 4 przyrządy na każdym 3x30 pośladki 1 przyrząd - 3x30 na każdą nogę obciążenie - 15 kg wszędzie na koniec: 15 min orbitreka 15 bieżni 1) cZY taki trening jest ok? 2) Czy ćwczenia powninnam wykonywać tak, że pierwsze ćwiczę np. brzuch i robię wszystkie ćwiczenia na jednej maszynie zanim przejdę na drugą, czy zrobić serję na jednej, przejść na drugą, zrobić serię i znów wrócić na pierwszą? 3)Czy powinnam robić "kółeczko" czyli ćwczenie na nogi (seria) ćwiczenie na brzuch (seria) itd i od nowa, czy mogę tak, jak robiłam do tej pory, że pierwsze brzuch potem nogi itd. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej hej
Nie odpowiem, bo się nie znam, tutaj chyba nikt fachowy Ci nie odpowie, może zobacz na forum sfd, tam jest dużo siłowianek. My tutaj błądzimy i stosujemy głodówki:;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silllia
ja sie postaram odpowiedzieć, bo trochę ćwiczyłam. Mam nadzieję że nie nastawiasz się na zgubienie wagi, bo na siłowni to raczej powinno się gubić wymiary. Jeśli chodzi o wykonywanie ćwiczeń jak to napisałaś robienie Kółeczka to taki trening w większości przypadków ma sens tylko wtedy kiedy wykonujemy te ćwiczenia szybko po sobie, a na siłowni ciężko się tak przechodzić z maszyny na maszynę. Zdecydowanie wygodniej zrobić 3 serie na jednej maszynie a potem zmiana. co do treningu jeszcze zależy jak często chodzisz na siłownię. Nogi powinno sie ćwiczyć co 2 dni, brzuch można chyba codziennie, ręce i plecy tez co dwa dni więc jak chodzisz codziennie to sobie zmieniaj. Jesli nastawiasz się na samo ćwiczenie nóg to pamiętaj że za jakiś czas organizm ci się moze przyzwyczaić do tego i już efekty nie będą takie jak na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mi od 3 dni sni sie
u mnie seria to 15 owtorzen i tez robir 3 serie. moze to za malo? musze sie podpytac trenera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankaakk
za dużo powtórzeń, powinnaś mieć obciążenie takie, żeby maksymalnie 12-13 powtórzeń w serii zrobić (ostatnie z dużym trudem). i przestań męczyć ten brzuch, on pracuje jako stablilizator przy wszystkich innych ćwiczeniach (trzeba tylko pamiętać żeby go "spinać" i trzymać prawidłową postawę), ćwicząc "brzuszki" tylko sobie na kręgosłup zaszkodzisz. No i gdzie są ćwiczenia na klatkę? na plecy? na ramiona? na biceps? na triceps? na łydki? Aeroby rób raczej na jednej maszynie, i zastąp 1-2 sesje interwałami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siłowianka:)
Dzięki za odzew:) ankaak na plecy też robię:) zapomniałam napisać, na łydki też, a na ręce wcale, bo boje się mułów, mam strasznie szerokie bary... czyli tak: rozgrzewka 10 min, ćwiczenia siłowe zajmą mi w takim razie (3x15 ) gdzieś....20 min i pół godziny aerobów? I co jeść po treningu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silllia
faktycznie nie zauważyłam wcześniej tych powtórzeń. Troszkę za dużo w jednej serii. Lepiej jest zrobic mniej powtórzeń z większym obciążeniem. Na nogi spokojnie można dać trochę więcej bez obawy że zrobią sie na nich jakieś wielkie mięśnie. W koncu podtrzymują całe ciało. Jak ja chodziłam na siłownię to mi trener kazał robić 10 do 15 powtórzeń x 3 serie na każde ćwiczenie na nogi, tylko na dwóch sprzętach gdzie się ćwiczy mięśnie wewnętrzne i zewnętrzne ud, kazał robić po 30 powtórzeń w serii. Ale na tym ćwiczeniu na dzień dobry kazał dać obciążenie 30 albo 40 kg i nie było to jakieś specjalnie ciężkie. Potem się zwiększało jak było za lekko. Co do ramion, to muły sobie bardzo ciężko zrobić. Poza tym większość ćwiczeń na plecy i na klatę to ćwiczenia w których używa sie też ramion. Zgadzam się też z Ankaak. Poczytaj sobie na temat treningu interwałowego. Taki trening potrafi zaoszczędzić dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×