Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie umiem gotowac a chce

GROCHÓWKA - ja ugotować? mam boczek, ziemniaki, włoszczyzne, groch, majeranek,

Polecane posty

Gość nie umiem gotowac a chce

i kostke knorra bulion na wędzonym boczku czy jakoś tak pomocyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Od biedy może być ale najlepsza jest gotowana na kościach wieprzowych surowych i wędzonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
już kupiłam ten boczek, wiec jak to mam zrobic??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
nie, zostawie namoczony na noc i jutro zrobie ta grochowe, ale nie wiem nawet ile tego grochu, ile wody itp na 2 osoby na 2 dni by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popiol z grochem
a jakiegos udka tam nie masz, zeby choc na nim to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
specjalnie boczek kupilam, myslalam ze na boczku sie robi.... mam tez udka, skrzydekla itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego ;)
W internecie jest pełno przepisów, poszukaj. Namocz groch na noc (0,5 kg), a rano: zagotuj 1,5 litra wody z włoszczyzną, ale na małym ogniu, żeby było lepsze i bardziej aromatyczne, w połowie gotowania dodaj boczek wędzony, pod koniec jakąś dobrą kiełbasę, a na końcu groch. Przypraw solą, pieprzem i majerankiem (lub co ci pasuje innego). Czasem jak słabe mięso jest to dodaję kostkę knorra do grochówki. I tyle roboty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
a dlugo gotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego ;)
aż będzie smaczne :) z godzinkę? czym mniejszy ogień tym lepiej zupka dojdzie i bedzie smaczniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz też boczek pokroić w paski i obsmażyć- wtedy smak jest bardziej ostry. Gotuj tak długo aż groch będzie mięciutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
a moge surowy boczek dac bez obsmazania? niestety kupilam surowy, nie wedzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smacznego ;)
nigdy nie próbowałam, ale koniecznie go obsmaż w takim razie i dodaj bulion na wędzonym boczku knorra i to z dwie kostki. Ale jak nie jest wędzony to ja nie gwarantuję, że wyjdzie takie smaczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
dobra, a na czym obsmazyc? smalcu dac? ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
polecialam dzis do sklepu i kupilam wedzony boczek ile to sie powinno gotowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja grochu nie moczę na noc
nie ma takiej potrzeby, to nie fasola ;) Gotuję wywar na kości wędzonej, z marchewką, pietruszką, liściem laurowym, zielem angielskim i 3 ząbkami czosnku razem z grochem. Po godzinie od gotowania wyciągam kość, obieram z mięsa które wrzucam z powrotem do wywaru. Dodaję majeranek, pieprz i sól, nadal gotuję do miękkości grochu,wrzucam ziemniaki w kostkę. W tym czasie boczek i kiełbasę kroję w kostkę, lekko podsmażam na patelni i wrzucam do grochówki. Doprawiam jeszcze do smaku i gotowe. Jeśli lubisz gęstą grochówkę to możesz zrobić do niej zasmażkę, ja osobiście nie robię ale moja mama zawsze robiła. Robiła na maśle, do tego dodawała majeranku i mąki i chwilę podsmażala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka kochająca zupki
Ten sposób zmałpowałam od margoli66 z kafeterii,zupa wychodzi super!!! Ok.2 litry wody,1 duże wędzone udko kurczaka,kilka sporych marchewek.2 pietruszki,kawałek selera,1 por gotuje to wszystko na małym ogniu,aż warzywa będą miękkie,wyciągam warzywa i udko,do wywaru dodaję ok.0,5 kg łuskanego grochu i gotuję go do miękkości,miksuję blenderem.Dodaję kilka ziemniaków w kostkę i gotuję wszystko razem,aż ziemniaki będą miękkie,odłożone na bok miękkie warzywa miksuję blenderem + nieco wywaru na jednolitą masę,i dodaję je do zupy(naturalny zagęstnik-nie potrzeba zasmażek) dobry,chudy boczek wędzony kroję w kostkę,lekko go podsmażam i dodaje do całości,przyprawiam pieprzem,majerankiem i solą - z solą ostrożnie(boczek może być wystarczająco słony) - podaje z drobno pokrojoną natką pietruchy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobitka kochająca zupki
mięso z udka drobno pokrojone też daje do zupy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie umiem gotowac a chce
no tak, tyle ze ja na boczku ugotuje co wyjdzie to wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×