Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Walczymy mimo wszystko...

Jestem mamą dziecka z Zespołem Downa

Polecane posty

Gość gość
Witaj . Ja rowniez jestem mama 9 letniego juz syna zespolem downa . I fakt dzieci nie sa tolerowane przez spoleczenstwo . My mieszkamy w malej wiosce i ku zdziwieniu syn jest bardzo akceptowany i lubiany . Ma kolegow kolezanki mimo tego ze nie mowi. Nie spotkalam sie nigdy z taka sytuacja o ktorej ty piszesz i jest to dla mnie szok ze tsk sie dzieje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli nie mowi to jak moze miec kolezanki i kolegow.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ooooorma
Bardzo to przykre , ale znam rodzine , która ma syna (17 lat ) z ZD. Przezywają koszmar . Jest bardzo agresywny , musza być ciagle interwencje , pozostałe dzieci czuja się zagrożone. Szpitale, pomoc specjalistów i tak w kółko . Jakie to życie ? Jak zaakceptować taki los ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pełen podziwu dla rodziców
pozwolę sobie polecić blog http://mamuskadaunuski.blox.pl Kobieta też sporo przeszła, a piszę całkiem przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten blog to jak go czytać w całości bo mi wyskakuja tylko te dwie strony jedna z przed paru lat potem jedna z 6 stycznia czy to caly blog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powinni wprowadzić nakaz aborcji dla takich:P.Jednak niektórzy są za głupi na posiadanie potomstwa:P.A zwolenników zakazu aborcji zapraszam do siebie:classic_cool:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Całe życie myślałam, że dzieci z zespołem Downa są przyjacielskie i spokojne. Do wczoraj, gdy 12-letni chłopiec z tym zespołem napadł na moje 2-letnie dziecko siedzące i popłakujące w wózku. Złapał z całej za rączkę a druga ręką zatykał usta i robił to z całej siły. Wraz z jego matką miałyśmy trudność, żeby go odciągnąć od maluszka. Teraz na pewno będę unikać dzieci z zespołem Downa a nie jak do tej pory byłam tolerancyjna. W imię tolerancji nikt nie ma prawa dusić innych dzieci i wykręcać i ściskać im rąk i Bóg wie co jeszcze. Tolerancja powinna być dla osoby ale nigdy dla złego zachowania bez względu na to czy ktoś jest zdrowy, czy chory. Zauważyłam, że matka chłopca za bardzo mu pobłaża. Dziecko nie ma wytyczonych granic i być może robi takie rzeczy, żeby wreszcie matka wytyczyła mu granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś

Mam siostrę z zespołem Downa i nie- te dzieci nie są cudowne. Całe życie wmawiano mi musisz się nią zająć jak mamy zabraknie. W szkole mnie  wyśmiewano. Praktycznie nie miałam znajomych- gdy mama pracowała trzeba było się nią zajmować i tak traciłam czas wolny. Kiedyś myślałam- żaden mężczyzna mnie nie pokocha skoro będę musiała mieć pod opieką siostrę. Co z własnymi dziećmi? Ja chce mieć rodzinę! To moja mama zdecydowała się na to brzemię nie ja. Jeśli jednak odejdzie przed moją siostrą- nie pozostanie mi nic innego jak oddać ją do jakiegoś ośrodka. Myślcie sobie co chcecie ale nie można zrzucać na pozostałe dzieci opieki nad takim dzieckiem. Tak, gdybym tylko dowiedziała się że moje dziecko jest chore- usunęłabym. Gdybym nie mogła mieć więcej dzieci- zaadoptuje. Każdy ma prawo decydować o sobie a pierd..nie że te dzieci są słodkie budzi we mnie obrzydzenie. Te osoby później są nastolatkami, dorosłymi, staruszkami. Czy ktoś z was pilnowałby i zakładał podpaskę takiej osobie? Zdajecie sobie sprawę że takie kobiety się nie golą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekip

ja od 13 lat mieszkam na wsi ,sąsiadka obok ma córkę z zespołem Downa, normalnie chodzi z dzieckiem do kościoła, na spacery i nigdy nie widziałam żeby ktoś się izolował albo wytykał palcami lub wyśmiewał.Ona jest nauczycielką w wiejskiej szkole do której uczęszcza 200 dzieci również z sąsiednich wiosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hope
1 godzinę temu, Gość ktoś napisał:

Mam siostrę z zespołem Downa i nie- te dzieci nie są cudowne. Całe życie wmawiano mi musisz się nią zająć jak mamy zabraknie. W szkole mnie  wyśmiewano. Praktycznie nie miałam znajomych- gdy mama pracowała trzeba było się nią zajmować i tak traciłam czas wolny. Kiedyś myślałam- żaden mężczyzna mnie nie pokocha skoro będę musiała mieć pod opieką siostrę. Co z własnymi dziećmi? Ja chce mieć rodzinę! To moja mama zdecydowała się na to brzemię nie ja. Tak, gdybym tylko dowiedziała się że moje dziecko jest chore- usunęłabym. Zdajecie sobie sprawę że takie kobiety się nie golą. 

tak jakby golenie było najważniejsze albo miało jakieś znaczenie, ja też się nie golę i co z tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ad.kinga

Witam Państwa!

Problemy niepełnosprawnych dzieci są mi bliskie. Jako że jestem studentką stomatologii, postanowiłam razem z moimi przyjaciółmi i Katedrą Stomatologii Wieku Rozwojowego ŚUM przeprowadzić ankietę wśród rodziców niepełnosprawnych pociech. Każda odpowiedź jest niezwykle cenna i może przyczynić się do polepszenia stanu zdrowia jamy ustnej Państwa dzieci.

Bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony czas!

https://docs.google.com/forms/d/1f70udRTDTrWAYWxiZl-j5mulX40263kd3GBr-49n4Wg/edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ad.kinga

Witam Państwa!

Problemy niepełnosprawnych dzieci są mi bliskie. Jako że jestem studentką stomatologii, postanowiłam razem z moimi przyjaciółmi i Katedrą Stomatologii Wieku Rozwojowego ŚUM przeprowadzić ankietę wśród rodziców niepełnosprawnych pociech. Każda odpowiedź jest niezwykle cenna i może przyczynić się do polepszenia stanu zdrowia jamy ustnej Państwa dzieci.

Bardzo serdecznie dziękuję za poświęcony czas!

https://docs.google.com/forms/d/1f70udRTDTrWAYWxiZl-j5mulX40263kd3GBr-49n4Wg/edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela
Dnia 8.02.2016 o 11:14, Gość gość napisał:

Jesli nie mowi to jak moze miec kolezanki i kolegow.?

Obciąga wszystkim po koleji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tiffany
Dnia 31.05.2019 o 08:16, Gość Hope napisał:

tak jakby golenie było najważniejsze albo miało jakieś znaczenie, ja też się nie golę i co z tego??

Poczekaj jak odkryjesz że doopy dokładnie nienwycierają albo podpaski noszą cały dzień.  Albo jak będzie po 50 to zacznie się demencja i sranie do wanny zamiast do kibla i mazanie kupskiem po ścianie (córka sąsiadki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×