Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balllalababalalalba

Schab ze śliwką - pomocy!

Polecane posty

Gość balllalababalalalba

Słuchajcie, mam 20 lat i zostałam w tym roku sama z przygotowaniem Wielkanocy dla 4-5 osób i postanowiłam zrobić nieskomplikowany schab ze śliwkami, jednak mam pytanie - czy można go podawać zimnego? Chciałam potraktować to jako danie główne, ale boję się wstawić go z powrotem do piekarnika po upieczeniu, żeby trochę podgrzać, więc jeśli będą ciepłe ziemniaki, to może być chłodny? Czy na główne danie zrobić coś innego? I jaką surówkę do tego najlepiej? Z czerwonej kapusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
upiecz ten schab w rękawie nawet dzień wczesniej i potem możesz go spokojnie podgrzać .Dobry na zimno i ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
podgrzejesz go w tym rekawie .A surówka to może jakaś mieszanka sałat,mizeria ? Możesz też schab pokroić na plastry ,obsmażyć na patelni ,dodać cebulę ,kolorową paprykę lub np ,pieczarki,podlać wodą lub bulionem i udusić .Do tego kup ziemniaki do pieczenia ,jakaś surówka i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chcesz schab podać na ciepło do obiadu to ja proponuje upiec go tuż przed obiadem.Zanim zaczniesz go kroić to odczekać 15 minut (to powoduje że soki nie wypłyną i będzie soczysty).A jak zostanie mięsa to później możesz podać jako wędlinę na śniadanie/kolację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla...[*]
wszystko dobrze ,łącznie z tym, że najlepiej upiec go przed podaniem jest tylko jedno ale sliwka w tym schabie nie pasuje do ziemniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza gryczana
nie nadaje sie do schabu.Jak już coś to ryż lub frytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balllalababalalalba
Błagam, gdzie frytki na Wielkanocny obiad :D a ryżu nikt u mnie nie lubi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza gryczana
dlaczego nei ???!!! :D Ale pomyśl faktycznie ,gdzie śliwka i kartofle ??!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balllalababalalalba
Frytki to też kartofle :D bez jaj, odechciało mi się tego schabu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie słuchaj głupich bab
mozesz go podac zarówno z iemniakami,jak i kluskami.Boze co za ludzie!!!!!!!!!!!!!! Kasza na swieta?Frytki oczadziałyscie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza gryczana
kartofle, ale w innej formie. :D zrezygnuj po prostu ze śliwki i wtedy podasz ziemniaki z wody lub pieczone :D Nie zrażaj sie tak latwo, wszystko przed Toba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza gryczana
jeśli piszesz, ze mozna je podac z ziemniakami lub sliwkami ,to nikt inny jak tylko ślazk sie klania :D dodaj jeszcze do tego kapuste smazona i bedzie miod z benzyna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balllalababalalalba
Właśnie chodzi o tę śliwkę w środku, bo u mnie w rodzinie nie jest on w ogóle popularny i chciałam trochę poeksperymentować, skoro już mam taką możliwość. To z czym mam go, kurde, podać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza gryczana
to wiesz co ? zdecydowanie bardziej polecam ziemniaki pieczone :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdrgdfghfghfgh
mnie ziemniaki, pire nie szokuja ze schabem ze sliwka (suszona!) zwlaszcza jak bedzie troche sosiku.... zamiast sorowek podalabym jednak jakes warzywa duszone... tak tylko zeby kolor byl... nie pasuja do tego "ostrzejsze" smaki typu cebulka, ogorek kiszony czy cos....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Ugotuj ziemniaki,zrób z nich puree .Do części dodaj koperek ,do innej łyżeczkę koncentratu a jeśli nałozysz je łyżką do lodów czy w innym fajnym kształcie -zyskają świąteczną formę.Do tego ugotowane małe marchewki,brokuł, kalafior (mrożonki)polane masłem i sałata czy mizeria i masz odświętny obiad ze schabem.Schab piecz dzień wcześniej w rekawie .A jeszcze sposób na schab -przyprawiony kawałek kroisz na plastry nie przecinając ich do końca .W powstałe przerwy wkładasz plastry boczku i żółtego sera .schab owijasz srebrną folią i pieczesz w 200st tyle czasu ile on wazy .tzn -1kg-1 godz . 1.50 kg -1.5 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia samosia171
Czytanie ze zrozumieniem kłania się . Tu nie chodzi o sam schab ao śliwkę w nim:) I skończcie drogie kobietki pierdolić, że zrobienie kuleczek ziemniaczanych zmieni smak kartofli podanych z suszonych śliwką. Wiocha.pl jeszcze z was nie wyszła?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balllalababalalalba
jenk - dzięki, ale aż tak szaleć nie zamierzam :) zwykły schab z, suszonymi oczywiście, śliwkami i coś do tego. Ale namąciłyście mi w głowie z tymi dodatkami. Moja rodzina nie jest szczególnie wybredna, więc myślę, że tradycyjne ziemniaki będą odpowiadać im najbardziej. Nie gotuję dla speców kulinarnych, nikt przy stole nie będzie się zastanawiał, czy ziemniaki pasują do śliwki w schabie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie pasuje,to nie pasuje :D Ja pierdziele :P Ja tam bym ten schab zjadła ziemniakami posypanymi koperkiem i do tego fajna surówka ;) A jeszcze gdyby był sos którym mogłabym polać mięcho to już całkiem mogę zjeść i niech mnie potem zabiją :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgdrgdfghfghfgh
zrob z ziemniakami, bez koperku!!! Nie jest to schab "na slodko" ae na pewno nie na ostro, wiec cos lagodnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balllalababalalalba
A wytłumaczy mi ktoś dlaczego nie pasuje? Nigdy nie jadłam takiego schabu, co z nim jest takiego, że wstyd go podawać z ziemniakami? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie wszystko
zjedza nawet gowno zapakowane w blyszczacy papierek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyy
ja tez planuje, ale nie wiem jak wcisnac tam sliwki masz jakies rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyyyyyyy
nie chyba jakos sie wciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby wcisnac sliwki, trzeba ostro zakonczonym ostrym nozem zrobic naciecia z obu koncow miesa......i sprawdzic czy przecielo sie na wylot, a potem wpychac sliwki, jak kawalek jest długi mozna sobie pomoc nozem :) ja polecam tez schab nadziewany figami i morelami...podawany z ryzem dzikim..pyszne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "znawców" :P Zamiast innym ubliżać lub pisać NIE PASUJE .Argument NIE bo NIE to guzik a nie argument. Tak wiec do tych mądralińskich speców - dajcie swoje propozycje.To przynajmniej pomoże bo póki co zaśmiecanie wątek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×