Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniuteeeekldz

usg w 20 tc - pytanie

Polecane posty

czesc mamusie :) mam do Was pytanko.. dzisiaj chcialam zadzownic do lekarza i umowic sie na usg.. tylko nie wiem czy isc na zwykle czy na 3d. Jestem w 20 tc i teraz powinnam sprawdzic czy z serduszkiem dzidzi jest wszystko wporzadku.. na jakim usg bylyscie na tym etapie ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chodziłam tylko na zwykłe :) wszelkie wady lekarz i tak na tym normalnym ogląda a to 3d to bajer dla rodziców :) no przepraszam w 21tc miałam 3d ale tylko dlatego że leżałam w szpitalu i lekarka pokazywała stażystą jak to wygląda :) ale do pomiarów i sprawdzania wszystkiego i tak na zwykłe przełączyła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja całą ciąże miałam tylko zwykłe, nie dlatego ze nie chciałam ale mały układał sie dziwacznie i nic fajnego nie byłoby widać. a serduszko to chyba tylko na zwykłym lekarz bada, takim z dopplerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, przepraszam źle przeczytałam pytanie ;-) w 20 tc mialam zwykłe a w 24 3d. Z ciekawości. Tego 3 d bylo malo, a w sumie chciałam tylko buzię zobaczyć jak wygląda. Narządy i cała resztą sprawdza się na 2 d. Mi to wystarczy. Ale jak chcesz to teraz (23-27 tc) jest najlepszy czas na 3 d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wybiore sie na 2d :) a jak sie idzie prywatnie to partner moze wejsc ze mna? bo jak bylam pierwszy raz panstwowo to nie mogl zobaczyc maluszka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jw pisze koleżanka: dokładnie wszystko mierzy. Wymiary dziecka, kości udowej, obwody brzuszka i głowy. Ogląda narządy wewnętrzne,nerki serce etc. Można już wiarygodnie płeć zobaczyć. Lekarz też bada łożysko, pępowinę przypływy krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki to do drugie tematu o połówkowym miało byc:P Na połówkowym byłam w 23 tygodniu. Badanie było w 2D/3D. Wszystkie wymiary itp mierzą normalnie. 3D to bajer ale np buzie maleństwa można ładnie zobaczyć. Mąż jest prawie na każdym badaniu ze mną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko na nfz nie mają prawa nie wpuścić męża na badanie bo wg prawa pacjentce podczas badania ma prawo towarzyszyć druga osoba. U mnie mąż jest zawsze podczas usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×