Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy mozna?????????

czy można podać nurofen i paracetamol?

Polecane posty

Gość czy mozna?????????

dziecko ma gorączkę, minimalnie spada po nurofenie, czy można podać jednocześnie paracetamol i nurofen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozna?????????
ibuprofen jest chyba na bazie nurofenu? Czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pyralgina jest skuteczna. ale musialabys zapytac o dawkowanie. ja dawalam 2latkowi 1/3 normalnej tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powyższe przeliczenie dla Pyralginy "nurofen ma w składzie ibuprofen" Przepraszam, mój błąd. Przeczytałem 'naproxen'. Wiem, że nie wygląda podobnie, ale tak przeczytałem. ;) Paracetamol generalnie jest o kant dupy rozbić. Ibuprofen podobnie, jak cała grupa leków dość solidnie siada na wątrobie u dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy mozna?????????
3 lata, bardzo rzadko miał gorączkę, więc nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Dzięki za porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie chodzi o nudę
nie nie można łączyć dwóch rodzajów leków naraz! Trzeba czytać ulotki, jeśli podałaś parcetamol to za 4 godziny możesz podać nurofen(lub ibuprofen, bufenik- wszystkie mają w składzie ibuprofen) Musisz też pilnować aby nie przekroczyć dobowych dawek leków. Z tym że jak chcesz podawać na zmianę paracetamol i ibuprofen, wtedy poczytaj z ulotki jaka jest maksymalna dobowa dawka jednego i drugiego leku i rób tak żebyś podała połowę dobowej dawki paracetamolu i połowę dobowej dawki nurofenu w sumie oczywiście w podzielonych dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie chodzi o nudę
oczywiście jeśli nie będzie potrzeby to nie dawaj tyle, im mniej leków tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie chodzi o nudę
pyralginy się nie stosuje u dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opkl
Leki zawierające w swoim składzie paracetamol i ibuprofen można stosowac na przemian. Z tego co pamiętam to chyba co 4 godziny. Kurcze, kiedys lekarka mi to tłumaczyła. U nas na szczęście wystarcza Milifen. Lek na bazie ibuprofenu jest czasem skuteczniejszy, bo ma równiez działanie przeciwzapalne. Pyralginy bałabym sie podawac dziecku, to tylko pod nadzorem lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×