Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ehuseuta

ktoś tu się zna na sushi ???

Polecane posty

Gość ehuseuta
tylko się nie śmiejcie :D ten czarny glon czy co to jest w który jest owinięte sushi też się je prawda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoj maz widocznie jeszcze
gdyby bylo wegetarianskie to by nie bylo surimi, kraby to przeciez zywe stworzenia :) ryz musi byc klejacy, nie ten dlugoziarnistytylko ten... krotkoziarnisty :O ale tak na dobra sprawe to mozna uzyc zwyklego, zamiast octu ryzowego nic sie nie stanie jak uzyjesz zwyklego ;) ale jak chcesz tak na cacy, to w kazdym markecie sa stoistka z azjatyckim zarciem i mozesz tam kupic ryz do sushi, w ogole takie zestawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoj maz widocznie jeszcze
to wodorosty, tez sie je :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehuseuta
na pierwszy raz to wolę sobie zjeść w restauracji żeby potem wiedzieć że w kuchni przy robieniu idę w dobrą stronę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiena,699
ale czy sushi jest naprawdę takie dobre że się wszyscy nim podniecają no bez jaj :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoj maz widocznie jeszcze
ja bardzo lubie sushi :) moze dlatego ze zawsze jem je z ryba jakas a ja ryby uwielbiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehuseuta
ja też bym chciała zjeść z rybą, myślałam że na tym zdjęciu które dałam była ryba ale teraz widzę że jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos tam scos tam
krab to nie ryba- tylko skorupiac, tak samo jak krewetka! poza tym to nie jest mieso z kraba - surimi/paluszki krabowe. Jest to mączka, z dodatkami smakowymi, raz śladową ilością kraba, Masz racje autorko, zeby pierwsze sushi zjesc w restauracji. niech bedzie sprawdzona!! na pierwszy raz polecam Philadelphia futomaki - serek philadelphia - kremowy delikatny, łosoś, sałata karbowana lub ogórek najczesciej polecam osobom pierwszy raz probujacym sushi. Sa to smaki bardzo delikatne i idealne na pierwszy raz. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos tam scos tam
Nori- wodorosty- sa bardzo zdrowe :) zalatują trochę pokrmem dla rybek akwariowych ale mozna sie przyzwyczaic, szczegolnie, ze w polaczeniu z ryzem i innymi skladnikami daje niezły smak. ps. futomaki - czyli maki ktore mają wiele składników- jemy na raz! Nie kroimy (!!!) nie jemy " na raty" jednego maka (krążka) - chodzi o to ze wlasnie wszystkie te składniki tworza idealnie zgraną całość dlatego jemy w całosci, mimo ze czasami ledwo mieszcza sie do buzi :) Zagryzaj kazdy kawalek płatkiem imbiru, szczegolnie jesli próbujesz różnego rodzaju maków, nigiri, sashimi. Imbir oczyszcza kubki smakowe, dlatego mozesz sie w pelni delektowac kazdym nowym smakiem :) Jak nie umiesz jesc paleczkami- popros o zrobienie paleczek "z gumką" te beda łatwiejsze dla poczatkujących. Dozwolone jest również jedzenie dłońmi- nikogo nie powinno to zdziwić. Profanacja to jesc sztućcami! mam nadzieje ze pomoglam, ja moge tak jeszcze długo, długo :) smacznego!! sushi to świetna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz..............
fuj sushi jest okropne :o kiedys jadłam bo chciałam spróbować skoro tak sie tym wszyscy podniecają, zjadłam jeden kawałek i myślałam ze zwymiotuje :o Co niby jest smacznego w wodorostach które smakują jak tektura, okropnym ryżu i kawałku surowej ryby czy innego stworzenia? Jedząc to można się udławić :O Ale polaczki wszystko wpierdolą. Niedługo przyjdzie moda na jedzenie psów i kotów to też będziecie wpierdalać bo to taki rarytas z chin :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozesz..............
kretynko akurat bigosu też nie tknę :o więc nie pierdol i wracaj do garów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehuseuta
dziękuję za cenne informacje temat sobie zapisałam ;) w razie czego będę jeszcze pytać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sushi to bardzo specyficzna potrawa, jak wcześniej Panie pisały, jedni lubią sushi inni nie. Ja uważam, że na pewno trzeba spróbować, aby móc ocenić. Osobiście od czasu do czasu jem sushi, ale to zazwyczaj jak goście przychodzą to robię sam w domu :) Prowadzę sklep z artykułami do sushi dlatego jest mi łatwiej :P jeśli ktoś ma ochotę to polecam ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alguanosso
ja się nie znam, ja po prostu zamawiam i lubę sushi, teraz mozna już zamówić on-line (Dzieki Bogu) na ilunch.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy ktos z was jadl sushi stad? www.kanpai.com.pl ? dzieki za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2015.08.09 a czy ktos z was jadl sushi stad? www.kanpai.com.pl ? dzieki za odpowiedzi! Ja i bardzo lubię! POlecam, bo jest nie tylko w dobrej cenie, ale naprawdę pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IrminaUber
Nie znam się za bardzo na sushi ale i tak bardzo lubie je jeść!Często zamawiam je z Nanaki sushi;) Na dostawę nie trzeba długo czekać a kiedy bym nie zamówiła to zawsze jest bardzo świeże!Najczęściej zamawiam futomaki, które z sosem sojowym mogłabym jeść codziennie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarek

A ja sushi jadam w Sushi Wesoła i jak dla mnie to najlepszy sushi bar w stolicy. Za każdym razem rozpływa się w ustach. Rewelacja! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tarcka221

Sushi wesoła to jedyne dobre sushi w tym mieście 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×