Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość asia76otp

jaki adres podać w sądzie?

Polecane posty

Gość asia76otp

Mam pytanie odnośnie adresu jaki należy podac do korespondencji żby sąd wysłał mężowi mój pozew ,ponieważ on jest za granicą.Ja nie mogę odebrać za niego jak podałabym adres nasz domowy?PIsma z sądu muszą być dostarczone do rąk własnych tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawniczkaaa
podajesz ostatni adres, pod którym mąż był zameldowany w Polsce. Może to być nawet Twój adres, jeśli tam ostatnio razem mieszkaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wszyscy to lubia
skoro wiesz, ze maz jest za granica i znasz jego adres, to nie mozesz podac tego, gdzie mieszkal przed wyjazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wszyscy to lubia
jezeli nie znasz miejsca pobytu meza, to na podst. art. 143 kpc mozesz wystapic o ustanowienie kuratora do doreczen, ale wtedy bardzo wnikliwie sad zbada, czy aby na pewno nie znasz nowego adresu meza. Bez prawidlowego doreczenia pozwu nie bedzie mozliwe rozpoznanie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wszyscy to lubia
Art. 143. [Kurator do doręczeń] Jeżeli stronie, której miejsce pobytu nie jest znane, ma być doręczony pozew lub inne pismo procesowe wywołujące potrzebę podjęcia obrony jej praw, doręczenie może do chwili zgłoszenia się strony albo jej przedstawiciela lub pełnomocnika nastąpić tylko do rąk kuratora ustanowionego na wniosek osoby zainteresowanej przez sąd orzekający. Art. 144. [Ustanowienie kuratora] 1.140) Przewodniczący ustanowi kuratora, jeżeli wnioskodawca uprawdopodobni, że miejsce pobytu strony nie jest znane. W sprawach o roszczenia alimentacyjne, jak również w sprawach o ustalenie pochodzenia dziecka i o związane z tym roszczenia, przewodniczący przed ustanowieniem kuratora przeprowadzi stosowne dochodzenie w celu ustalenia miejsca zamieszkania lub pobytu pozwanego. 2.141) O ustanowieniu kuratora przewodniczący ogłosi publicznie w budynku sądowym i lokalu wójta (burmistrza, prezydenta miasta), w sprawach zaś większej wagi, gdy uzna to za potrzebne, także w prasie. 3. Z chwilą doręczenia pisma kuratorowi doręczenie staje się skuteczne. Sąd może jednak uzależnić skuteczność doręczenia od upływu oznaczonego terminu od chwili wywieszenia obwieszczenia w budynku sądowym. 4.142) Czynności określone w 1-3 może wykonywać także referendarz sądowy. Art. 145. [Wywieszenie w budynku sądowym] W wypadkach, w których ustanowienie kuratora według przepisów poprzedzających nie jest wymagane, pismo doręcza się stronie, której miejsce pobytu nie jest znane, przez wywieszenie w budynku sądowym. Doręczenie takie staje się skuteczne z upływem miesiąca od dnia wywieszenia. Art. 146. Przepisy o doręczeniu stronie, której miejsce pobytu nie jest znane, i ustanowieniu dla niej kuratora stosuje się również do organizacji, które nie mają organów albo których organy są nie znane z miejsca pobytu. Art. 147. [Nieuzasadnione stosowanie trybu szczególnego] Gdy okaże się, że żądanie ustanowienia kuratora lub wywieszenia pisma nie było uzasadnione, sąd zarządzi doręczenie pisma w sposób właściwy, a w miarę potrzeby zniesie na wniosek strony zainteresowanej postępowanie przeprowadzone z udziałem kuratora lub po wywieszeniu pisma w budynku sądowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×