Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bridget.....jones.....

Dziewczyny, pomóżcie mi w sprawie truskawek

Polecane posty

Gość bridget.....jones.....

Witam Marzy mi się kilka rządeczków truskawek, czy ma któraś z Was doświadczenie w uprawie tych pyszniutkich owoców? Czy jesli teraz je posadzę, to wyrosną mi w czerwcu jeszcze tego roku, czy dopiero za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tu tlumaczyc
mozesz posadzic, niekoniecznie beda wysmienicie owocowac w tym roku, ale na pewno w przyszlym.... poczytaj w necie i forach tematycznych. wujek google nie gryzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bridget.....jones.....
wiem że nie gryzie, tylko nie mogę znaleźc informacji czy będę miała w tym roku już, czy dopiero w przyszłym. Ale dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co tu tlumaczyc
jezeli kupisz z pakami kwiatowymi i zapewnisz im warunki to beda owocowac. ale dopiero za rok beda owocowac pelna para....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfgfn
w tym roku bedziesz miala zaledwie kilka owocow a w przyszlym juz normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bridget.....jones.....
dziękowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja od lat w nich siedzę
zwykle sadzi sie je póznym latem tak aby się dobrze ukorzeniły,ale też i wiosną tak jak poprzedniczki pisały w pierwszym roku są małe krzaczki i parę truskawek,po zbiorach będziesz miec pozniej swoje pędy ,możesz sobie dosadzic,najlepiej owocują w 2 i 3 roku,po zbiorach dobrze jest je zasilic jakąś odżywka typu nawóz,niedużo,powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trop
ale są też przecież odmiany truskawek, które mogą owocować po 4 mies od wysiania np. Temptation, Tresca. Nie dam głowy sobie urwać, ale właśnie wysiałam nasiona tych odmian w tym roku. Podobno są powtarzające. Wysiałam też poziomki rugię i baron. Może ktoś zna nazwy jakiś starych, aromatycznych odmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ja mam
odmianę dukat,bardzo smaczna deserowa nie nadaje się do przewozu bo delikatna swego czasu miałam sengę taka podłużna ale szybko się psuła ,nieraz niedojrzała a zgniła,mialam terz powtarzające owocowanie ok września ale mi nie smakowała taka twarda była z długo zielonym czubkiem,fakt rarytas to był o tej porze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×