Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niepokojjjjj

Zapalenie pluc u niemowlaka-objawy

Polecane posty

Gość moze szybko ,ciezko
kup do noska sol fizjologiczna w sprayu np z Calpolu . Psikaj i potem odciagaj , najlepiej wg mnie dziala frida. Oczka tez mozesz przemywc roztworem soli fizjologicznej , przyspieszy gojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
bardzo dobrze zrobiłaś, że pojechalas do lekarza. No już teraz się nie denerwuj, tylko obserwuj, jak koleżanka wyżej napisała. Z tym liczeniem oddechow, chyba najlepiej, jak dziecko śpi, to też dobry pomysł, tzn. nie zaszkodzi troszkę czujności. Zdrówka dla dzieciaczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokojjj
Dziewczyny ja mieszkam za granica wiec nie ma tu fridy i tego typu rzeczy a przynajmniej ja sie nie spotkalam. Lek ktory mu przepisala na ropiejace oczko to Pinamox (roztwor Amoxicilliny) ktory jest antybiotykiem :( Boje sie ze oslabi to bardziej dziecko.Meczylo sie dzisiaj z kupa i byla ciemnozielona. Moje Szczescie ma zaledwie 4miesiace. Mamy sol fizjologiczna nie wiem czy jest sens zakrapiac nosek jesli nie mam fridy???Wlasciwie to uzyje tego spray'u i poloze go na brzuszku,powinno co nieco wyleciec??? Wlasciwie mysle sobie o tej wizycie i nie rozumiem tego do konca.Po pierwsze lekarka jego charczenie podsumowala jako wydzieline splywajaca do gardla itp...jak wiadomo przez takie splywanie dziecko moze nabawic sie zapalenia...ale nie przepisala mi nic na to...ehh...nielogiczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokojjj
Nie mamy w obrebie Polskiego lekarza a jak pojde do innego tutejszego to wiem ze uslysze to samo co od tej lekarki :( oni tutaj pewne kwestie lekcewaza i jesli nie jest to nic powaznego to wedlug nich 'samo przejdzie' ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gkgg.gu
Spokojnie. Obserwuj oddychanie, jeśli będzie coś nie tak, na pewno zauważysz. Za każdym razem gdy dziecko śpi, licz oddechy, możesz zapisywać, wtedy będziesz wiedziała, czy nie jest gorzej. A czy nie ma tam gruszek do nosa? Ja mojemu dziecku kupiłam fridę, ale i tak wygodniej jest mi gruszką to wyciągać. Zakropić solą, i za chwilę gruszka w ruch. Musisz wiedzieć, że małe dzieci mają tendencję do zalegania wydzieliny, czuć ją pod rękami, gdy się dotyka plecków, a nic się nie dzieje. Przynajmniej w moim przypadkuy tak było. Dobrą radę ktoś napisał- noś dużo dziecko, w pozycji pionowej inaczej ta wydzielina zalega. Ważna rzecz- nawilżanie powietrz. Mokre pieluszki porozwieszaj w pokoju. Zyczę zdrówka dla małego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
a gdzie ty mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
autorko gdzie mieszkasz? Nosek zakraplaj sola , bo to go oczyszcza, potem kladz tak jak pisalas na brzuszek.Sol jest dobra , bo tez niszczy bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niepokojjjj
Mieszkam w Irlandii. Mamy gruszke ale jak dla mnie slabo dziala bo nie udaje mi sie nic wyciagac.bede probowac..w razie czego kupie nowa,moze ta moja badziewna jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
a masz konto na irlandzkim ebay ? Na ebay-u jest pelno "frid". To sie nazywa nasal aspirtor / baby nasal aspirator. Musi byc tam frida lub jakis inny ,innej firmy . W aptece tez mozesz popytac.Pytaj o nasal aspirtor. Co do fridy , niektorzy chwala , inni nie. Dla mnie frida dziala super. Wczesniej stosowalam gruszke i bylo gorzej , bo przy gruszce jak sie ja wklada za gleboko to jeszcze bardziej podraznia sluzowke. Nie dosc ze podrazniala to nic nie wyciagala. Urzadzenia typu frida sa duzo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liyahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
ja pieprze co to za lekarka która nie wie ze 4 miesieczne dziecko nie ma rozwinietych zatok!!!! szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
Bylam na irlamdzkim ebay-u . Sa fridy i inne aspiratory. Troche kosztuja , ale warto kupic. Sa w sprzedazy z takimi niebieskimi filtrami, nie trzeba ich zmieniac po kazdym umyciu (bo bys nie wyrobila) , wystarczy ze dobrze umyjesz i np.sparzysz. Ale tak jak pisalam nie kazdemu frida podchodzi , nie kazdy dobrze uzywa. Wg mnie urzadzenia typu frida s super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze szybko ,ciezko
***nie trzeba ich zmieniac po kazdym uzyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelagość
ja poszlam z synkiem do lekarza skierowala nas pani doktor do szpitala z podejrzeniem zapalenia oskrzeli co sie okazalo po zbadaniu zadnego zapalenia nie ma ale dalej mu charczy i ma taki kaszel odrywajacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poniżej 3 miesiąca to nawet codziennie warto do lekarza jeździć, żeby się upewnić, czy z gardła nie przeszło na oskrzela lub płuca. U mnie było tak: miał katarek, kaszlał, ciężko oddychał. W poniedziałek wieczorem byłam z małym u lekarza, miał tylko kaszel i katar, oskrzela i płuca osłuchowo czyste. Dostał antybiotyk. Ale ponieważ się mu nie poprawiało, to pojechałam na kontrolę w środę rano. I co? I ciężkie zapalenie płuc z niedotlenieniem i dużymi zmianami w płucach, 10 dni w szpitalu. Maluszek miał wtedy 1,5 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×