Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pola_wwl

Telewizja cyfrowa - umowa czy na kartę?

Polecane posty

Gość Pola_wwl

Coraz więcej tych ofert na kartę i tak się zastanawiam nad tym. Może warto jednak przyoszczedzic Opłaca się tak płacić? I jeszcze co polecacie? Jaką platformę na kartę jest wziąć najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_wwa
A dlaczego akurat chcesz na kartę? Przecież to gorsze warunki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smierdzi mi tu spiskiem ilumi
tylko darmowa cyfra naziemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FamFataLLL
Dokładnie. Mniej kanałów. Na bank mniej hd i gorszy dekoder. Poza tym jak ci zależy na cenie to już bardziej opłaca się najniższy abonament niż brać coś tam na kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweeelkaaa
no dobra dziewczyny... ale którą wybrać? ceny są w miare podobne a nie znam się na tym... może wy miałyście jakieś większe zetknięcie z tym???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FamFataLLL
Ja tez myślałam że na kartę jest fajniej i w ogóle oszczędniej, ale w punkcie pan mnie namówił na abonament. Można płacić tyle samo i mieć lepszą ofertę. Jak już się idzie po platformę to nie ma co się szczypać z kasą tylko brać coś porządnego. Skończyło się na ence za 39 ale i tak trochę żałujemy teraz że nie wzięliśmy za 59 jak dają dekoder z nagrywarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waka_waka
brzmi fajnie, ale co to w ogóle daje? na co można sobie nagrywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nagrywać ? Po co , aby obejrzeć i skasować ... Czy też aby mieć w domu zbiór nagrań na długie lata ? Jeśli to drugie, to tylko jakiś osobny tuner z mozliwością nagrywania , najlepiej na zewnętrzny dysk , oddzielnie kupiony, do którego można wsadzić karte np. z cyfry +

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety N-ki , nie da rady ogladac , a co dopiero nagrywac na swoim prywatnym tunerze satelitarnym i kropka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woalka0000
masz dysk twardy w dekoderze. zazwyczaj 500 giga ale ostatnio były tez w ofercie 1 ter nawet. sporo się mieści i przydaje się jak jesteś poza domem, bo przez net możesz sobie nawet ustawić :) a po co komu zbiór nagrań, o których za parę lat nie będzie sie pamiętać albo bedą w formatach, które wyszły z użycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meele
Sporo osób lubi wracać do filmów ... z przed 30 lat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpowiadaczka
wystarczy kupić dekoder DVBT i oglądać telewizję cyfrową bez comiesięcznych opłat... W dekoder wpinasz pendriva i możesz nagrywać co chcesz i kiedy chcesz.... ja zapłaciłam z wysyłką 150 zł za dekoder Arriva albo Arriwa :) Polecam...w tej chwili mam 23 darmowe kanały :) Najpierw jednak trzeba sprawdzić platformy w swojej okolicy i mapki zasięgu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malina177
Tak tylko telewizja naziemna to kilkanaście programów, a platformy cyfrowe oferują znacznie więcej plus ewentualne oferty. Np. wspomniana nka ma fajną promocje "Polska gola", w której nowi klienci i przedłużający umowę otrzymują miesiąc za darmo za strzeloną bramkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W N-ce niema możliwości edycji nagrań na komputerze , czy nawet obejrzenia na innym tunerze ... Na satelicie programy nadawane są MPEG2 , a na DVB-T programy nadawane są MPEG4. Nagrania w MPEG4 zajmują mniej miejsca... Gdzie lepiej nagrywać np. film na TVP-1 niech każdy sam sobie odpowie ... I najważniejsza sprawa, nie traktuj dysków twardych przy lub w tunerach, jako bezpieczne zródło nagrań. Defragmentacja z czasem powoduje , że nie widać po pewnym czasie nagranego właśnie programu. Od czasu do czasu potrzebne jest formatowanie dysku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binias
no oczywiście że nie można edytować. Większość dekoderów z nagrywaniem i innego sprzętu uniemożliwia zgrywanie takich plików. To jest warunek konieczny by uzyskać standard HDMI (coś tak czytałem). Po co w sumie to zgrywać jak np. teraz N-ka daje Monsterbox dekoder z największym dyskiem na rynku (1TB) w ofercie online za 79 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnessska
no dobra a co to oznacza tak w praktyce. co mi taki dysk da w dekoderze? będę mogła jakieś filmy nagrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejkuuuusss
no tak, to chyba jasne xD inaczej takie coś nie miałoby sensu możesz sobie nagrywać filmy których nie chcesz przegapić albo coś takiego. możesz też z vod ciągnąć. filmy masz i teraz jeszcze seriale. był house, teraz jest chyba fajne shameless. przynajmniej mi się spodobało xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binias
"no dobra a co to oznacza tak w praktyce. co mi taki dysk da w dekoderze? będę mogła jakieś filmy nagrać? " no da tyle że możesz sobie nagrać coś a później odtworzyć. Im większy dysk tym więcej pojemności i długości czasu nagrywania. 1TB to na prawdę dużo. Niektórzy w Nce korzystają z jakiś promocyjnych pakietów, nagrywają a później oglądają. Np. masz HBO to leci dużo fajnych filmów ale nie jesteś ich wszystkich w stanie obejrzeć - to je sobie nagrywasz na później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia177
Nka ma także świetną ofertę na multiroom, bo za 10 zł miesięcznie można podłączyć do 6 telewizorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście polecam TNK ,ehh, nie chcę robić reklamy ale naprawdę dobra oferta i opłaty niewielkie. Sporo programów mają i wprowadzają wciąż nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barney
teraz Nka wprowadziła nowe usługi. Wimp, Ngo - tv na iPadzie, http://n.pl/wimp i http://n.pl/ngo Osobiście gdybym miał teraz wybierać to oczywiście abonament. Według mnie taka oferta jest bogatsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×