Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Abigail1970

Nowy piekarnik i nie umiem w nim piec

Polecane posty

Gość Abigail1970

Witam, jestem załamana. Kupiłam nowy piekarnik i nie umiem w nim piec. Sześć biszkoptów poszło do kosza. Pytam na forach i zwykle pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Może tutaj ... Zacznę od początku. Mam wypróbowany przepis na biszkopt. Stary piekarnik szlag trafił i trzeba było kupić nowy. I co się okazało? Nie umiem w nim piec. Pierwszy biszkopt piekłam tak jak nakazuje instrukcja 160 st- grzałka góra- dół po ok 5 minutach zaraz jak ciasto zaczęło się delikatnie podnosić, upadło. Podniosłam do 175 było lepiej, utrzymało się jakieś 10 minut i znów upadło. Kolejna temperatura 180- tak samo Kolejny biszkopt piekłam w temp. 195 stopni wyrósł ładnie, po 15 minutach podniosłam temperaturę do 205 środek upadł tylko o ok 1 cm. Spód jednak jest niedopieczony. Ciasto miało strukturę porowatą ( uparowaną ) Kolejny 195- po 10 minutach podniosłam na 205 i zaczął się zapadać. Włączyłam dolną grzałką po 20 minutach. Niby upieczony dobrze, ale środek opadnięty Kolejny piekłam na termoobiegu w 160 stopniach. Ciasto po 20 minutach też opadło, jest zarumienione, a po 30 odchodziło od brzegów formy ( czyli upieczone) Chyba ten nowy piekarnik porąbię siekierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz dobrego przepisu jest jeszcze wyczucie piekarnika. Jak możesz piec tylko na górnej grzałce? Możliwości ejst wiele, może poziom siatki za wysoki/za niski. Ja bym wzięła jakiś przepis w którym jest dokładnie napisane ile piec w jakiej temp i nauczyła się piec. Trzeba kilku prób inaczej się nie da. Może tak być, że kupiłaś felerny peikarnik, często sie zdaża, że własnie dolna grzałka słabo grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
Też tak miałam z nowym elektrycznym piekarnikiem i okazało się,że dolna grzałka nie grzała ,bo coś odwrotnie było podłączone (fabrycznie).Kupiłam termometr do piekarnika ,ustawiałam np tylko dolną grzałkę na 180 stopni i porównywałam temperatury .Podobnie robiłam z górną grzałką a potem z obiema .Z reguły piekę ciasta na 3 półce od dołu i bez termoobiegu(ten używam do mięs i zapiekanek).A formy do ciast najlepsze dla mnie są te czarne ,metalowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANULETTA
Ciasto wkładamy do nagrzanego piekarnika. Pieczemy włączając grzałkę dolną i górną. Albo ustawiamy temperaturę i tylko termoobieg.Temp. 180 stopni. Ciasto po zrobieniu zaraz wkładamy do piekarnika. Nie może stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×