Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lolkaPolka

Soki z jagody acai - co sądzicie i jakie polecacie?

Polecane posty

Chciałabym kupić sobie jakieś soki z jagody acai. Wiem, że mają super właściwości zdrowotne, ale że są troszkę drogie, to nie chciałabym naciąć się na kiepską firmę. Czy ktoś pije takie napoje? Jaką markę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby super są te jagody
Ja sobie zamówiłam w aptece butelkę prawie litrową soku z acai za 45zł i piję co dziennie rano a czy to takie super, to nie wiem jak mi tam w środku działa. Niby dobre to dla organizmu, ale nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie kupujcie kapsułek acai
Nie kupujcie żadnych tabletek ani kapsułek z acai, bo producenci nie podają tam nawet składu ani tego, ile acai to zawiera. Poszukajcie soków z zawartością wyciągu z acai minimum 50%, Taka informacja musi być w opisie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie kupujcie kapsułek acai
Litrowa butelka acai za 45 złotych??? A jaka jest tam zawartość acai? Myslę, że nie podaja albo... 10%. To NIE MOŻE działać :) Dobry sok z dużą ilością acai jest dużo droższy: od 120 do 160 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamiska
Zgadzam się z przedmówcą, że zdecydowanie lepsze od kapsułek są soki zawierające wyciąg z acai, bo przynajmniej wiadomo co się pije:) W przypadku soków MonaVie, tych które ja stosuję, podstawę stanowi wywar z acai, a dodatkowo napoje są wzbogacone o 18 innych owoców, takich jak jabłko, winogrono, gruszka, ananas, żurawina, jagoda czarnego bzu, suszona śliwka, kiwi, borówka amerykańska, jeżyna, wilcza jagoda,wiśnia, granat, liczi. Oczywiście nie ma tu żadnych wzmacniaczy smaku czy sztucznych barwników i substancji słodzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pilam ten sok ale teraz pije sok z aloesu i widze ze dziala od razu. A sok z Acai? nie bardzo dzialal na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamiska
W sumie dziwię się, że piszesz, że na Ciebie nie działa sok z acai, bo chyba jesteś pierwszą osobą, od której to słyszę ;O Zazwyczaj spotykałam się z samymi pozytywnymi opiniami ;) Może za krótko stosowałaś, albo za małą dawkę, albo piłaś je nieregularnie? Bo żeby były zadowalające efekty, to jednak powinno się pić te soki codziennie, minimum 30 ml, a najlepiej 60 ml :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zrezygnuj z seksu
jajka Ojciec Grande wspomina swoją wizytę na wschodniej Ukrainie, gdzie podczas rozmowy o właściwym żywieniu jeden z mieszkańców zapytał go, czy to prawda, że Polacy zgłupieli. Gdy zaskoczony zakonnik poprosił o więcej konkretów, okazało się, że Ukrainiec usłyszał, że w naszym kraju odchodzi się od jedzenia jajek ze względu na zagrożenie wysokim poziomem cholesterolu. Najbardziej przeraziła go informacja, że w Polsce część lekarzy twierdzi, że mężczyźni powinni jeść trzy, a kobiety dwa jajka tygodniowo. Twierdził, że całkiem poprzewracało nam się w głowach, a jako przykład podawał siebie staruszek miał wtedy 105 lat i 98--letnią żonę, zapewniając, że codziennie jedzą kilka jajek z prawdziwą słoniną, popijając wszystko gorzałką. Cieszą się świetnym zdrowiem opowiada najbardziej znany bonifrater w Polsce. Jajka zawierają niemal wszytskie witaminy i minerały niezbedne dla prawidłowgo funkcjonowania organizmu człowieka. Wyjątkiem jest witamina C, która w jajkach nie występuje ze względu na możliwośc jej syntetyzowania przez organizm kury. Jedno średniej wielkości jajko zawiera: 244 IU witaminy A, 69,5 mcg retinolu, 5,0 mcg beta karotenu, 4,5 mcg beta kryptoksantyny, 166 mcg luteiny + zeaksantyny, 17,5 IU witaminy D, 0,5 mg witaminy E, 0,1mcg witaminy K, 0,03 mg niacyny, 0,064 mg witaminy B1, 0,2 mg witaminy B2, 0,1 mg witaminy B6, 0,6 mcg witaminy B12, 23,5 mcg kwasu foliowego, 0,7 mg kwasu pantotenowego, 126mg choliny, 0,3 mg betainy, 26,5 mg wapnia, 0,9 mg żelaza, 6,0 mg magnezu, 95,5 mg fosforu, 67,0 mg potasu, 70,0 mg sodu, 0,6 mg cynku, 0,1 mg miedzi, 15,8 mcg selenu, 0,5 mcg fluoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nieraz pisałem ze skorupki jajek wyleczyły moja matkę z osteoporozy a niedawno słyszałem od weterynarza ze można dodawać dla zwierząt psów czy kotów Chyba mało kto wie, że skorupki jaj kurzych są skarbnicą ok. 25 minerałów. To jeden z najlepszych źródeł wapnia. Organizm ludzki jest w stanie przyswoić ok. 90 % tego związku. Naukowcy dowiedli, iż podawanie skorupek od jaj dało zaskakująco dobre rezultaty w łamliwości włosów, paznokci, zaparciach, osteoporozie, krwawieniach dziąseł czy też astmie. Oprócz cennego wapnia w skorupce jaj zawarte są m in.: cynk, fluor, siarka, żelazo, krzem, molibden. Okazało się, że skład skorupki jest podobny do składu kości i zębów. Zatem skorupki zarówno wzmacniają tkankę kostną, jak również pomagają usuwać z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Jak je stosować? Metoda jest bardzo prosta. Nie wymaga żadnych kosztów. Spożywając jaja nie wyrzucamy skorupek. Najlepiej używać skorupek jaj z chowu ściółkowego bądź tzw. „wolnego wybiegu. Skorupki należy zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Następnie odcedzić i pozostawić do wyschnięcia. Na koniec zmielić w maszynce do kawy. Spożywać codziennie od 0,5 -1 g dodając do twarogów, jogurtów, płatków śniadaniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właściwości miodu http://www.resmedica.pl/medycyna-alternatywna/miod-wlasciwosci-biologiczne Badania pyłku kwiatowego przeprowadzone w pracowni Wstępnych Badań Farmakologicznych AM w Krakowie potwierdziły, że pyłek pszczeli to "prawdziwa kopalnia dobra - najwspanialsza stworzona przez naturę odżywka i lek". Te opinię potwierdziło wielu innych specjalistów. Pyłek zdumiewa badaczy różnorodnością i bogactwem składu chemicznego. Już niewielka jego ilość pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na białko. Pyłek pszczeli zawiera ponadto wszystkie z 28 biopierwiastków, witaminy z grupy B,C,D,E,A, związki flawonoidowe oraz 36 makro i mikroelemety. Prowadzone od lat badania wykazały skuteczność pyłku w zapobieganiu miażdżycy i leczeniu jej przyczyn. http://www.doz.pl/czytelnia/a1279-Pylek_pszczeli_-_cudowna_odzywka jajko w diecie odchudzającej Popularność diety bazującej na jajkach wzrosła niesamowicie ostatnio, przez raport i twierdzenia znanych i szanowanych osobistości, które właśnie dzięki niej zrzuciły wiele kilogramów. Zaskakujący był fakt że mąż Nigelli Lawsons Charles Sattchi zrzucił ponad 60 kilogramów jedząc po 9 jajek dziennie przez około 10 miesięcy. Chodzą również słuchy że Adrian Brody zrzucił 30 kilo w 6 tygodni przygotowując się do roli Pianisty, podążając właśnie za tą dietą. Adrian tłumaczył że właściwie połączył dwie różne diety. Rano na śniadanie zjadał jajka, na lunch kawałek piersi grillowanego kurczaka i mały kawałek ryby z gotowanymi warzywami na kolację. http://urodaizdrowie.pl/jajka-w-dietach-odchudzajacych?PHPSESSID=2ab6a2020cda14bc7a8ec50820778b79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niby super są te jagody
No właśnie na tej mojej butelce nie ma napisane ile jest soku z acai, a ile innych soków. Ja to zamówiłam w aptece, ale na ulotce tej butelki jest podana strona dystrybutora wwwazmedica.pl a wyprodukowano w USA A w butelce jest 750ml+200ml gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamiska
Tego producenta przyznam szczerze nie znam... Spróbuj może lepiej z tym znanymi sokami MonaVie - one chociaż są sprawdzone i pewne. I nie rozcieńczane :P A zamówić je możesz poprzez stronę http://napojzdrowia.mymonavie.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamiska dzięki za informacje:) Sprawdziłam sobie te soki MonaVie i wygląda to zachęcająco :) Mnie najbardziej zależy na tym, żeby mieć więcej energii i chęci do życia, bo jakaś taka wypalona jestem :) A z tego co wyczytałam, to dzięki temu, że acai zawiera duże ilości naturalnych lipidów, to zapewnia niezbędną dawkę energii na cały dzień. Czyli właśnie to czego potrzebuję :) A myślisz, że moja mama, której coś serducho szwankuje też mogłaby pić te soki? Od razu kupiłabym wtedy dla siebie i dla niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddzidka
Na pewno te soki Ci nie zaszkodzą, ale wiesz nie każdego stać na nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkie halo nie wiadomo o co
to MonaVie to jakas piramida typu Amway i Herbalife, a sok jak sok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionka@@
A wiesz mnie tam nie interesuje jak to z tym jest. Dla mnie liczą się tylko zdrowotne właściwości tych produktów robionych z jagody acai, a to że one faktycznie działają to wiem, bo sama piję sok Monavie Activ. Sport to moja pasja, często spędzam na ćwiczeniach po kilka godzin dziennie i zanim włączyłam do swojej diety Monavie mój organizm czasem odmawiał mi posłuszeństwa. Teraz takich problemów nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takijeden,
"Mnie osobiście najbardziej przypasował rewitalizujący napój EMV - błyskawicznie dodaje energii i trzyma długo Jakieś Redbulle czy inne takie chemiczne mieszanki w ogóle nie mają przy nim szans" nie zgadzam się z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ;arnika
Mistyfy z synergyclub.pl jest niezły. Przynajmniej nie kłamią co do składu i podają, że jest 50% acai i 50% innych jagód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fionka@@
arnika dziwię się temu co piszesz, bo przecież to soki MonaVie są jedynymi sokami wyrabianymi z acai, które zachowują prawie 100% właściwości tej jagody, natomiast w sokach innych marek następuje utrata co najmniej 50% wartości odżywczych!!! Tylko MonaVie ma opatentowaną metodę konserwacji tych jagód tzw. liofilizację i to nie jest żadna tajemnica tylko informacja ogólnodostępna. Ale pomyśl sama gdyby soki MonaVie były do niczego i nie działały, to nie firmowaliby ich swoimi nazwiskami znani i szanowani sportowcy tacy jak Paweł Korzeniowski, Paweł Nastula, Andrzej Supron czy Beata Sokołowska-Kulesza, a ostatnio nawet Monika Pyrek. Oni przyznają, że soki MonaVie zdecydowanie podniosły ich sprawność i kondycję. I ja im wierzę, bo u mnie jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudyrydz77
kiedy najlepiej w ciągu dnia powinno się pić sok z jagody acai i ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie ze na płatkach owsianych moze urosnac z pisklaka kura W porównaniu z innymi zbożami płatki owsiane zawierają najwięcej błonnika rozpuszczalnego tzw. beta-glukanu, który obniża we krwi poziom złego cholesterolu LDL, a tym samym czyści żyły ze złogów cholesterolowych. Należy pamiętać, że obniżenie cholesterolu o 1% zmniejsza o 2-3 krotnie ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową. Otręby owsiane i płatki poleca się ludziom chorym na cukrzycę. Wpływają one na wyrównanie poziomu glukozy i insuliny we krwi. Rozpuszczalny błonnik przeciwdziała szybkiemu wzrostowi poziomu glukozy we krwi. W porównaniu do innych zbóż owies zawiera najwięcej tłuszczu, bo aż 7%. Jednak tłuszcz ten ze względu na swój skład chemiczny jest bardzo cenny, bo zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), których nasz organizm sam nie potrafi wytwarzać. Kwasy te zapobiegają powstawaniu zakrzepów oraz odgrywają dużą rolę w profilaktyce i w leczeniu miażdżycy. Według najnowszych badań naukowych kwas oleinowy, który również zawarty jest w płatkach, chroni przed nowotworami. Kolejne dobroczynne działanie płatków na nasz organizm to ochrona przewodu pokarmowego dzięki zdolności tworzenia śluzu, który leczy podrażnienia błony śluzowej przewodu pokarmowego. Błonnik zawarty w produktach owsianych przyspiesza przemianę materii, działa jak przysłowiowa szczotka na nasz przewód pokarmowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Owies pomaga w stabilizacji poziomu cukru we krwi, ma działanie estrogenopodobne i przeciwutleniajace. Zawiera ponadto substancje psychoaktywne, które mogą być pomocne w zwalczaniu uzależnienia od nikotyny i maja działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy holenderscy odkryli już 30 lat temu ogromną przeciwcholesterolową siłę owsa. Uważa się, że głównym składnikiem owsa obniżającym poziom cholesterolu jest rozpuszczalny składnik ziarna beta-glukan.(źródło: J. Carter: Żywność twój cudowny lek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuję już od dosyć dawna suplementy diety zawierające wyciąg z jagód acai. W moim przypadku pomagają mi one zrzucić zbędne kilogramy, a także używam ich do oczyszczania i odtruwania organizmu. Oczywiście nie skupiłam się wyłącznie na łykaniu pastylek, ale też ćwiczę i w miarę rygorystycznie przestrzegam wybranej indywidualnie dla siebie diety. Suplementy te działają naprawdę spoko. Jestem z nich zadowolona. Jeśli masz problem z wyborem konkretnych produktów możesz odwiedzić ranking środków z jagód acai http://jagodaacaiberry.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na tej stronie możesz dowiedzieć się więcej na temat tego, gdzie kupić taki sok z acai http://acaisok.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten temat to jedna wielka reklama 🖐️ :classic_cool: Chcesz zdrowo żyć - codziennie pij jedną szklankę soku ZROBIONEGO SAMEMU PRZEZ SIEBIE: buraki, marchew, seler, jabłko, itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwinek
może mistify? to jest taki sok z wielu ciekawych jagód itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytam i czytam o tych sokach chcem sobie kupic ,ktos polecil z firmy Mona Vie ,ale to powino sie nazywaz duza mamona ,bo kogo stac na te produkty za taka cene jak zobaczylam to nie wiezylam ze az tyle ,wieze ze sa super ale za taka cene ......:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzelana
Moje dzieci najbardziej lubią Paolę, smaków od wyboru do koloru. Ja często używam soków do przygotowywania potraw mięsnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×