Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pierwszy chlebek

chleb domowy na zakwasie

Polecane posty

Gość pierwszy chlebek

wyhodowałam zakwas nie mam wagi więc może któraś ma sprawdzony przepis na szklanki dziekuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super :) też muszę wypróbować. ale kusi mnie żeby pójść na łatwiznę i wziąć zakwas gotowy od kogoś... choć pewnie to już nie taka satysfakcja, kurczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój chleb na oko
A jak weźmiesz od kogoś zakwas to go bedziesz dalej karmić i hodować czy chcesz tylko jednorazowo wziąć i upiec z niego chleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jaja tu wychodzą
Nawet jak weźmiesz zakwas od kogoś to i tak go musisz "dokarmić" przed użyciem do wypieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabet
mniam jest taki chleb ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, zdaję sobie z tego sprawę, ale wyhodowanie własnego zakwasu od zera chyba trwa dłużej? poza tym, taki już przez kilka cykli dokarmiany chyba ma lepszą jakość? czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój chleb na oko
tak masz rację. a odpowiesz na moje pytanie do ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój chleb na oko
Oczywiście, że pieczemy w piekarniku. Specjalne wypiekacze to całkowicie zbędny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypiekacz do chleba ma tę przewagę nad piekarnikiem, że posiada również automatyczne mieszanie i wyrabianie ciasta, więc właściwie wszystko robi za nas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój chleb na oko
ale nie myśli za nas (na szczęście :-P) myslę samodzielnie bez maszyny :-P i to pozwala mi ocenić bezsensowne wydatki i ich unikać :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście,że nie myśli za nas! Ale pozwala zaoszczędzić trochę czasu tym bardziej zapracowanym! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna gospodyni
Może i czas oszczędza taka maszyna, ale za to sobie odbija na kieszeni płacąć wysokie rachunki za prąd. Poza tym w piekarniku upiekę dwa chlebki za jednym razem a w tym urządzonku musiałabym dwa razy robić co pociąga za sobą podwójne koszty energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Oszczędna gospodyni, oczywiście są plusy i minusy posiadania takiego urządzenia u siebie w domu, dlatego zanim podejmiemy decyzję o jego zakupie trzeba się dobrze zastanowić, żeby już po zakupie móc z niego w pełni korzytać bez żadnych wyrzutów sumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój chleb na oko
dlatego właśnie nie kupujemy zbędnych i drogich w używaniu wynalazków, które mają na celu wyciąganie z naszych kieszenie pieniędzy a pieczemy sobie wspaniały chlebuś w najnormalniejszym piekarniku :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inną sprawą jest, że piekarniki również pobierają sporo prądu, a dodatkowo przy każdym otwarciu piekarnika podczas pieczenia wzrost zużycia energii wzrasta o 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×