Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grilowa Ania

Jaka zrobić pyszną marynatę do drobiu na grilla ?

Polecane posty

Gość grilowa Ania

Pomóżcie mi proszę,marna ze mnie kucharka a chcę zaprosić kilka osób na obiad. Mam pałki i udka drobiowe,w niedzielę chcę zrobić grilla. W czym to mięso zamarynować ? Może macie też jakiś fajny pomysł na sałatkę pasującą do grillowanych potraw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie tak a co
umyte mieso posypuje sola, pieprzem, papryka w proszku, majerankiem, oregano, bazylia i tym co tam mam czasem curry czasem chilli..kroje w kostke 2 zabki czosnku na 1 kg miesa, cebule surowa w paski, dodaje 3 ziarenka lsicia laurowe, 2 liscie laurowe, polewa ok 4 lyzka oleju , dodaje albo 2 lyzezcki soku z cytyryn albo pare kropli octu balsamicznego, w zaleznosci czy cos tam jeszcze mam z przyprawe zachodza drobne modyfikacje, zawijam w folie aluminiowa badz przykrywam talerzem i na noc albo jeden dzien do lodowki, przy wyciagnieciu, jesli smaze na patelni to obtaczam w mace ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na grilla lubię lekkie sałatki :) Na bazie sałaty lodowej (w lidlu,w biedronce) można kupić opakowanie sałat (w jednym op.znajduję się 4-5 rodzaje) ,do tego pomidorki koktajlowe, cebula czerwona, ogórek, kukurydza,jak lubisz można dodać oliwki i ser feta.Wszystko polane vinegretem :) Możesz również zrobić grillowane warzywa pokrojone w plasterki lub nadziane na patyczek i będą takie szaszłyki :) Grillować można wszystko - paprykę,bakłażan,cukinię,pieczarki. Uważam że idealnie pasują one do rożnych mięs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz przyrządzić idealne mięso na grillu, to tutaj znajdziesz parę przydatnych wskazówek odnośnie marynaty: http://www.broilking.pl/?page_id=30. Dzięki nim na pewno wszyscy goście będą zachwyceni przygotowanymi przez Ciebie potrawami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też uważam szkoda zdrowia
można zastosować sól pieprz curry cebulka młoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedys zrobilam do kurzych piersi taka marynate i wyszla pyszna: oliwa, czosnek, swiezy rozmaryn, sol, pieprz i troche octu balsamicznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kromka chleba ze smalcem......
Uzyj do marynaty majonezu, moze byc jakakolwiek przyprawa do kurczaka, czosnek ziola i majonez ktorego nie zaluj. Zobaczysz jakie wychodzi dobre i soczyste mieso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telefrenia
majonez wymieszany z jogurtem... do tego musztarda, może trochę oliwy. no i przyprawy - jakie tam sobie wymyślisz, dodatkowo też sok z cytryny. ma być intensywnie i aromatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×