Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniiiiika100

ile spalimy kalorii na rowerze w trudnych warunkach

Polecane posty

Gość moniiiiika100

są kalkulatory które przedstawiają wynik nie uwzględniając warunków jazdy..i zastanawia mnie ile kalorii traci się w trudnych warunkach, ja jeżdżę od kilku dni 5 km w obie strony.przeważnie w jedną stronę mam z górki i z wiatrem..traktuje to jak rozgrzewkę szybkim tempem w powrotnej drodze 5km pod górke i pod wiatr. opór niesamowity a mięśnie nóg bolą. dlatego ile mogę spalić kalorii w tych 10km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milamilamil
wątpię żeby ktoś ci to przeliczył, w zasadzie tylko na rowerze stacjonarnym można mniej więcej policzyć ile się spala, bo tam warunki są porównywalne. Ja w terenie mam to samo bo mam trochę górzystą okolicę, w jedną stronę to muszę czasami nawet wprowadzać rower bo mi szkoda kolan (już mnie nie raz bolało po takiej górce) a w druga z kolei wcale nie pedałuję bo rower sam jedzie. Zawsze jak coś liczę z kaloriami to przyjmuję tą jazdę w dolnej granicy spalania żeby nie zjeść za dużo. Generalnie to jak chcesz spalać tłuszcz to nie licz sobie kalorii ale mierz sobie jak twój puls pracuje. Najlepsze spalanie jest przy wysiłku w granicach 85-90% tętna max przeplatanym wysiłkiem o niższej częstotliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×